Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek egy 4...

Milyen a napirendetek egy 4 hónapos babával?

Figyelt kérdés
mit szoktatok vele játszani? mikor alszik, mennyit? hogy altatod?
2012. febr. 17. 08:29
1 2
 1/11 szick.brigitta válasza:
69%
szia amikor az én babám 4 hónapos volt szerette fogdosni a különböző anyagokat madártoll,selyem papír ezzel fejlődik az érzékelése. akasz játékot a kiságyára és azt szívesen nézegeti főleg ha fényes csillog vagy színesfeküdj vele a szőnyyegre hallgassatok zenét vidd körbe a lakásba és mond el neki ,hogy mi van ott.csörgövel írányítsd a figyelmét. stb az alvás nekem elég jól alvó a kislányom 3-4 órákat aludt és különösebb altatás nem kellett neki általába elaludt szopizás közben. De ha nem akkor betettem a mózes kósárba arra volt akasztva játék nézelödött és egyszer csak elaludt. Vagy ringattam és dudoltam neki a tente baba című dalt.
2012. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Disi ***** válasza:
4 hósan még nem volt. Akkor még ő volt a "főnök" :)))
2012. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Napirend???Na az nálunk nincs!Mióta megszületett a kislányom még nem volt 2 egyforma napja!Egyetlen biztos pont nála az hogy este 7kor fürdik és percre pontosan 7:30kor kéri a cicit. Mostanában imádja a tv-t nézni, szeret hintázni,a ruhámat cibálni, VISÍTANI(de olyan igazi fejfájdítóan), szereti nézni ahogy eszek, játszószőnyeg. Nagy kedvenc még a házilag készített csörgő(2dl-es műanyag flakonba rizs).

aludni is össze-vissza szokott valamikor már 7kor ébren van reggel máskor meg 10ig szundit. Napközbe változó, általában séta közben alszik a legjobban

Nálatok?

2012. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nálunk reggel 7kor ébresztő, arra kelek hogy "morgolódik" látom hogy nagy szemekkel nézelődik:) pelus csere, átöltözünk és reggeli(cici) aztán játszik a játszószőnyegen amíg én összepakolok egy kicsit. Innen viszont káosz van, mert elálmosodik de alig tudom elaltatni, cicizni majdnem 2 óránként kér, alszik rajta amíga szájában van:) vagy20

percet, utána játszunk (csörgőzünk meg táncolunk) de hamar megunja. délután sikerül

elaltatni hosszabb időre azt is séta közben. 16kor kajcsi, utána játszunk, fürdés előtt

nyügizés mindig. 19kor fürdünk utána vacsi és általában 20kor alszik. éjszaka 2 szer kel enni, ha nincs front, ha van akkor akár óránként is. így telik a napunk. igaz csak jöv.hét szerdán leszünk 4 hónaposak, de ötleteket szeretnék lopni, hogy mivel lehetne lefoglalni:)

2012. febr. 17. 11:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Pihenőszék! Ha nem lenne, valószínű már kiugrottam volna az ablakon... Valami oknál fogva olyan 3 hónapos korában rászokott, hogy csak séta közben babakocsiban alszik el. Aztán megjött a -20 fok, hatalmas hó, erős szél, nem tudtunk kimenni. Egy napig ordított (egész nap) kitaláltam, hogy ez talán segíthet. És igen :) Viszem magammal ide-oda a lakásban, tud nézelődni, lesi a nővérkéjét, ahogy játszik és ha kezdődik a nyügi, pár percig ringatom és már megy a szundi :)

Egyébként 8 körül ébred (ha csak a nagyobb "Anyaaaa, dejeeee" kiabálására fel nem ébred) 9kor szopi, nézelődik, megint alszik. Miután a nagyobb ebédelt, ő is kap, utána mindkettő alszik. Délután játék, várjuk Apát haza, készülődés vacsihoz, meg az esti programokra: fürdés, és az esti "nagy szopi". Általána fél 9re már alszik, egyszer vagy kétszer ébred.

De lassan itt a jóidő, egséz nap kint leszünk :)

2012. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A pihenőszék tényleg nagy találmány!!! Nekünk is nagyon bejön. Egyébként a napirend nálunk sem működik. Ami biztos, hogy reggel 6-7 között ébred, este 7 fürcsi utána alvás. Éjjel nem ébred. Az altatással általában nincs gond, amikor látom, hogy már fáradt, berakom a kiságyába, és általában 5 percen belül alszik. A cicit napközben sokszor 2 óránként kéri, de van hogy 3. Néha-néha egy-egy nagy alvásnál belecsúszik a 4 órába is, de az ritka. Egyébként meg mi is várjuk a jó időt, hogy egész nap kint lehessünk. :)
2012. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Reggel 7 körül szokott kelni, akkor reggeli (cici) majd visszateszem az ágyába és elnézegeti a forgóját. Addig én lefürdök, összerámolom magam. Majd 2 óra múlva elkezd nyűgös lenni és sír, hogy álmos. Ezzel nem tudom mit csináljak. Hiába kapnám el időben, akkor is elkezd hisztizni. Így ekkor egy icipicit ringatom. Felébred (fél óra után), kap gyümölcsöt és így kibírja az ebédig (cici). Ezután jön a délutáni nagy alvása. Általában 1 fél 2-től fél 5-ig alszik. Viszont csak a levegőn tud ennyit aludni, így mindig menni kell vele vagy kitenni a teraszra. 5-kor ismét szopik és 7-kor fürdés. 8-9 között elalszik, éjjel 1-szer kel enni (ez változó 2-4 között).
2012. febr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! én is most kezted adni reszelt almát neki, egy negyed almának a felét megette, nagyon ízlett neki. most várom a hatást, remélem nem lesz semmi gond, mi is várjuk a jó időt, hogy sokat tudjunk sétálni:) ma terezem, higy bemegyünk a városba apához busszal ha jó idő marad(most süt a nap hétágra) és vásárolgatunk egy pár dolgot, csak nem utazott még buszon.

milyen gyümit eszik a babád?

2012. febr. 21. 10:49
 9/11 anonim válasza:

Nálunk a nappalok lassan mintha rendeződnének, az éjszakák gázosabbak. Van, hogy alszik 8-tól fél 3-ig, s aztán 6-ig, máskor már 11-kor jelentkezik, utána meg szinte óránként. De legkésőbb fél 7 körül vége az éjszakának. Most pl. ez a program volt. Aztán odaveszem magamhoz, kicsit lustizok, ő elmeséli, mi mindent élt át az éjszaka, néha visszaalszik még 3/4 órára (napközben is csak ennyit alszik). Aztán evés, fejés, nekem reggeli, zuhany, ő addig szórakoztatja magát a pihenőszékben. Utána játszunk, beszélünk skype - on nagyival, aztán evés, alcsi. Azután segít nekem főzni, fejni, enni. Mi elkezdtük a hozzátáplálást a gyerekorvos ajánlásával, úgyhogy az most új napirendi pont. Aztán még tejcsi, játék, egy kis alvás. Utána séta, s ha szerencsém van még egy 45 perces alvás. Addigra hazaér apa, és átveszi a szórakoztatást. 7 körül kezdjük a fürdetést, általában 8-kor alszik.

Válaszolva a többi kérdésre: nálunk van közös "játék", amikor huncutkodunk, énekelünk, mondókázunk, de néha csak olvasok neki könyvből, gyerekdalokat hallgatunk, hozzá mozgatom a lábát; meg van egyéni foglalkozás, amikor a huncutkodós vagy a játszó szőnyegén egyedül szórakoztatja magát csörgővel, különböző "rongyokkal" (ez néha a saját ruhája), csörgős állatkákkal...

Az altatás általában a cumisüveggel történik, bár közben a megfelelő pillanatban hasra kell fordítani, mert csak úgy megy neki. De mindenképp ki kell várnom, míg teljesen elfárad, különben egy óráig is eltart az altatás.

Este ugyanez, bár mostanában kezdi nagyon mókásra venni a figurát, és egyre nehezebben lehet este elaltatni. Összességében ált. 3x 3/4 órát alszik napközben. Bár tegnap eltévesztette és délelőtt 1 és 3/4 órát, du. 2 és negyed órát aludt - bízok benne, hogy ezt bevezeti.

2012. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már evett őszibarackot is meg tejpépet. Viszont valamelyik kicsapta az arcát, úgyhogy visszatértünk az almára és kiderítem, hogy melyiket nem bírja.
2012. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!