Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon gáz, ha 10 hónapos...

Nagyon gáz, ha 10 hónapos babám nem hajlandó meginni a tápszert, ezért tejpépet kap helyette?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Gáz!!!! és a ciki szó Nincs ilyen szó ilyet ne használjunk már Főleg hogy felnött nő vagy!

Nem baj. abba is olyan tápanyagok vannak mint a tápszerbe ne aggodj!

2012. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, én megkérdeztem a védőnőt, és azt mondta, teljesen mindegy, hogy melyiket eszi, mert a tejpép is tápszer, csak sűrűbb. Így amíg az én fiam sem fogadta el a tápszert, addig reggel és este is kanalazott tejpépet. A lényeg, hogy a tejalapú tápláléka meglegyen.
2012. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm haszontalan kioktatásodat.

Várok olyan embertől is véleményt, aki nem ragad le a megfogalmazás módján. Amit írtál, már nem is érdekel, mert ilyen a személyiségem: kötözködő, felesleges véleménynyilvánítást követően kimeresztem a tüskéimet. Ha kritikád annak szólt volna, amire rákérdeztem, megköszöntem volna, hiszen nem vagyok biztos a dolgomban.

Csak Neked:

[link]


Kérek szépen válaszokat! :)

2012. febr. 16. 10:29
 4/17 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszönöm! Mire megírtam a kommentem, Te is írtál. Tehát elvileg ugyanaz van benne? Volt, aki szerint túl tápláló és puffasztó a tejpép (mármint hízlaló).
2012. febr. 16. 10:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem azt mondták anno, hogy csak 1 étkezésre kaphat tejpépet. De mondjuk pici korában, 6hó körül mondták. Szerintem ugyanaz lehet, csak a tejpép nem folyékony, mint a tápszer, de hígíthatod addig, míg sima folyékony állagú nem lesz. Csak arra vigyázz, hogy a tejpép általában ízesített, mosd a pici fogát, illetve étkezés után adj neki pár korty vízet, átöblíteni a fogait, mert elég édesek a pépek.

Ha biztosra akarsz menni, akkor hívd fel a védőnőt, vagy az orvosod (inkább az orvost), és kérdezd meg tőle, mert itt elég különböző válaszok is lehetnek, biztosat meg egyikünk se tudd, így inkább ne erre alapozz. Ideiglenes megoldásként viszont szerintem megfelel, jobb, mint a semmi, meg a tehéntej.

2012. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez igaz, hogy hizlalóbb, bár én nem vettem észre a babámon, mert az időben amikor ezt ette, akkor is a megfelelő ütemben hízott, nem fújta föl, vagy ilyesmi. Szóval én nem láttam káros hatását! És mivel a védőnőmben megbízom, ezért nem is agyaltam rajta tovább. 2. voltam.
2012. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Na most utánaolvastam neked, és valóban azt írják, hogy mivel több benne a szénhidrát, ezért jobban hízlal. Jól tudtad, több oldalon is olvastam ezt. Úgyhogy tényleg óvatosan!
2012. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A védőnőm azt nem érti, miért nem szoptatom inkább, én meg nem magyarázkodok :) Hiába kértem alternatív tanácsot, csak szajkózza a maga igazát. Tejpép ellenes alapból. Másik védőnőtől (ismerős) azt a tanácsot kaptam, hogy próbáljak icipici porcukrot keverni a tápszerbe, hátha így megissza, aztán fokozatosan csökkenteni. Nem jött be :( Eleve a cumisüveget utálja, a vizet megissza belőle, de semmi mást. A tejpépet kanalazva gondoltam, reggel és este olyan 2 deci körüli mennyiséget. Igazából érdekes ez a hízás dolog, mert mikor először adtam neki, 6 hós volt és még szopis+kóstoltatós, és nagyon gurult :) féltem, hogy megdobja mégjobban a súlyát, de pont az ellenkezője történt, elkezdett forogni és kúszni, majd mászni, és szerintem bőven lemozogta, azóta havonta 30 dekákat hízik, pont jó a súlya (8,5 kg, 78 centi). A szoptatást másfél hete hagytam abba, eleinte még csak-csak elfogadta a tápit, szerintem tetszett neki, hpgy újdonság. De tegnap este pl eeltolta magától, éjjel sem fogadott el, csak 30-40 milit :( Alig várom, hogy ihasson feles tejet, de mindenképp akarok 1 éves koráig várni ezzel.
2012. febr. 16. 10:50
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát, attól a mennyiségtől biztos nem lesz baja. Nyugodtan add neki. Azért javasoltam a dokit, mert ha ezt elmondod neki, hogy nem issza a tápit, akkor felírja receptre, és akkor azért sokkal olcsóbb lenne. A védőnőt meg inkább nem kommentálom. :)
2012. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nem gáz:)

Gondolom 2-szer kap ,esetleg 3-szor tejpépet!?

Szóval már úgyis adsz gondolom más ételeket is ,a péppel fedezed az optimálisnak mondott tejalapú táplálékot.

Eleget mozog már a babád szerintem ahoz,hogy égesse a kalóriákat:)

Tehát a "túlzott hizás" szerintem akkor igaz,ha kisebb és kevésbé,mozgékony egy gyerek.

Az én lányom 10.5 hós,nála is van ilyen,hogy nem issza meg,akkor napközben kap ,joghurtot,tejpépet,babapudingot,sajtot stb.amivel fedezni tudjuk a "tejes" kaját.

A védőnő épp tegnap nyugtatott meg engem is emiatt:)

Szóval semmi baj nem lesz!

2012. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!