Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy furcsa a kérdésem,...

Lehet hogy furcsa a kérdésem, de felteszem. Nektek mennyivel nőttek meg a havi kiadásaitok mióta megszületett a babátok?

Figyelt kérdés
Már elegem van, mert mindenki csak azzal jön, hogy jól meggondoltuk-e a babát, mert rengeteget kell egy babára költeni és ha megszületik akkor még többet. Van egy régi mondás kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond. Ezzel részben egyetértek, de szerintem ezt nem a kiadásokra értették a régiek...
2009. jún. 3. 15:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, amit magadon megtakarítasz, azt úgyis a babára költöd, tehát igazából az elején havi szinten nem különösebben megterhelő. Amikor már nem szoptatsz, és esetleg kell tápszer, vagy később a hozzátáplálásnál már majdhogynem úgy veheted, h' egyel több embert etetsz, mert a baba bár keveset eszik neki mindenből a jó minőségűt veszi meg az ember. A ruhákat meg lehet oldani olcsón. Szóval az én tapasztalataim szerint ez a mondás akár az anyagiakra is alkalmazható :D Nyilván nem munkanélküliként kell gyereket vállalni, de az azért keveseknek adatik meg, h' olyan anyagi biztonságot teremtsenek fiatal felnőtt korukra, h' tuti ne legyenek gondjaik. Úgyh' nyilván nálatok is lesznek. Ami biztos, h' az ember már képtelen annyira elkenődni ezen, mert a baba kárpótol. Ne hagyd, h' elbizonytalanítson bárki, ez kettőtök döntése.
2009. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát igaza van az előttem íróknak.Máshova megy el az a pénz.A babánk most 7hónapos,4hónapos kora óta eszik az anyatejen kívül mást is,az napi (eddig)200.-,heti 1dobot tejpép,min,420.-pelus havonta 4-7ezer attól függ(általában DMest használunk)Popsitörlő....és sorolhatnám.Többet mosok,több víz,villany fogy.Átlagosan,ha csak a baba dolgait veszem 20-30ezer elmegy havonta.Eddig ezt magamra költöttem.Most csak 2-3havonta veszek magunknak egy egy új ruhát,nem úgy mint eddig,havi 2cipő,csomó ruha.....

Nekünk nagyon sokat segített,hogy a babakocsikat,kádat,ruhákat,kiságyat,járókát,hintát....úgy kaptuk a rokonoktól ismerősöktől használtan.

De ne azzal foglalkozz,hogy mennyibe kerül,úgyis ő lesz az 1.és minden más másodlagos lesz.

2009. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írták, a költségek átstruktúrálódnak.

Az első beruházás nagy, kb. 500 e HUF, mindennel együtt (szülés, szoba, bútor, ruhák-persze, ha semmit nem kaptok sehonnan), de utána kb. ugyanannyi, mintha dolgoznál.

Legalábbis nekem, én rendesen be voltam jelentve.

Most nem kell bérlet, havonta: kosztüm, cipő, ruhák tömkelege, az itthon főzött kaja is jóval olcsóbb, mint amikor dolgozni jártam. Valószínűleg kevesebbe is kerülne a baba, de a különbözetet Rá költöm. Ha már nemcsak szopizni fog, akkor biztos megnő a kiadás. Hozzáteszem mégegyszer, mi semmit sem kapunk sehonnan.

2009. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Semennyivel, mivel szopik, max. én eszek többet :-)
2009. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát látom kinél hogy alakultak a dolgok. A gondolom nem munkanélküliként vállal valaki gyereket hozzászóláshoz csak annyit, hogy de sajnos az lettem mire kiderült hogy babát várok. És kb. 300000-at kerestünk a férjemmel közösen, ebből ugye lejött a lakáshitel meg a rezsi(kb.150.000.-) de ennek sajna vége. A kiadások megmaradtak de kb. ugyanennyi ki is esett. Ezért is aggódom. A szülésre már félre van téve a dokinak a pénz, lassan elkezdünk vásárolgatni is, hogy ne egyszerre kelljen megvenni mindent amire gondoltunk. Használt kölcsön dolgokra nem nagyon számíthatok, mert nekünk úgy néz ki kisfiúnk lesz és a környezetemben meg szinte csak kislányok vannak tipikus lányos színű dolgokkal. Még egyszer nagyon köszönöm a gyors és részletes válaszokat.
2009. jún. 3. 17:15
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekünk kb.30 ezer ft-al lett több a havi kiadás,mivel mi senkitől SEMMIT nem kapunk/kaptunk.Az indulás is húzós volt,dokival,szülésznővel együtt(babakocsi hordozóval,szobabútor,kelengye,légzésfigyelő,pihenőszék,pi-

pere cuccok,kád,állvány,utazóágy(2 szintes a ház,2 ágy kellett)apróságok)kb.7-800 ezer ft volt.És ezzel még nem volt vége,mint írtam senkire nem számíthatunk.A férjem úgy gondolta,ha már így alakult,akkor mindenből vegyünk újat(ráadásul szeretnénk még babát).Szval valóban nem egyszerű,de szerencsére nekünk mindkettőnknek van munkája...

2009. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

oFF köszi mindenkinek,aki lefelé kezecskét nyomott....:(

Mi alapján nem volt szimpatikus a válaszom? :( Áh,mindegy.

2009. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!