Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám miért sír...

3 hetes babám miért sír (nappal) amikor megetetem és berakom a kiságyba?

Figyelt kérdés
Neki nem enni és aludni kéne?Jól kiszívja a cicimet,elalszik,megbüfiztetem és sírás...!5 PERC ÉS ELALSZIK,DE 1 ÓRA UTÁN MEGINT ÉBRED.Mit csináljak vele,amíg nem alszik?
2012. febr. 14. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit csinál mikor ébren van? Ha sír, próbáld megint megbüfiztetni, pelust megnézni, nem-e fázik, melege van, vagy csak hozzád akar bújni.

Ha ébren van, de nincs gondja, akkor hagyd a kiságyba, tegyél neki forgót, vagy egy két plüsst köss az ágyára, hogy nézegesse. Ha meg unatkozik, akkor sétálj vele, énekelj neki, tornáztasd meg, tedd pihenőszékbe oda ahol vagy, hogy lásson, főzés közben beszélj neki, vagy babazenét is kapcsolhatsz.

2012. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam sose megállni, hogy olyankor, amikor fennt van ne babusgassam. Mondjuk én eleve úgy raktam le aludni, hogy a karomban már mély álomba merült. Ráértem, volt segítség, édesanyám az első 2 héten nálunk volt, azután meg csak olyan gyors kajákat csináltam, ami azalatt megvolt, míg aludt. Amikor fennt volt, mindig mellette voltam. Most 4 hós lesz, egyre jobban elvan egyedül is, már jobban elszórakoztatja magát. Aludni is könnyebben elalszik. Mikor látom hogy kábul, berakom a kiságyába, bár addig az ölemben van. A tiéd is lassan egyre többet lesz fönnt, és egyre több szórakoztatásra és a közelségedre vágyik. :-)
2012. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a három hetes babának az, hogy leteszi az anyja, egyenlő a pusztulással. Te ésszel tudod, hogy biztonságban van, ő még ösztönlény, pár ezer év alatt ez kódolódott bele az embergyerekbe: amíg anya ölében vagyok, addig vagyok biztonságban, ha letesznek, felfal az oroszlán. Ez hülyén hangzik de tök logikus. mivel az emberi úszülött igen fejletlenül és védtelenül jön világra, az a legjobb neki ha a szülőjével van. Hordozd hordozókendőben, neki is jó lesz és neked is. Eljön majd az önállóság ideje is de nem most.
2012. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A babák nem tudnak egyhuzamban 1 óránál többet (tisztelet a kivételnek...) aludni, teljesen más az alvásritmusuk, mint nekünk. Ráadásul elemi igényük a testközelség anyával, akibe hónapokig éltek. A születés nekik nagy megrázkódtatás és az egyedüléét szörnyen félelmetes, hiszen mit láthat a plafonon kívül? Hideg van, nem hallja a lélegzeted, nem érzi a tested melegét. Ráadasul egyre zöbbet .lesz ébren, ehhez hozzá kell szokni. Vedd magad mellé, beszélj hozzá, ha sír, szoptasd meg megint.
2012. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éjjel szépen alszik,kétszer kel enni,csak nappal sírdogál mikor lerakom a kiságyba...!
2012. febr. 14. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Egy három hetes baba sem csak alszik és eszik, legalábbis az enyém nem ilyen volt.

Míg ébren volt a karomban volt, beszéltem hozzá, vagy csak néztem Őt, eszemben sem volt a kiságyba tenni. Ne tedd le, legyél vele, fektesd a mellkasodra, simogasd a hátát és aludjatok el együtt :-)

2012. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát akkor ne rakd le... :)

az én kisfiam sem eszik-alszik baba. először totál kivoltam, hogy bizos éhes marad stb azért nrm alszik nagyokat. uh alig vártam h kezdje értékelni a fölé lógatott dolgokat és legalább pár percet elnézelődjön. kb az első 5 hétben karban volt, a lámpákat, fényeket, színes párnákat nézegette. aztán most már negyed órát is elpüfföli a játékokat a pihenőszékében, majd ha megunja jön a sírás és anya karja. minden tiszteletem és irigységem azoké akik leteszik a babát és ő elvan magában, majd ha megunja elalszik, de minden gyerek más... :)

az enyém tutira szól hs valami nem jó neki :)

2012. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alakítsd ki úgy, hogy evés, aktív időszak (akkor van fent) és azután alvás. Lehet nem is álmos még és az a baja.
2012. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért mert a testközelségedet akarja.Hordozókendő?
2012. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!