Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar aludni nappal...

Miért nem akar aludni nappal 2 hónapos babám?

Figyelt kérdés
2 etetés között ha el is alszik akkor is max 20 perc, de akkor már sokat mondtam. A többi időben nézelődik, vagy már a fáradtságtól egy idő után elkezd sírni. Nem tudom, hogy ez baj-e, hogy ennyit alszik csak, de a szemei már olyan vörösek.... Az esti fürdetés után már minden beáll, eszik alszik és 1-szer kel fel éjszaka. Másnál is volt ilyen vagy hasonló?
2012. febr. 19. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt, nappal nem volt hajlandó elaludni, pedig nagyon nyűgös álmos volt. Nem tudták megmondani, hogy mitől lehet. Idővel beállt, kb. 4 hónapos lehetett, amikor már volt egy kis rendszer az életében.
2012. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mintha a kislányomról írnál, aki ma már 8 hónapos :) 2 hónaposan naponta 2szer 20 percet aludt ( nagy ritkán 1 órára is kidőlt, de akkor már nem tudtam mit kezdeni magammal, annyira meflepődtem :) , s ez így is maradt kb. 5 hónapos koráig, akkor kezdett el 40 perceket aludni ( többet aludt mint újszülött korában) , most napi 2szer 50-60 percet alszik. Viszont 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát :)
2012. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

altatni nem próbáltad? mert nagyon fontos lenne mindent megpróbálni, hogy aludjon.


persze lehet mondani mindent, hogy tök jó, meg nem bej ha éjjel alszik, de az a helyzet, hogy ez hülyeség :(

egy 2 hónapos baba idegrendszere annyira fejletlen, hogy a nem alvás az még káros is lehet nekik sajnos :( persze 1x-1x azért nem gond, de hosszútávon...

alvás közben raktároz az agy, akkor okosodik, feldolgozza a kapott információt, az ingereket. és nekik még szinte minden sok ingernek számít :)

meg kell tanítani elaludni, ami nagyon nehéz, de próbálkozni kell mindenféle módszerrel és minden etetés után!

2012. febr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Mintha én írtam volna...a kislányom is nehezen alszik el,délelőtt kb fél óra, du. jó esetben 2 óra az alvás. Ha már nagyon álmos,babakocsi és kért, ez mindig beválik,a levegőn jókat alszik. Ráadásul éjjel is 2x kel enni.szintén 2 hónapos.

2012. febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen próbáltam altatni, de akkor is az a helyzet, hogy 20 perc után felébred és a következő etetésig már sehogy sem akar vissza aludndi. Éjszaka nálam egyszer kel fel, vagy ha nyomnia kell a kakit vagy pukit (mert hasfájósak voltunk, és most erősödött meg annyira, hogy egyedül is megy neki) csak még rengeteget kell erőlködnie mire sikerül.Ilyenkor éjszaka is felébred. Azért jó hallani, hogy nem csak én vagyok egyedül. Már kezdtem kétségbe esni, hogy csak ő ilyen, mert a környezetemben minden baba jó alvó.

2012. febr. 20. 07:33
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam két és fél hónapos és ő is kb. kétszer fél órát alszik napközben, majd úgy 5-6 körül beájul és reggelig csak enni meg fürödni kel fel.

Semmi gond ezzel!

Én kérdeztem a dokit és nem kell altatni. Neki ennyi az alvásigénye.

2012. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem akarlak piszkálni, van elég bajod, de ez a 20 perc nagyon tipikus :( valamit változtatnod kell!

20perc után kerül a baba mélyálomba, tehát nálatok valami kizökkenti, nem altatod elég ideig, elmész mellőle, stb.

mindig várj mozdulatlanul vagy éppen babakocsi tologatással, ringatással... 20 percet, csak azután hagyd abba.

2012. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!