Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli babáitok...

Másfél év körüli babáitok mennyit beszélnek, mi jellemzi a viselkedésüket?

Figyelt kérdés

Az én kislányom pár hete kezdett el néhány szót mondani(apa,anya,baba,hoppá,hú-ha,vau-vau,mama,papa,bá-azaz bátyus,lába,inni,szia,pá-pá).

13 hónapos korában megnézte egy gyógypedagógus aki szerint akkor le volt maradva a kislányom beszédben,mert olyankor már 3-5 szót minimum tudnia kellett volna.

Most vajon behozta ezt a lemaradást,vagy a töbiek ilyenkorra már mégtöbbet beszélnek ?


Állandó mozgásban van,jön,megy pakol,erre azt mondta a gyógypedagógus,hogy ez sem jó,mert nincs nyugodt játéktevékenysége ,nem merül el hosszasan,ezért gyanús figyelemzavarra,mert gyors volt a mozgásfejlődése.


Lehet,hogy a többi pici és éppen ilyen ebben a korban ?


2012. febr. 19. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

17 hónapos lesz a lányom. Ő már régebb óta mond szavakat, mostanra elég sokat. Mozgásában lassabban fejlődött, 13,5 hónaposan kezdett járni.

Ő is nagyon sokat megy, pakol, de néha-néha leül és egy kicsit elfoglalja magát (építőkockázik, firkál stb). De alapvetően rakéta van a popsijában, igazi kis tornádó. Szerintem ilyenkor az a dolguk, hogy menjenek és pakoljanak.


Miért jártok gyógypedagógushoz? Mi volt a mozgásával? Mi az, hogy gyors volt a mozgásfejlődése? S mit jelent, hogy nem ül le hosszan? (Ilyenkor nem hiszem, hogy bármelyik gyerek is ül egy helyben órákat...)

2012. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 13 hónapos de még nem mondott semmit (mármint tudatosan). Persze baba nyelven be sem áll a szája... sok mindent megért amit mondunk Neki, és Ő is egész nap, megy pakol, szinte egy percre sem áll meg. Aggódnom kellene?

Eddig nem merült fel, és szerintem némi túlzás az, hogy 13 hónapos babának 3-5 szót KELLENE tudnia. Minden gyerek más és más van aki 'csak' két két és fél éves korában kezd el beszélni de akkor mondatokban!

2012. febr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!