Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idősen probléma ha a...

Milyen idősen probléma ha a gyerek nem fordul hasról hátra és vissza?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó.Ismerősünk babája nem mozog.Már 6 hónapos.Ez baj?Az én lányom még nem volt 3 hónapos mikor átfordult, de rendszeresen csak 4 hónapos kora óta csinálja!

Szóval ha beszélek vele mit mondjak?Mert már biztos aggódik, csak nem mondja..

Mert egy bizonyos kor után orvoshoz kell fordulni nem?


2011. júl. 14. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos státuszon kérdezik illetve megvizsgálják, nem kell mondanod semmit
2011. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó oké..de kéne már forognia?
2011. júl. 14. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Már kellene forognia.

6 hónapos koruk betöltéséig illik átfordulni mindkét irányba a babáknak, ha nem megy, akkor látnia kellene neurológusnak és dévényes gyógytornásznak is, hogy felmérjék mi lehet a gond (általában kis izomtónus probléma-túl feszes, vagy épp laza izomzat van a háttérben).

De valóban a gyermekorvos úgy is rákérdez a 6 hós vizsgálaton.

Addig is sokat rakja hasra az anyuka, akkor is ha nem szereti a baba, naponta többször 5 percekre akkor is jó lenne hasaltatni!

2011. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy ez is baj, hogy nem hagyja nyöszögni kicsit sem a gyereket hason.Amint nyikkan már kapja fel, vagy fordítja ő át.Mi mindig hagytuk 5-10 percre "szenvedni"...

De bármi van ott van mellette, és rakosgatja.

2011. júl. 14. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az tényleg nem jó, ha keveset van hason, akkor nem is csoda, hogy még nem forog. 5 percet már azért bírnia kéne. Mindig növelni kell a hason fekvés időtartamát 1-1 perccel naponta és akkor hátha kedvet kap a forgolódáshoz.

Azért a neurológus+Dévényes vizsgálat kellene.

A Dévény alapítványhoz (a Moszkva térre) elég sokára adnak időpontot, de ott személyesen Dévény Anna is megvizsgálja, érdemes lenne velük felvenni a kapcsolatot. Háziorvosi beutaló kell oda is.

(Nem kell a Dévény módszertől megijedni, nem csak súlyosan károsodott babákat hordanak oda kezelésre.)

[link]

[link]

2011. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, nem tudom merre laktok, de Bp-en a XI. kerületben rendel Dr. Szabó Tünde, ő nagyon jó neurológus szakember és ajánlani szokta a DSGM tornát ő is.

A Gyógyír honlapján fenn van az elérhetősége (sztk-s és magán is).

2011. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is utált hason lenni,és nem erőltettem.3-4 hónaposan az oldalára fordult,és hasról hátra,de persze inkább csak lendületből,és valamivel 6 hónapos kora után kezdett rendesen forgológni,viszont utána nem volt megállás.

Két hét múlva kúszott,majd 9 hónaposan felült,megült,felállt,mászott.Ezt mind 1 hét leforgása alatt.

2011. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Ez papírforma, hogy kell. Van olyan baba, amelyik egyáltalán nem csinálja és nem azért, mert visszamaradott a fejlődésben, hanem mert lusta. Az én fiam is ilyen, 10hós, de ha hanyatt dől akkor üvölt, mert nem tud megfordulni. Pedig mindig is hason volt, úgy is alszik, sosem volt felkapdosva, még sem tette. Ha nincs elmaradva a mozgása a korához képest, akkor csak emiatt nem kell dokihoz vinni.

Védőnő + 2gyerekes anyuka

2011. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!