Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtük az alma evést, meg...

Elkezdtük az alma evést, meg a tejpépezést a manóval. Viszont iszonyú szorulást okoz neki mindkettő. Mit tehetnék, hogy ne legyen szorulása?

Figyelt kérdés

Nagyon szenved szegényem, és nem tudom, hogy mi legyen.

Adjak neki Laevolac-ot?

De nem akarom, hogy csak úgy tudjon kakilni, hogy meghajtom valami szerrel.

Vagy hagyjam még a tejpépezést?

(az almát lecserélem barackra, az már fix, de a tejpépet hagyjam még?)

Ti hogy oldottátok meg?


2009. jún. 4. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős a babucid?szerintem azért van szorulása mert még meg kell szoknia a szilárd ételeket.ha már van 4 hónapos akkor nyugodtan adhatod neki a tejpépet.az almával sincs semmi gond.majd egy kis idő múlva beáll a széklete is.sajnos nekem hamar el kellett kezdeni a hozzátáplálást mert nem volt tejem a tápi meg nem sokáig kellett neki.most 4 és fél hósak vagyunk és kb 2 hete hogy teljesen magától minden gond nélkül tud kakilni,úgyhogy ne aggódj.
2009. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek a tejpép bevezetésekor nagyon megnőtt a folyadékigénye. Vizet iszik, evés közben is, és ez lágyítja a székletet. A barack is jó ötlet, az tényleg segít a szoruláson.
2009. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy hét múlva töltjük be a 4 hót, és fele-fele arányban kap anyatejet, és tápot, de rohamosan csökken a tejem, ezért kezdem már el a kóstoltatást, meg egy negyed adagnyi tejpépezést.


Láttam, hogy van rizses tejpép, az akkor darát nem tartalmaz?

Lehet, hogy azt kéne megpróbálnom neki.

Nagyon rossz nézni, hogy így szenved, meg sokszor nagyon sír, mert nem jön ki a kaki...

Tegnap pl. hőmérőzni kellett, és olyat kakilt, mint egy felnőtt...

Lehet, hogy még a tejpéppel várni kéne.

Van rá esély, hogy ha később újra kezdjük, akkor jobb lesz a helyzet, vagy ezen a részen mindenképpen át kell esni?

2009. jún. 4. 09:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: a rizs kifejezetten hasfogó étel, tehát szerintem az csak rontana a helyzeten. Én natúr probiotikus, gluténmentes tejpéppel kezdtem. De lehet, h' ha nem minden nap adod, csak mondjuk minden másnap-harmadnap, akkor az is megoldás lehet.
2009. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálkozz másfajta tejpéppel - persze lehet, hogy ezen már túl vagy :-) mert nekünk pl. a Hipp és a DM-es Babylove tejpép szorulást okozott, de a Milupától nincs ilyen baja. Ez csak egy ötlet.

Az én manómat amúgy a barack sem és a szilva sem hajtotta meg.

2009. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A probiotikus tejpép jól hangzik.

Keresek olyat.

Milupát eszünk...

Mást még nem próbáltam.

Lehet, hogy elkeverem barackkal, aztán teszünk úgy is egy próbát.

Meg a sok folyadék ötlet is jó!

Csak se a teát, se a sima vizet nem issza ez a nőci! :-)

Majd lehet, hogy valami agyonra hígított gyümilét adok neki, hátha...


Kipróbálom.

Meg keresek olyan tejpépet, amiben nincs "hasfogó" összetevő.


Köszi lányok a segítséget!


Ha van még ötlet, akkor bombázzatok vele! :-)

2009. jún. 4. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!