Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák lenne néhány...

Fiús anyukák lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Tényleg minden pelenkázáskor figyelni kell arra hogy a kukija felfelé álljon?

Szabad hintőporozni vagy sem?

Kell húzogatni és ha igen mikortól?

Mi az a krém amivel kenni szokták, hogy ne tapadjon le?

Ha "lóg a zacsija" (bocsi nem tudom másképp megfogalmazni) az azt jelenti, hogy melege van?


Köszönöm a segítséget.


2012. febr. 13. 16:04
 1/9 betta55 ***** válasza:
44%

Szia!

1.én arra figyelek, hogy lefelé álljon! :-))

2.Én hintőporozom a kukacát és krémezem a seggét.

3.A mai álláspont szerint nem kell húzogatni én sem teszem.

4.Nem kenem semmivel,igaz csak 5 hónapos

5.Ezt még nem hallottam!Ezen jót mosolyogtam!:-)))

2012. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1, Ha felfelé áll a kukac szépen cserélhetsz ruhát is.

2, Én nem hintőporozok mert nem látom értelmét de ha te igen attól se lesz a gyereknek baja.

3, NEM szabad húzogatni a bőrt! Az élettani letapadást szépen elnövik, a húzogatás során szerzett sérülések pedig heggel gyógyulnak, és azokkal majd viheted sebészhez és szenvedhet szegény gyerek amikor feltépik neki.

4, Nem kell kenni semmivel, a letapadás majd oldódik magától ha nem húzgáltad.

5, Valóban melegben megnyúlik a zacsi hogy a herék távolabb kerüljenek a testtől, de egyszerűbben is el tudod dönteni hogy melege van-e: nyúlj a tarkójánál a ruhája alá.

2012. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Én is arra figyelek, hogy lefele álljon :)

2. Csak krémet használok.

3. Hát, azt mondják nem kell... nem is húzogattam, de valószínű mindkét fiamnak f. szűkülete van, így nem tudom jól tettem-e...

4. Ez egy szteroidos krém, de csak akkor írja fel az orvos, ha egyértelműen csak letapadása van, szűkülete nincs.

5. Én sem hallottam :) de aranyos.

2012. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 Lefelé álljon,mert ki fog folyni a pisi!

2 Én nem szoktam

3 Nem kell,de 1 éves kortól ajánlott addig amíg a bőr engedi,de ezt majd a gyerekorvos megoldja

4 Nem tudom

5 Ezt sem tudom

:)

2012. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Lefelé álljon, ne felfelé.

2. Én kukit nem hintőporoztam, nehogy a bőr alá menjen és ott felgyűljön. Kenni sem kentem a kukit, max a tövét.

3. Én elég rég óta húzogatom neki, igaz az enyém már 2,5 éves, de szerintem 1 éves kora előtt már húzogattam, finoman, ameddig a bőr engedi.

4. Azt nem tudom.

5. Én is úgy tudom, és meg is figyeltem a fiamnál, hogy ha kicsomagoltam a pelusból és úgy "elkenődve" "megnyúlva" volt a zacsija, akkor melege volt. Ahogy érte a levegő összehúzódott. (Ha meg nagyon fázott akkor icipicire zsugorodott a zacsija)

2012. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Igen, minden pelenkázáskor lefele kell "beállítani".

2. Szabad, de szerintem felesleges, nyáron nagy melegben lehet jó, amikor be van izzadva.

3. Én húzogatom neki minden este fürdés után, szigorúan, amíg a bőr engedi.

4. Szteroidos krém, orvos írja fel.

5. Na ezt még nem hallottam. :)

2012. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. a kuki lefelé áll alapból, ha felfelé akkor pisil, illetve már neki is "merevedhet", de ettől nyugodtan ráteheted a pelust.

2. Hintőporozni az ágyékhajlatot és a kukac fölötti dombot szoktam, magát a kukacot nem. A kuki alatt és a herét, a popót kenem popó kenőccsel. Mindegy melyik megoldást választod, egy a lényeg, hogy ahol krém van ott ne legyen por és fordítva!

3. A húzogatásról nekem azt javasolták, hogy amíg pelusos addig ne, aztán ha már szobatiszta akkor, óvatosan, fürdésnél, amennyire engedi a bőr. 6 éves koráig kell feljönnie. Ez egyébként szerintem adottság is nekem a nagyfiamnak nem jött fel, pedig neki húzgáltam már egyéves kora után, a kicsinek nem húzgálom és neki rendben van.

4. erről még nem hallottam

5. igen, ha pedig összezsugorodik, akkor fázik, ahogy már előttem is írták, ici picire

2012. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. lefele álljon, alapból úgy áll nekik, nem is értem miért kellene felfele állnia, ráadásul úgy kifolyhat a pisi.

2.Szerintem a hintőporozás felesleges, alámehet a fitymának (Hexachlorophenessel pedig tilos, azt csak a köldökére szabad)

3. Nem kell húzogatni, majd ha az orvos mondja, akkor el lehet kezdeni a fürdővízben és csak annyira, amennyire engedi (nekünk már 2 hónapos korától kell az orvos javaslatára, más okból, de neki nincs letapadása). Általában csak 1 éves kortól javasolják.

4. Szteroidos kenőcsöt szoktak erre javasolni, azt nem tudom, hogy használ-e, de amúgy a letapadás magától elmúlik normál esetben kb 3 éves korra, ha meg szűkület van, akkor azt megoldja az urológus, magadtól ne kezdj el semmit rákenni.

5. Normál esetben ha lóg a zacsi, akkor melege van a heréinek, mert benne van a pelenkában (nem a gyereknek van melege). Amikor kibontod akkor összehúzodik a hideg miatt. A folyamatosan laza herezacskó húgyúti fertőzés jele lehet, de annak más tünetei is vannak általában.

2012. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1:lefelé áljon a kukaca,mert kifolyik a pisi a pelusból

2:nem szoktam hintőporozni,mert kiszárítja a bőrét

3:mi születése óta húzogatjuk a kukacát és most 1 évesen már teljesen hátrajön a bőr neki

4:nem kenem semmi krémmel

5:melege van,de csak a zacsinak a pelus miatt

2012. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!