Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne rettegjek...

Mit tegyek, hogy ne rettegjek ennyire a bölcsőhaláltól? Talán túlreagálom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Kisbabám 5 hónapos, majdnem elvesztettük születésekor. Idáig velünk aludt, most próbálom átszoktatni kiságyba. Az esti vacsitól az éjjeli evésig jól alszik, utánna nálunk alszik tovább. Nehezen alszom, amikor nincs mellettem, mert rettegek, hogy megszólal a riasztó... és többször is megébredek éjjszaka. Az elmúlt 2 napban megint velem aludt, a saját megnyugvásomra, de tudom, hogy ez nem jó! Segítsetek!
2009. jún. 3. 21:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Ha melletted van miből gondolod, hogy nem halhat meg, vagy egész éjszaka nem alszol?

Nekünk légzésfigyelővel a baba első perctől fogva külön alszik, külön szobában. Még soha nem riasztott, már 3 hónapos,. Szerintem így biztonságosabb, mint melletted.

2009. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%
le kell küzdened az érzéseidet és gondolataidat át írányitani. Én is figyelek magamra félös vagyok izgulos. De leakarom küzdeni és vidáman boldogan éni!Így miota meg van a babám nem akkarom az ócska tévémüsorokat nézni és így jobb is .Mindentöl félhetnénk de erös akkarok lenni és elhesegetem a gondolataimat .Eröltessd meg magad mert ha egyedül nem megy orvos hoz kell fordulni.
2009. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
igaza van az elsönek is, ha alszunk nem figyelünk a légzésére de a riasztó ídöben meg szolalhatna.Nekünk is külön szobába van és 4. hónapba vettem a figyelöt mert így már tudok aludni hiszen van ki figyel!!!
2009. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

szerintem is nagyobb biztonságban van a saját ágyában légzésfigyelővel.

pár hónap múlva/vagy akár mostanában/ elkezd kúszni-mászni, álmában is ezt fogja tenni.az a rácsos ágyban biztonságosabb.

10hós kisfiú ayukája

2009. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
4 honapos a kisfiam es szuletesetol fogva kulon szobaban a sajat kisagyaban aszik legzesfigyelovel. Viszont nekem van egy agyam az O szobajaban kozvetlen a kisagya mellett es en ott alszom. Ha olyan kedvem van kint alszom a ferjemnel, de nagy tobbsegeben a babammal vagyok. Igy o kulon is alszik sajat agyikojaban de megis vele vagyok. Talan ez neked is megoldas lehet.
2009. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Mi összebútoroztunk a picivel, mindhárman egy szobában alszunk. Így hallom, amikor szuszog, de mégis kényelmesen alszom. Néha, ha a párom külföldre megy munka miatt, akkor egy ágyban alszom a babával, de olyankor kevésbé tudok pihentetően aludni, valahogy tudat alatt meg se merek mozdulni, nehogy ráfeküdjek, vagy valami baj legyen. Szerintem is inkább az ágyában aludjon, az tényleg biztonságosabb. Szerintem már ne aggódj a bölcsőhalál miatt, ebben az életkorban már nagyon ritkán fordul elő. Úgy tudom, hogy az első hat hónapban történhet meg, annak meg már mindjárt a végén vagytok.
2009. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Kisfiam 10 hós, mindig is velünk aludt a nagy ágyban, nem is próbálkoztam a kiságyba szoktatni (csak az első napokban tettem be éjszakára), pont azért mert nagyobb biztonságban tudtam magam mellett. Én alszok középen, széles ágyunk van, a páromat sem zavarja. Éjjel még mindig szopizik és mivel fekve szoptatok, nagyon kényelmes is.
2009. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
olyan érdekes én meg nem tudok vele egyszobába aludni mert ahogy ö hangokat ad ki én felfigyelekrá és akkor vissza kell aludnom 100x-is.Én csak csendbe tudok aludni hiszen nappal szükség van rám minden neszre nem kívánok felébredni de az anyai ösztönöm kíváloan müködik.Férjem ébresztö óráját nem hallom meg de a baba nyekergést igen.
2009. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Mi együtt alszunk, így szoktuk meg, ki tudom magam így is pihenni, semmi bajom. Igaz, első baba és nincs tapasztalatom, hogy milyen lehet teljesen külön. Talán nyugodtabb, talán nem. Szerintem függ attól is, hogy milyen a baba és a mama természete.
2009. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Én a külön szoba + külön ágy + légzésfigyelőre szavazok. Nálunk ez van a kislányom születése óta. Remekül működik így, mindenki nyugodtan alszik.
2009. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!