Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Jogos volt a tanár reakciója? Nem kellett volna meghallgatni a gyereket is?

Figyelt kérdés

3.-os, 9 éves lányom eléggé visszahúzódó természetű. Tegnapelőtt történt, hogy az osztálytársai (fiúk) elkezdték csúfolni valamilyen apróság miatt. Erre ő arrébb akart menni, "visszavonulót fújt" (ahogy meg is beszéltük, hogy ilyen helyzetekben ezt kell tenni), félrehúzódni, hogy megnyugodjon. Csak nem hagyták békén.

Odáig fajult a dolog, hogy elment az iskolaudvar kapujáig, és sírva közölte a fiúkkal, hogy ő elmegy ebből az iskolából, stb. Ők tovább heccelték, hogy "csak menj, nyitva a kapu" Kiment a kapun.

Itt különbözik a tanár elmondása és a gyereké (a tanár csak a gyerekektől hallotta sztm a dolgot). A tanár azt mondta, kiment a kapun és kiszaladt az útra, majdnem elütötte egy autó. A lány azt mondta, lekuporodott a kapu külső részénél a fal tövébe és sírt (én úgy ismerem a lányom, hogy ez utóbbi a valószínűbb)

A tanár odarohant és elkezdte rángatni a gyereket. Ennek hatására (és a gyereksírás, üvöltözés a tanár részéről) gondolom az összes ottani emeletes házból kinéztek a lakók, és őket bámulták. Milyen dolog az, hogy egy tanár megrángat egy gyereket?

Ezek után annyit mondott nekem a tanárnő, hogy nem kötelező ebbe az iskolába járatni a gyereket, meg hogy viselkedészavaros, magatartásproblémás, figyelemzavaros stb. Szerintem nála nagyobb problémájú gyerekek is járnak "normális" általános iskolába, konkrétan ebbe is. Az a baja neki, hogy a lány speciális nevelési igényű, de jár fejlesztőbe és nevelési tanácsadóba is. Ő egyébként az egyetlen az osztályban akinek ilyen papírja van, szerintem meg akar tőle szabadulni, hogy az ő osztálya "tökéletes" legyen.


2012. jan. 27. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Egyrészt megértem, hogy a kislányod felkavarta a dolog, amiket elmeséltél, rossz élmény lehetett. A tanár azonban közel infarktust kapott, amikor meglátta, hogy a lányod kiment, ráadásul speciális nevelési igényű is, még nagyobb felelősség, biztosan azért esett így kétségbe, mert ha valami baja esik, fokozottabb az ő felelőssége. Ezért rángatta (mint mikor a gyerek tényleg veszélyes dolgot tesz, és a szülő lezavar neki egyet, feszültséglevezetésből. Nem nem helyes, megesik? Meg.) Szerintem nem arról van szó, hogy meg akar szabadulni tőle, mert tökéletes osztályt szeretne, hanem azért akar megszabadulni tőle, mert számára plusz energiát és feszültséget okoz nap, mint nap, és ez neki nem jó érzés. Szerintem ne foglalkozz vele. A lányodra koncentrálj és erősítsd meg az élet viszontagságaival szemben. Később sem lesz könnyebb. Senkinek sem, neki pláne. Elfutni nem érdemes, nincs hová.
2012. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló okokból mentem el másik iskolába. És hasonló okokból nem mondtam el senkinek semmit (tanároknak sem, mert néhány tényleg abszolút TAHÓ és nem tudja tartani a száját), hogy vannak-e papírjaim vagy nincsenek. Másik iskolának köszönhetően sokat javult a lelkiállapotom, ott be tudtam illeszkedni. Átlagos ember lettem.

23/N

2012. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Egyrészt megértem, hogy a kislányod felkavarta a dolog, amiket elmeséltél, rossz élmény lehetett. A tanár azonban közel infarktust kapott, amikor meglátta, hogy a lányod kiment, ráadásul speciális nevelési igényű is, még nagyobb felelősség, biztosan azért esett így kétségbe, mert ha valami baja esik, fokozottabb az ő felelőssége. Ezért rángatta (mint mikor a gyerek tényleg veszélyes dolgot tesz, és a szülő lezavar neki egyet, feszültséglevezetésből. Nem nem helyes, megesik? Meg.) "


Elsővel ebben tökéletesen egyet értek. Bár azt nem értem, miért bámulta őket mindenki, akkor ott már nem csak elkapta a kezét, hanem gondolom, üvöltözés is volt, ami már nem annyira "elfogadható".


Csak biztatásképp, én is problémás gyerekek közé tartoztam, jó eszű, de magatartászavaros, és ráadásul központi alkat, így másokat is vittem bele dolgokba. Anyut folyton csesztették, de nem vitt másik iskolába sőt, mivel a tanulmányi eredményeim jók voltak, azt sem engedte, hogy áttegyenek másik osztályba (angol tagozatos voltam általánosban).

Tudom, hogy anyu sokat küzdött akkor a tanárokkal, sajnos szülőkkel is, de elvégeztem abban az osztályban az általánost, és középiskolában sok minden változott. Megérte küzdenie.

2012. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Adott egy nagy udvar. Olyan NINCS, hogy nem tud hová elmenni, ha ez az igénye. Miért ne vonulhatna vissza, ha egyszer ezt szeretné, szünetben? Kötelező a társai piszkálódását hallgatnia?!

Ja és a nagy "magatartás- és viselkedésproblémához" 4-es magatartás félévi bizonyítvány járul. Akkor hogy is van ez??? Egy hete még nem volt neki(a félév lezártakor), most hirtelen van?

2012. jan. 27. 11:47
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, én is azt tanítom a gyerekeimnek (az egyik épp harmadikos, 9 éves), hogy szépen viselkedjen, udvarias legyen, stb. De van egy határ. A kislányod az az áldozat típus, akárhová viszed, az erősebbek mindig megtalálják. Piszkálás, a másik kicsinálása munkahelyeken is előfordul.


Meg kellene tanítani a konfliktusokat kezelni, akár segítséggel is. Játszatok el különböző helyzeteket. A barátnőm szerintem nagyon jól csinálja. Megbeszélte velük, hogy mit kell tenniük, ha pl. ájultan találják őt. Utána eljátszották, hogy lefeküdt a földre. Vagy mondta én vagyok az idegen, tessék egy cukorka. A gyerekeknek pedig határozott hangon el kellett utasítani.

Nem kell agresszívnak lenni, a másikat elpüfölni, de nagyon is érezhető, hogy ki a határozott.


Nálunk pl. kiderült, hogy egy kislányt a másik (még az oviban) folyton zaklatott, csipkedte, lökdöste. Az áldozat kislány már nem mert oviba menni. Kérdeztem az lányomat, hogy téged is lökdös meg piszkál Sz.? Erre megrándította a vállát: Néha, de én visszalököm. Az én lányomnak aztán nem volt lelki problémája miatta, lerendezte azonnal. A kislány őt nem is piszkálta utána, mert rájött, hogy nem érdemes.


Egy másik iskolával lehet, hogy egy ideig megoldódik a gond, de hosszabb távon fejleszteni kell az önbizalmát, mert folyton el fogják taposni.


Szerintem nem jól tanítottad, nem visszavonulót kell fújni. Határozottan, nem kiabálva de emelt hangon azt kell mondani: Légyszives hagyj békén!!! Amikor önvédelmi tanfolyamon voltam, volt olyan helyzetgyakorlat, hogy az egyiknek durván meg kellett indulni a másik felé, neki pedig határozott hangon azt kiáltani, feltett kézzel: Állj! NE ÉRJ HOZZÁM!

Az önvédelem nem csak abból áll, hogy visszaütünk, hanem ott kezdődik, hogy nem hagyjuk magunkat piszkálni.

Az én lányaim (2. és 3. osztályosok) nem agresszívak, a kicsi a bölcsiben verekedett utoljára, oviban-suliban soha, a nagynak egy afférja volt elsőben, de határozott csajok, akiken látszik, hogy ha kell, megvédik magukat, nagy pofon van a markukban, nem érdemes kikezdeni velük. Nincs is probléma, sokszor szeretnek magukban vagy egymással játszani, nem is piszkálja őket senki soha.

2012. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Álljunk meg egy percre. Mi az, hogy nyitva volt a kapu? Portás? Ügyeletes tanár?

Nekünk még a gimiben sem lehetett kimenni a kapun kimenő nélkül, nemhogy általánosban!!! (tizenéves vagyok...)Mégis milyen iskola ez?

2012. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Én ott kezdeném kérdező, hogy vajon a tanári felügyelet hol volt amikor az eset történt? Mert ugye, ha ezt látja az ügyeletes tanár, bizonyára megfékezi ezt, hogy egyáltalán a kapuhoz kimenjen a kislányod. Látva a konfliktust közbe kellett volna lépnie. Ez baj a fiam iskolájában is, hogy nem felügyelnek a gyerekekre szünetben. Jobb félre vonulni és pletyizni a többi tanárral. régen ilyen azért nem volt. Pedig nem vagyok olyan öreg. :)

Abban egyetértek a többiekkel, akik azt írták, hogy bizony nem szabad azt mondani a gyereknek, hogy vonulj félre, ha piszkálnak. Igenis meg kell tanulnia megvédenie magát! Az én gyerekem 4.-es, náluk is van egy fél roma kisgyerek, aki állandóan piszkálta, nekiment.. Megmondtam a gyerekemnek, ha még egyszer azt hallom, hogy jaj, mert xy már megint ezt és azt csinálta, akkor én verem el itthon! Apuka mutatott egy-két fogást, hogy mit és hol kell, hogy megvédje magát. Egyszer aztán megvédte magát, no akkor kapott is egy beírást. Állítólag kikelt magából az egyébként jeles magatartású gyerekem. :D Kicsit erős volt, de nem foglalkoztam vele. Mondtam a tanárnak is, engem nem érdekel, ha beírnak neki ezért. Meg a fiamnak is. Aláírom, ennyi. Azóta csend van, nincs probléma. (kopp-kopp)

Nem szabad hagynia magát, mert akkor még jobban rá fognak szállni, és ez csak a lánykádnak rossz. Én beszélnék a piszkálós gyerekek szüleivel is, a tanárral is, s ha nem használ menj fel az igazgatóhoz. Remélem mielőbb sikerül megoldani ezt a problémát.

2012. febr. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt a beszélgetés dolgot sajnos már lefutottam, tanár nem tud mit tenni a piszkálódós gyerekkel csk sorba írja be neki, ami épp soron van (osztályfőnöki ez-az)... Gyerek szüleivel lehetetlen beszélni, szülőire nem járnak, nem is nagyon foglalkoznak a gyerekkel..

Az igazgató se fog nagyon tudni mit tenni az ügyben. (szerintem, mert már nem egy gyerek ment el az osztályból emiatt)


Más dolog. Ma mesélte a lányom, hogy egy osztálytársát felpofozta (!!!) és szintén megrángatta a tanárnő, csak azért, mert valamit énekelt. Egyre inkább kételkedem benne, hogy ő a megfelelő tanár. Jó, ok elfogadom, a tanár is ember... De azért kirángatni egy gyereket a padból, mert nem figyel az óráján!

2012. febr. 2. 23:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igenis fel kell menni az igazgatóhoz, majd ő behívatja a szülőket! Ha ő sem tesz semmit, amit nem nagyon hiszek, hiszen akkor a jegyzőnél vagy valahol be lehet őt is panaszolni, az idegbeteg tanárnénivel együtt! Ő nem az atyaúristen, neki is van főnöke. Csakis a kislányod érdekeit nézd.

tudom, rendre nem jönnek azok a szülők sosem szülőire, akiknek pont szükséges lenne... De ez mindig így volt, még az én gyerekkoromban is. Nem hogy arra törekednének, hogy a probléma megoldva legyen minél előbb...

2012. febr. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A) Miért nincs zárva kapu?


B) A tanár miért nem csinál semmit a kötekedőkkel? A beírogatás lófütty, azt a gyerek vagy megmutatja, vagy nem, viszont az otthoni telefont a szülők veszk fel, a saját mobilt meg pláne


C) Én mennék az igazgatóhoz. Iskolaidőben a tanár felel a gyerekért, és az se igaz, hogy nem vette észre a piszkálódást.

2012. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!