Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy furcsa a kérdésem,...

Lehet hogy furcsa a kérdésem, de felteszem. Nektek mennyivel nőttek meg a havi kiadásaitok mióta megszületett a babátok?

Figyelt kérdés
Már elegem van, mert mindenki csak azzal jön, hogy jól meggondoltuk-e a babát, mert rengeteget kell egy babára költeni és ha megszületik akkor még többet. Van egy régi mondás kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond. Ezzel részben egyetértek, de szerintem ezt nem a kiadásokra értették a régiek...
2009. jún. 3. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
kb havi 15 ezerrel nőtt meg a kiadás, viszont nem mászkálunk annyi helyre, nem cigizek már, pedig régen napi 500 forint arra is elment... most 2 hónapos. aztán ha elkezd kajálni, az egy picit több lesz, de korántsem annyira vészes, mint hirdetik. mi eddig kb. félmilliot költöttünk rá, de tisztában vagyok vele, hogy kevesebb mint a felébol is meg lehetett volna oldani.
2009. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk még csak fél éves a babám, de eddig kevesebb a havi kiadásunk, mint régen. A babám alig kerül valamibe, mivel anyatejes, a pelenka kb havi 7000 ft, ezen kívül néhány ruhácska. Mivel nem járok dolgozni, alig használom a kocsit, régen havonta eltankoltam vagy 40ezret, most meg alig 4-5000 ft-ot. És még van egy pár ilyen dolog, de kb 100ezerrel kevesebb a havi kiadásunk, mint régen.

Persze más lesz majd, amikor enni fog a baba is, meg kell majd neki sok játék, meg ilyenek.

De nekem akkor is az a véleményem, hogy ahol kettőnek jut, ott jut háromnak is.

2009. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb beruházásra számíts a születése előtt.

Babakocsi, kiságy, matrac, pelenkázó, légzésfigyelő (ha akartok), babaruhák, stb... És a szülés sem olcsó, ha magándokid van.

Aztán szerintem utána nincs semmi extra.

Mi tescos (színes) pelust használunk (szerintem ez a legjobb), az egyik barátnőmtől sok ruhát kapunk kölcsön, és persze a nagyszülők és a látogatók is mindig meglepnek valamivel. Anyatejes baba, így a kajára sincs gond.

Szóval nálunk kb. 10.000 Ft, de abba már benne van egy-egy kisruha, gyógyszertáras dolgok és a pelus is.

Én a szülés előtt is voltam a lakóhelyünkhöz közel bababörzén, nagyon sok olcsó holmit vettünk ott.

Meg tudnánk venni normál áron is, de pénz kidobásnak tartom.

Az íg

2009. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a mondást bizony éppen, hogy a kiadásokra értették. Egyéb gondra is persze, de a kiadásokra mndenképpen. Nem lehet úgy gyereket tervezni, hogy azt számolgatjuk, mennyibe is kerül, kvázi mennyivel fog kevesebb jutni ezután a szülőkre. Ha szerencsétek van és lesz egy egészséges, nyugodt babátok, havi szinten 50 ezer többletkiadással számolhattok. Szinte minden rezsiköltség emelkedni fog/ víz,villany, gáz/ és azokról nem beszéltem, amit effektíve meg kell venni egy kisbabának. De higgyétel el: megéri!
2009. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ezt azért nehéz megmondani mert amire eddig költöttél arra pl lehet nem fogsz , inkább helyett a kicsinek veszel dolgokat. Én ugyan anniyt költök mint eddig csak a pénz másra megy el,nem magamra hanem a bébimre.

Figyi ugy kell számolni egy hónapra kb:3 csomag pelus(nagy csomag mi lila tescosat használunk)popsitörlő sztem 1 csomag 1 hó,ha tápszeres akkor 1 doboz tápszer 1 hét ha tejes ez ugye nincs, ha már eszik mindent akkor ha üveges akaja akkor napi 3 babakaja(1 üveg kb 200ft), ha te csinálod akkor nyilván olcsóbb mert veszel zöldséget gyümit hust pici darabokra vágod berakdo a fagyóba és eszi amig van , kb 2 hét 1 brokkoli 1 csokor répa 1 csirkemell, 2 cukkini, patiszon tök,egy mindenből és feldarabolod fagyóba teszed és kb mondom 2 hétig tud belőle enni napi 3 főzit.án ott van a ruha, na ez olyan dolog hogy én pl nem birom ki és ha valahol avgyok és látok cuki ruhát neki ugyigy megveszem.


Bocs sokat irtam de asszem benne van minden, összeget nem irtam mert te tudod felétek mi menniybe kerül.

Azt

2009. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Szia,

haaat nekunk lenyegesen megnottek, de azert a babavaras es a szules volt a leghuzosabb, akkor nagyon sokat kellett kolteni, meg ugy is hogy kaptunk egy csomo mindent.

most meg ugye pelenka, ha tapszeres, a tapszer nagyon draga, ruhacskak, ha nem kapsz( meg egyebkent sem lehet megallni, hogy ne vegyel 1-1 db-ot),tisztalkodasi szerek neki, na meg mindig epp valami koranak megfelelo, jatszoszonyeg, etetetoszek,jaroka, bebikomp stb. nagy szerencse, ha a csaladban van olyan/olyanok akiknek mar nem kell, vagy ajandekba veszik.

de osszesegeben per pillanat talan azert nem erzodik megsem ez a plusz koltseg, mert most kimarad a mozi,etterem, uj ruhak,cipok,stb. legalabbis mi nem nagyon jarunk mostanaban, magamra meg lenyegesen kevesebbet koltok, na nem azt mondom, hogy semmit, de korant sem annyit, mint a terhesseg elott.

Hogy mennyi gonddal jar a nagy gyerek, azt nem tudom, mert az enyem meg csak 6 honapos, de szerintem sem az anyagi oldalara ertik a regiek elsosorban...:)

2009. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

15:52-es vagyok. Szóval azt kezdtem el írni, hogy az így megtakarított pénzt én készségfejlesztő dolgokra költöm.

Bár még csak 3 hós a picink.

Biztos más lesz, ha bébiételeket kell venni és külön főzni, de akkor sem lesz annyi a kiadás, mint amikor tankoltam, és napi 50 km-t autóztam.

2009. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk változó 10-15 ezerrel. Nyugodj meg, én is így jártam, nekem is elegem lett a riogatásokból. Az a lényeg, hogy akartok babát és tisztában vagytok a ezzel járó kiadásnöveléssel, illetve készen álltok a babanevelésre, akkor hajrá. Ne idegeskedj a kiadások miatt! Meg lehet oldani, például ismerőstől szereztünk kölcsönruhát, játékokat, így csak a pelusra, bébiételre vagy ételre kell költeni, ennyi.

Remélem, sikerült megnyugtatnom téged! :)

2009. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Szia!Tulajdonképpen nem nőttek drasztikusan.Míg nem született meg a kisfiunk,inkább magamra költöttem a fizetésem nagy részét,ezt a részt most ő "kapja".Persze felesleges dolgokra nem szórom el a pénzt,de a havi "kötelező" dolgok pl. pelus,tápszer stb. egyértelműen nagyobb összeget jelentenek.

Egyelőre szerencsés helyzetben vagyunk,de nem biztos,hogy ez mindig így lesz.

A saját lehetőségeiddel csakis Te vagy tisztában,ezért engedd el a füled mellett a fent említett okoskodásokat.

2009. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk így alakult:

- a terhesség alatt a babavárásra sokat költesz, hisz mindent be kell szerezni (kiságy, babakocsi, ágynemű, babahordozó, plusz szekrények...stb.) Ez nekünk kb. 100 ezer forint volt. De lehet kapni használtakat is olcsóbban.

- az első 6 hónapban (amíg anyatejet kapott csak), addig csak a pelusra és hasonló dolgokra költöttünk. Ez kb. 8.000,- Ft volt/hónap. Ehhez jönnek még a babaruhák, de mi azt sokat kaptunk kölcsön, szóval alig költöttünk

- a 7-12 hónap között már nagyobb volt a kiadás, mert már ő is kapott szilárd ételt és neki természetesen a jobb minőségűt vettem (csak csirkemell, télen is friss gyümölcs). Plusz a pelus, plusz a ruhák (ami a mászás miatt már több kellett, mert hamarabb koszolódott) Így már volt 12-15 ezer/hó

- most 13 hónapos és már megint kevesebbet "költünk rá", mert már azt eszi, amit mi. Szóval most van a pelusos dolgok + ruhák + cipő... Ez kb. 8-9 ezer/hó


Szerintem nem vészes, én "rosszabbra" számítottam anyagilag :-) Ha megtalálod a kiskapukat (pl.: internetes vásárlás, barátoktól kölcsönruhák), akkor nem lesz akkor plusz "kiadás" a babád... :-)


13 hós baba anyukája

2009. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!