Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban úgy van, hogy ha...

Valóban úgy van, hogy ha nappal kicsit többet ébren tartom a babámat azzal a céllal, hogy éjszaka jobban aludjon, akkor nem fog jobban aludni, hanem csak még nygösebb lesz éjjel?

Figyelt kérdés

Már nagyon nehezen viseli a család, hogy 1 hónapos kisfiam nappal szinte végig alszik, (mindössze kétszer van fent hosszabb időt, ami körülbelül 1-1 óra), éjszaka viszont szeretne többször ébren lenni.

Ilyenkor sokat nyűgösködik, sírdogál, és nehéz lekötni, ráadásul én sem vagyok olyankor a topon, nem is tudok úgy foglalkozni vele mint nappal.

Ráadásul próbálom (vagyis próbálnám) viszonylag csendben tartani, mert van egy 2,5 éves lányom is, akinek ki kell pihennie magát éjszaka, és az sem ártana ha apa is tudna aludni.


Igazából nem lenne olyan nagy baj,hogy a fiam nappal sokat alszik,mert így jut időm a "nagy" lányomra is, de az nem jó hogy (cserébe??) éjjel van ébren többet.



2012. febr. 13. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Még kicsi,összekeveri az éjszakát a nappallal. Ne tegyél semmit. Vagyis de, éjszaka ha felkel ne szórakoztasd, ne játsz vele, mert megszokja. Dédelgesd, etesd meg, tedd az ágyába és simogasd, húzd fel neki a körforgót, a zenéje nyugtató hatású.
2012. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Éjjel ne vedd fel,hagyd egy kicsit sírni. Megszokja,és nem fog felkelni éjjel. Akkor nappal is kevesebbet alszik majd.

Nappal se szoptasd óránként,és szopi után játssz vele egy kicsit,akkor nem alszik olyan sokat.

2012. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Éjjel nem szoktam felvenni, csak ha nagyon sír.

Pelust is csak egyszer cserélek,félhomályban.

Az a baj,hoyg ha ő ébren van, nem érdekli semmilyen körforgó, vagy ilyesmi, csak az hogy én szórakoztassam.


Ha leteszem kézből, akkor sír, üvölt, és ébred az egész család. Van hintánk is azt sem szereti.

Igaz a körforgó nappal sem annyira érdekli csak néha.

De éjszaka semmi más nem válik be, amit nappal amúgy szeret, csak én tudom szórakoztatni.


Csak hát így nappal használhatatlan vagyok. :-(

2012. febr. 13. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ez 5 hónapja folyik így. Éjjel nem beszélek hozzá, nem játszunk, mégis sír és szórakoztatni kellene, hagytam már sírni is, nem vált be. Türelem a megoldás, majd megváltozik.
2012. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 1 hónapos a kisfiam, korábban én is hagytam aludni nappal, de akkor éjszaka nem aludt. Így én nappal felébresztem és estére így nyilván álmosabb. A vilásosba lehet jobban elvan magába is. Nekem 20-30percet nézelődik magába. Amúgy nem kevés az 2szeri fentlét? Csak 2 szer eszik? Tápszeres? Mert nekem cicin megnyugszik.
2012. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jaaa, enni többször felkel, kb 3 óránként.

A kétszeri ébrenlétet úgy értettem,hogy akkor van ébren úgy hogy nem eszik, hanem csak úgy elvan.


Egyébként általában elalszik szopi után hamar.

2012. febr. 13. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Este nekem úgy alszik el, hogy 2szer szopizik 1 óra alatt s utána a vállamon alszik el büfiztetés közben. Ha 10 perc után leteszem sír, kb 20 percig tartom a vállamon és úgy tudom betenni az ágyába, de ha ekkor is felébred, akkor együtt alszunk el a kanapén úgy hogy közbe érezze ott vagyok, s ha felébredek teszem át az ágyába. Valahogy próbáld ébren tartani nappal. Szopi után tedd tisztába, ne előtte.
2012. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, talán már írta valaki, hogy nappalra olyan helyen hagyd aludni, ahol fény van és természetes zaj körülötte. Akkor nem tud olyan mély álomba kerülni, és estére fáradtabb lesz. Ha viszont kipróbálod, de úgy látod 2-3 nap után, hogy nem javul a helyzet, akkor ne csináld tovább.
2012. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!