Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cumisüveget vegyek a...

Milyen cumisüveget vegyek a babának? Honnan tudom milyen cumi kell rá? Minden cumisüvegnek magvan a saját, megfelelő cumija?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a férjemmel vásárolgatni, és gondban vagyok ezzel, mert annyi félét láttam, fogalmam sincs melyiket válasszam. Egyáltalán mi alapján döntsek? Kérlek, segítsetek...
2008. ápr. 7. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Én a csőrös pohárra esküszöm.Lehet nehezebb dolog megitatni belőle a babát,de más dolgod úgysem lesz az első néhány hónap,ami meg igen,az is megvár,és az nem zavarja meg a baba szopásireflexét.Ismerősömék eléggé pórul jártak a cumisüveggel,mert az elején valamiért abból adtak neki inni,és a baba rájött,hogy abból mennyivel könyebb,és nem hajlandó szopizni,csak cumisüvegből enni.Csak akkor támogatom a cumisüveget,ha tápszeres a baba,de úgy kell hozzáállni,hogy nem lesz az,hanem csodásan tudod majd te is szoptatni.
2008. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem gyakorlatilag mindegy. Én azt tapasztaltam, hogy ha egy baba megszokja valamelyik fajtát, akkor nagyon nehezen hajlandó másmilyenből inni. Nekem a fiam az első három héten cumisüvegből kapott anyatejet, mert a kórházban véresre csócsálta a mellem. De nem lett belőle semmi baj, csak még nagyon pici volt a szája és valahogy nem tudta jól bekapni a mellem. De három hét után szépen visszaszokott a szopira. Szóval szerintem nem nagyon okoz gondot a cumi. Mi Aventosat használtunk, de sokan dícsérik a Nubyt is.
2008. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem feltétlen kell venni cumisüveget, nálunk a három gyerekből egy sem használt sose. A harmadik kapott ajándékba, egyszer próbaképpen a szájába dugtam, lökte ki a nyelvével, ez Avent volt, szóval ennyit erről. Amikor már 4-5 hónapos volt, vettem neki Nuby szilikonos csőrös itatót, hogy tudja teát vinni neki, ha elmegyünk, ez az egy, amit elfogadott a szopin kívül.
2008. ápr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Köszi annak a parasztnak, aki lenullázott egy teljesen hasznos és korrekt választ, gondolom simán azon az alapon, mert ő nem így gondolja. Fanatikus barmok...
2008. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Ja, másik, ne legyetek már ilyen szoptatás fanatikusok, basszus, fogadjátok már el, hogy nem mindenki tud. És akkor meg nem azt kell ajánlgatni, hogy ne vegyen az illető cumisüveget, hanem igen is ötletet kért, hogy milyet vegyen. Akkor marha nagy segítség, hogy a tieid nem cumiztak!
2008. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Én mindenképp vettem volna 1 db cumisüveget, mert biztos ami biztos, legyen itthon, ha kell. Közben kiváltottam a kismama csomagot és abban volt egy AVENT-es cumisüveg újszülötteknek, úgyhogy nem vettem. Szerintem váltsd ki te is, hiszen ingyen van és csak felesleges pénzkidobás, ha nem is lesz rá szükséged, azon kívül szerintem nagyon jó minőségű lehet, bár még nem próbáltam, mert hál' isten van elég tejem.
2008. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, azt hiszem elboldogulok. Nem vagyok egypárti sem, viszont biztos, ami biztos úgy gondolom jó ha van egy cumisüveg otthon. Sosem lehet tudni...

Viszont ez a kismama csomat felkeltette az érdeklődésemet, pontosan miről is van szó? Légyszi, ha olvassátok ezt, válaszoljatok...

Minden jót!

2008. ápr. 8. 09:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőtől kap minden kismama Felicitas tanácsadó könyveket. Abban van egy kitéphető lapocska, amit ki kell tölteni és a hozzád legközelebb eső beváltohelyen leadni, ahol megkapod a csomagot. A beváltóhelyek listája is benne van a füzetecskékben. Na abban volt többek közt az a cumisüveg, amit írtam. A kórházban szüléskor is kapsz majd ilyen csomagot, abban sokkal több minden lesz. / pl.: kiskanál, előke, popsitőrlő minták, pelusminták, teák stb. / Boldog babavárást!:-)
2008. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tommee Tippee cumisüveget vettem. Anyamell formájú és a szilikon része is teljesen puha lesz a meleg kajcsi hatására.
2008. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, van ilyen füzetem, köszönöm, hogy emlékeztettél rá!

Gondtalan babavárást mindenkinek!

2008. ápr. 8. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!