Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Könnyen ment a szoptatás az...

Könnyen ment a szoptatás az első napokban, vagy szenvedned kellett érte? És a baba mennyi idős koráig szoptattál?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Császáros voltam. Az első napokat nem szenvedésnek inkább próbálkozásnak, gyakorlásnak nevezném. A negyedik napon szó szerint berobbant a tejem. Hőemelkedés, non stop fejés, mellfeszülés. Minden ami kell. Sok tejem volt és jó is. Állandóan tudtam fejni. Ami később jól is jött, mert sajnos csak öt hónapos koráig tudtam szoptatni.
2012. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Császáros voltam, sokat tettem mellre, így már az első nap szopizott annyit,hogy a mérleg is kimutatott 10 grammot. Nagyon hamar beindult, még a nővérek is megdicsértek,mert volt hogy egy nap alatt 100grammot hízott, átlagosan a kórházban olyan 60-80 grammokat szopizott egy mellből. Itthon már nem mértem. Most 5 hónapos, még van tejem bőven, jövőhónapban kezdjük a hozzátáplálást.
2012. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3. napon indult be a tejem, addig gyakoroltunk. Nem ment könnyen, mert aluszékony/lusta volt, ráadásul befelé forduló mellbimbóm miatt bimbóvédő használata is nehezítette a dolgot. A csecsemősök nem voltak segítőkészek, így én magam tapasztaltam ki, hogy mit hogyan csináljak. 1 éves koráig szoptattam, magát választotta el. Most 14 hónapos.
2012. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok:

Tápszert sosem evett/ivott.

2012. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krisztivan ***** válasza:
100%
3.napon beindult a tejem.Kevés lett.Kb.20-30gr.5.naptól tápszeres pótlást sikerült kisírnom.Addigra látták hogy mindig éhes a fiam.De azért az anyatej maradt 11 hós koráig,és a tápszert utasította el 6 hósan:-)))
2012. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen indult be, természetes szülés után 4-5. napon lövellt be, a kórházban már adtak tápszert emiatt. Utána 2 hónapos koráig rendesen szoptattam, majd megint jött a bökkenő, kevés a tej, megint elkezdtem tápszerrel pótolni. Ezután küzdöttünk a cumizavarral, és azzal, hogy fent tudjam tartani a szoptatást ameddig csak lehet. Szoptaníttal adtam neki a tápszert sokáig, kb 3-4 hónapos korában, és fejtem is folyamatosan, hogy szaporítsak. 5-6 hónapos kora körül kezdtem megnyugodni, hogy nem ment el teljesen a tejem, és a 50-50% tápszer/anyatej arány megmaradt. Most 10 hónapos, és még mindig szopizik, nagyon szereti, átlag napi 4x szopizik.
2012. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szombat este csaszaroztak,vasarnap reggel mar szoptattam.14honapos koraig.Tudtam volna tovabb is de mar tulsagosan fajt a foga miatt,valamint ujra terhes lettem.
2012. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
52%

Nemcsak az első napok mentek nehezen, hanem az első hónapok. Szopni nem tudó baba és rossz szoptatási gyakorlat.

De sikerült megoldani, végül 40 hónapig szopiztunk.

2012. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 éves a lányom, 8 hónapos koráig igény szerint szoptattam, de még most is szopizik éjjel és napközben is minden étkezés előtt-után-


Hat hetesen hagytuk el a tápszerpótlást végleg, a kórházból egy cumizavaros babával, bedurrant, befelé forduló mellbimbóval jöttünk haza, 1 hetesen tudtam először mellre tenni. De mégis sikerült, igaz, kínkeservesen és hatalmas fájdalmak árán.

2012. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!