Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszerbe tényleg több...

A tápszerbe tényleg több vitamin van és jobb lenne mint az anyatej?

Figyelt kérdés
Sógoromék babája tápos, 16 hónapos és a 6 vagy 8 hónaposnak való tápot adja neki sinlaccal sűrítve, hogy táplálóbb legyen. állítólag a doktornő mondja nekik, hogy ebbe van a legtöbb vitamin ne váltsanak, és hogy az anyatejnél is sokkal jobb. Annyi szenvedtünk a szoptatással első hónapba csak cumisüvegből ivott, most meg kiderült refluxos azért nehéz megetetni. és úgy bánt hogy ennyi mindenen átmentünk ők meg nem szoptatták, mert fájt az anyukának. és engem baszogatnak hogy az anyatej egy nagy sz*r.

2012. febr. 18. 10:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki látott már pufi tápszeres babát, illetve sovány anyatejes babát, vagy fordítva, az még nem statisztika és nem a nagy átlag (szóval semmiképpen nem tekinthető reprezentatív mintának).

Szerintem a 16 hónapos kisgyereknek inkább már a normális ételektől kéne gyarapodnia: főzelék, hús, gyümölcsök és nem elsősorban tápszertől. De biztosan van valami oka, hogy nála a védőnő ezt javasolta, pl. el van maradva a súlya, vagy nem eszik meg más ételeket, stb. ezt nem tudhatjuk.

Az anyatej a legjobb immunerősítő, ezt szerintem nem vitatja senki, de nem mindenki tud szoptatni pl. eü. okok miatt, vagy nincs elég teje vagy elapadt... stb. és akkor tápszert kell adni.

2012. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!