Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyen vagy nehezen szokta...

Könnyen vagy nehezen szokta meg babád első cipőjét? Egyből tudott benne menni?

Figyelt kérdés
Babám még csak zokniban volt idáig, lassan megvesszük az első cipőjét. Van egy sanda gyanúm, hogy nehéz lesz megszoknia. Minden újdonságot elutasít.
2012. febr. 17. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon nehezen szokta meg, úgyhogy azt tanácsolom gyakoroljatok :) A kisfiam pont akkorra lett cipős, mikor már csizmát kellett húzni, de nagyon magas a lábfeje is. Így egy-egy csizmafelvétel kb negyedóra volt, mindketten beleizzadtunk. De megszokta, most már gyorsan megy :)
2012. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abban is majd meg kell tanulnia járni, az elején még furcsa lesz neki, de majd rájön hogy jó, mert így legalább ki tudtok menni a hóba sétálni :)

Nekünk kb 2hét volt mire megszokta és megtanult benne járni

2012. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom elég hamar megszokta. De a teli bundás cipőben nem tud menni.
2012. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon jól fogadta az első kiscipőt!

Az még egy puhatalpú Pediped cipőcske volt, és szinte azonnal tudott benne menni! Nagyon ügyes volt.

A következő cipője már egy Bobbi Shoes sport cipő volt, sokkal keményebb, mint a Pediped volt, de abban is nagyon ügyesen sétált, gyorsan megszokta!

A téli bakancsát mikor megvettük még kicsit nagy volt rá, de azt se utasította el.


Szóval lehet, hogy szerencsém is van vele, de az én fiam jól fogadja az új cipőket!

2012. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És hogy viselkedik a baba, amikor szokja a cipőt? Mert én most vettem neki puhatalpút itthonra h szokja, de meg sem áll benne. Fel akartam állítani, de behúzta a lábát maga alá és csak ült. Pedig már megy egyedül. Az utcán ha leül kicsit más a szitu :))
2012. febr. 17. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, mint te. Itthon a szandit rángatta le, ha nem tudta, sírt. Nem állt benne, csak keveset. Pedig jó minőségű, klassz kis szandál. Az utcán már régóta cipőben viszem babakocsiban, ott nem zavarja persze, de letenni nem tudom. Dec. közepén kezdett járni, tehát két hónapja, és annyit haladtunk, hogy ha nem utcán, de idegen helyen cipőben a földre teszem, végre jár. Nem a cipővel van baja, már rájöttem, hanem hogy az utcán minden kis fűszál érdekes. :) De pl. a dokinál a váróban a padlószőnyeg nem volt érdekes, akkor járt cipőben.
2012. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz, nem tél volt, de elég nehezen szokta meg. Először itthon adtam rá, rá sem tudott állni, rugott vele, mintha le akarta volna rúgni magáról, akkor már nagyjából stabilan járt zokniban, és mezítláb, (szerenécsre nyár volt). Aztán levittem benne, először nagyon kapaszkodott belém, de kb. 2-3 nap alatt belejött, és egyre többett lépegetett egyedül lent is.
2012. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!