Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyógyszereket érdemes...

Milyen gyógyszereket érdemes otthon tartani? 3 hónapos a babóm.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, mi az ami jó ha van itthon, melyiket kell dokival íratni, és mi az ami recept nélkül kapható.
2009. jún. 3. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Lázcsillapító kúp jól jöhet, ezt a dokinő írta nekünk ki. Én tartok még itthon Dentinox gélt, Nurofen szirupot és tengervizes orrsprayt. Ezek mindegyike vény nélkül kapható. Nem viszem túlzásba.
2009. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Amiket az első írt, azokat tartom én is.

+ van még Chamomilla (fogzásra), Stodal szirup (köhögésre), Laevolac szirup (szorulásra). Bár ezek mind gyógyhatású készítmények, nem gyógyszerek, nem is vénykötelesek.

Van itthon még Fenistil csepp, de csak azért, mert a doki írta a múltkor, amikor háromnapos láza volt a lányomnak. Jól jöhet még, antihisztamin (allergiás reakciókra).

Ezeken kívül nincs is más itthon, csak vitamin.

2009. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Germicid kúp lázra, Viburcol kúp lázra vagy láz nélküli nyugtalansággal járó betegségekre pl:fogzás (ez homeopátiás), K-vitamin ha anyatejes, Vigantol, Borax-glicerin a szájpenészre hátha..., Dentinox gél szintén fogzásra, Nurophen szuszpenzió sokmindenre, orrspayt még nem szereztem be valamiért,de az előző válaszoló eszembe juttatta. Szerintem ennyi.
2009. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még vmi:Cebion csepp(c-vitamin).
2009. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az orrspray mire kell?
2009. jún. 4. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Hasznos,ha van,mert előfordul,h vmi kis trutyi van az orrában,vagy kiszárad kicsit a nyálkahártya.Akkor befújod(ez tul.képpen tengervíz)és a beszáradt cuccot sokkal egyszerűbb kiszedni+tisztítja az orrjáratait is.
2009. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most találtam meg egy cetlit amiből rájöttem miért nincs itthon orrspray. Egy idősebb csecsemősnővér írta fel nekem mikor korházban voltunk: "Ha megfázott a baba, vagy csak több az orrváladék-termelése és nehéz kiszippantani, akkor pár csepp anyatejet csepegtess az orrlyukaiba. Ha nem kezdi el kiprüszkölni,akkor pár perc múlva ki lehet szívni az orrát. Számára megszokott,természetes érzés az anyatej. Régen is így csináltuk amikor még nem voltak "csodaszerek". Üdv: Kati néni"

Szóval ez áll a papíron. Hát majd kipróbálom!

2009. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!