Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő anyukák ti is szoktátok...

Kezdő anyukák ti is szoktátok érezni úgy, hogy alkalmatlanok vagytok a gyerek ellátására? Az én babám hét hetes, de mindig adódik valami ismeretlen, új probléma, amiről addig nem hallottam, állandó félelmbe élek, hogy mi jön.

Figyelt kérdés
Még napirendünk sincs, mikor azt hiszem beáll, akkor mindig történik valami.
2009. dec. 13. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Alkalmatlan vagy, ettől még nem dől össze a világ,nyugi!
2009. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem,hogy "kedves" elsőnek nem hiszel.Alkalmas vagy,de ez is egy új és igen nehéz szerep,bele kell tanulni.Belejössz majd meglátod,de váratlan helyzetek mindig adódnak.A másodiknál már könnyebb lesz:)Én gyakorlatilag naponta gondolok rá (mert nem nagyon alszúnk mostanság).Remélem ez vigasztal:)
2009. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális, szerintem mindenki ezt érzi az elején, akinek azelőtt nem volt tapasztalata. A napirendre ne görcsölj rá, az később is folyton változni fog. ;)
2009. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
mármint alszunk
2009. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs anya, aki ezt nem éli át...

Én is mindig féltem, hogy evett-e eleget, ha sír, jót teszek-e ha megetetem, nem lehet, hogy fázik,vagy melege van, tegyek-e még rá takarót, vagy ne....

De ezek majd elmúlnak, olyan 60 év mulva..:-))

Mindig van valami, de emiatt ne élj rettegésben, ez az élet:.)

2009. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

7 hetesen napirend?? Nekünk még 3 hónaposan sem volt.

Még most is csak erős túlzással nevezném napirendnek, pedig már 6 hónapos.

Tarts ki, a 3. hónap után minden sokkal könnyebb lesz!!

2009. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó anya vagy, szerintem aki "rossz" Anya annak eszébe sem jut, hogy valamit rosszul csinálna, tapasztalat Pl.: az egyik barátnőm mindig mást hibáztat, ha gond van a gyerekkel és ha én megmondom neki, hogy nem úgy van akkor betörik a feje. Nekem már "nagyok" a gyermekeim, de néha nekem is vannak kétségeim, hogy mindent jól csinálok e.
2009. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos a lányom és néha még most is alkalmatlannak érzem magam.Amikor nem tudom mije fáj vagy ha hirtelen nem tudom mi a baja, vagy amikor megyünk el és nem tudom h mit adjak rá h se ne fázzon se ne legyen melege.Vagy amikor türelmetlen vagyok vele mert egész éjjel sírt na akkor kifejezetten rossz anyának érzem magam.Szóval ne aggódj nem vagy egyedül és pláne nem vagy alkalmatlan.
2009. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj, ezen minden anyuci átesik az elején.Csak egy jó tanács ami szívből érkezik:-Ne akarj tökéletes anya lenni, ismerd meg picinyed, és éljetek úgy ahogyan jól esik.Nem számít mit írnak a könyvek, a kicsid még nem olvasta a szakirodalmat a babákról! :D
2009. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szeresd a babádat, és tegyél meg minden tőled telhetőt! :) Ne érezd rosszul magad ha néha elfáradsz, vagy nem tudod hogy csináld, mindenkivel előfordul, de ha szereted a babádat és elfogadod hogy vannak könnyebb, nehezebb napok akkor minden rendben lesz! Tökéletesnek ne próbálj lenni mert az lehetetlen, de a babádnak akkor is RÁD van szüksége, te vagy az anyukája, ezt senki és semmi más nem helyettesítheti, őt csak az érdekli hogy ott legyél vele és szeresd :)


3 hós kislány anyukája

2009. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!