Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tevo legyek? Masfel eves...

Mi tevo legyek? Masfel eves kislanyomat ugy altattam korabban, hogy ringattam, amit tudom rosszul tettem.

Figyelt kérdés
Most azt csinalom hogy delutan nem hagyom aludni es igy este nyolc korul beteszem az agyikoba es alszik par perc utan, hisz annyira faradt. Reggel fel nyolckor kel, de nem tudom elaltatni delutan.Ringatni nem akarom mar, az agyba beteszem pedig nem mukodik. Van egy negy honapos kisfiam is. Ot is kezdem ringatni, ugyanabb a hibaba esem, de en nem tudom elkepzelni, hogy megy ez hogy csak beteszem az agyba es alszik..
2012. febr. 19. 06:07
 1/10 anonim ***** válasza:

èn ringattam kb 8-9 hós koráig majd egyszer csak nem engedte és kéretszkedett bele az ágyba.


ha nem ringattad volna sem aludna most. a gyereked olyan típus aki nem alszik sokat délután semmit. a kisfiad meg lehet pár hónap múlva magától elalszik.

2012. febr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Erről gyorssan szokj le!

Van két kisfiam!Az elsőt ringattam de mikor megszületet a második leszokott ról!

A másodikat is ringadtam :( ringatom és már 3 éves!Nagyon nehéz van sulya és sokszor ugy alszik el hogy felkérdckedik és ringatni kell!Próbálom leszoktatni elég nehéz de pl a héten már 2 szer aludt ugy el hogy letettem az ágyba!Mondtam neki hogy fáj a derekam és akkor doktorbácsihoz kell menni ha feljön az ölembe!És akkor nem tudok majd itt lenni vele!

Délután nekem sem alszik egyik sem!De 1.5 évesnek azért még szükség lenne a délutáni alvásra!

Bár az én 3évesemnek is!Érdekes mert az oviba meg elalszik!

2012. febr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
bebiszitter vagyok kulfoldon. a csalad ugyanezt csinalta mint te.ringatta elelvas elott,aztan mikor mar nem birta a sulya miatt a kezuk,kb.1 evesen,akkor en azt tanacsoltam hogy csak felig altassa a kezeben aztan szep lassan tegye a kisagyba,es ott bennt ringassa a kis popsijanal ,simogassa es dudoljon neki. a szobaba teljes sotetseg kell. megjegyzem az enyem csak sotetbe alszik el,2 eves mar es az tiszta hulyeseg hogy fel a gyerek sotetben. ha nem hallja es nem kerdezik meg tole hogy fel -e a sotetben nem is tudja hogy letezik az az erzes,ha pici koratol ugy szokja meg. tehat folytatom. rigatni az agyban es dudolni neki, kozben mondogatni hogy cs-csiss,cscsiss.fontos hogy kesobb is mindig ugyan azt dudold ugyanabban a tonusban. aztan kb.5 perc mulva ha meg nem alszik is menj ki. ha sir menj vissza de ne vedd ki csak ringasd ujra es dudolj.es ezt addig mig el nem alszik. delben ugyanaz a tortura. a kislany ahol dolgozok egy het alatt megszokta es mar csak annyit kell mondani neki hogy csicsis es mar alszik is .fontos az allandosag es a fektetesi tortura mindig ugyanaz legyen mert akkor o tudni fogja hogy mi kovetkezik es mar elore felkeszul a kis tudata es akkor konnyebben alszik el. az allandosag szabalya egyebkent minden masnal is fontos .pl.etetesnel. ha meglatja az eloket es felteszed neki az etetesnel abbol tudni fogja hogy eves kovetkezik. furdovizet is ugy csinald hogy lassa es akkor azt is elore tudni fogja. ez a modszer biztonsagerzetet ad szamara es akkor nyugodtabb lesz es konnyebben is alszik el.az ido is fontos mert ok nagyon tudjak hasznalni a biologiai orajukat. ha meg erdekel valami ,kerdezz nyugodtan. a keteves a kisunokam es en nevelem. sok tapasztalatom van es a kotodo neveles hive vagyok.
2012. febr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is ringattam, de 1-éves kora után már nem bírtam, és neki is kényelmetlen volt, tekeredett ki a kezemből. Magam mellé fektettem, simogattam, és elaludt. Az elején nehezen, de megszokta 2 hét után.Én nem vagyok a ringatás ellen, azért vagyok, hogy szeressem, ha neki ez jólesik, miért ne!? Engem is ringattak, és mégis elalszok magamtól, nem tart örökké:)
2012. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ilyet írni, hogy gyorsan szokj le????

A gyerekeknek azért adunk életet, hogy aztán vigyázzunk rájuk, segítsük őket és boldoggá tegyük az életünket, természetesen kölcsönösen. Egy baba nem alszik el csak úgy magától, persze, hogy szüksége van segítségre hozzá,nyugodtan ringasd a 4 hónaposodat is. A másfél évrs lányoddal lassan már meg tudod beszélni, hgoy nem tudod ringatni. Esetleg bújjatok össze mindhárman a nagy ágyban aztán, ha elaludt vidd a saját ágyába :)

2012. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam másfél éves, ő nagyon igényli a délutáni alvást, ha eléggé elfárad, és sikerül rávenni, hogy lefeküdjön, pár perc alatt elalszik az ágyában. Én mellette ülök vagy fekszem, ha van kedve, ráteszi a fejét a hasamra vagy hozzámbújik. Vele már lehet beszélni, le szoktuk fektetni a plüssállatait, hogy ők is alszanak most, a baba is aludjon. Szerintem te is meg tudnád beszélni a kicsi lánnyal, hogy ő már ügyes, okos nagylány, szépen feküdjön le az ágyikóba, te mesélsz neki vagy énekelsz, ő pedig aludjon, mert fáradt, álmos a baba.

A kicsit se lenne muszáj ringatni, de ha már megszokta: ringasd egy percig, aztán tedd le, maradj mellette. Ha sír, vedd fel, nyugtasd meg (ha kell, ringasd), ha már nem sír, tedd vissza. A lényeg, hogy ne a kezedben aludjon el. Valamilyen rituálé neki is és a nagylánynak is kell, ami mindig majdnem teljesen ugyanaz alvás előtt. Ha megszokta, abból fogja tudni, hogy most alvás következik. Ha új rituálét akarsz bevezetni, mindig fokozatosan tedd, és tudj róla, hogy napok, hetek is kellenek, mire megszokja, de légy kitartó, ne kapkodj és ne változtatgasd pár naponta a módszeredet. Bízz magadban és légy nyugodt, mosolygós, akkor a gyerekek is megnyugszanak és együttműködnek.

Az időzítés is fontos, olyankor vezess be új módszert, amikor többé-kevésbé egyformák a napjaitok, nem beteg, nem nyűgös a baba.

2012. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,


miért pontoztatok le? másnak nem szokott le a ringatásról egyedül a gyereke, nekem több anyuka is mondta, hogy náluk is így volt egyszer csak a gyerek nem igényelte és ennyi.

2012. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
koszi mindenknek!!
2012. febr. 19. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:
én 7 hónapos koráigringattam a kisfiam.utánna nem birtam..hátfájos vok..mi ugy szoktunk le h először betettem a kiságyába szorosan felé hajoltam és simogattam h érezze a közelségemet..akkornapi 4 szer aludt 25 perceket..nem volt nagy alvos na mindegy első nap mind a 4 szer 60 hosszú percet sirt..második nap 40percet sirt mind a 4 szer harmadik nap 20percet ésnegyedik nap már nem sirt csak nyafizott kicsit de 10percen belülelaludt..ezutánfokozatosan minden nap kicsit távolabb mentem tőle..egyedül aludni nemtanult meg..(öszintelegyek nem is akartam...imádom nézni ahogy elszenderedik) de ma 15 hósan semmi gondnélkül beteszem a kiságyba megfogja a kezem..ésmax 10perc alattelszunnyad..(na jó van hogy egy párszor feláll és kaján vigyorral probál megfüzni arrol h nem álmos de anya soha nem enged..és ezt mármegtanulta) amugy nagyon nehézvolt az az első párnap..miközben ő aludt én bőgtem mert annyira fájt h annyit sirt..ilyen keservesen..de megérte..mert azóta nem volt gondom az altatással..ja ha kiprobálod számolj azzal h kb a 7ik vagy 9 ik napon mikor már azthitted megszokta beprobálkozik egy ujabb siros elalvással..hátha anya megsajnál.. kitartás minél hamarabb kezded leszoktatni errőlannál kevesebbidőbetellik..mert még nem olyan jó a memóriájuk és nem emlékeznek olyan dolgokra amik nem ismétlődnek meg napi többször..a ringatás helyett meg probálj dudolni igy amig sir te is eltereled a figyelmed és könnyebb kibirni és mindig mérd az altatási időt mert ahogy látod h csökke nugy lesz önbizalmad a folytatáshoz.sok sikert!
2012. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9es vagyok:) ezt a 4hónaposodra irtam..a nagyobbal sajnos nincs tanácsom mert 15hós a fiam..tapasztalat nélkül hülyeségeket nem akarok mondani..
2012. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!