Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik voltak babátoknál a...

Mik voltak babátoknál a tejérzékenységnek tünetei, mikor derült ki, miből És milyen volt a széklete?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
székrekedés, ekcéma, orrfolyás, köhécselés
2012. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában inkább hasmenés jellemző rá, nem székrekedés, lehet hányás is. Ami viszont sokkal egyértelműbb tünet, ha bőrtünetei jelentkeznek (pl. ekcéma)


Remélem tejfehérje allergiára gondolsz és nem tejcukorérzékenységre, mert nem teljesen egyértelmű a megfogalmazás, az egyik allergia, a másik enzimhiány, szóval nem mindegy

2012. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet vele. Az orvosok szerint semmi. De valamije biztos, hogy fáj, mert annyira keservesen sír. Délelőtt elvan viszont olyan 4-5 körül délután kezdődik a sírás estig. 6 hónapos koráig hasfájós volt, de most már 9 hónapos. Mindig a fogzásra fogják, hogy sír. Születése óta tápszert eszik, mert nem volt tejem. Bukás elleni (AR-es) tápszert kap, mert kicsiként sokat kijött belőle. Rendesen van széklete, hasmenése és székrekedése nincs. Köhécsel állandóan, főleg büfi után, nyugtalan. Ekcémás a combja, bár a fürdetőváltás óta javult sokat.
2012. febr. 19. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nem túl egyértelmű. Gastroenterológiára gondolom még nem küldtek. Gondolom csak vizelet és vérvétel volt eddig. Legalábbis remélem, hogy legalább vizeletet néztek neki.


Szóval az ekcéma miatt én nem zárnám ki a tejfehérjeallergiát, még akkor se ha csökkent a fürdetőváltásra. Ezt csak egy módon derítheted ki, ha 1-2 hétig teljesen tejmentes diétát tartassz neki. Ahhoz kell venni teljesen hidrolizált tápszert, amit lehet hogy el sem fogad, mert nagyon keserű (Milupa Pepti 2). Ezt vény nélkül is kapsz, ha az orvos nem akarja felírni. Nem kaphat semilyen tejterméket, tejpépet sem (csak Sinlacot), se tejes kiflit, se bármilyen pékárut, ami tejfehérjét tartalmazhat, nem kaphat felvágotatt, vajat, és bizonyos margarinokban is lehet tejfehérje, nem használhatsz fűszerkockákat se, mert pl. a pörköltszaftkockában is van tejfehérje, nem ehet jó éjt papit (HIPP), mert abban is tej van, nem ehet semmi olyan bébiételt, ami nem teljesen tejmentes, nem kaphat babakekszet sem, se babapiskótát, csak sima háztartási kekszet, de sajnos nyomokban az is tartalmazhat tejfehérjét. Lehetőleg ez idő alatt tojást és szóját se kapjon, mert sokszor arra is allergiásak. Ha erre a diétára nem csökkennek a tünetek, akkor nem ez a gond.


A tejcukorérzékenység viszont enzimhiány, ilyenkor már az anyatejtől is előjönnek a tünetek, mert laktóz abban is van. Puffadás, hasmenés, hányás, és nagyon erős hasfájás, ami nem szűnik meg 3 hónaposan, mint ahogy az általában lenni szokott, viszont ez nem jár bőrtünettel. (Persze lehet hogy az ekcémáját a fürdető valamelyik hatóanyaga okozta, de azért nem szűnt meg teljesen, mert ez a hatóanyag esetleg más készítményben is benne van, amit használsz, például popsikrém, popsitörlő, testápoló, babaolaj stb.). Itt is diéta a megoldás, de nem annyira szigorú. Kell egy laktózmentes tápszer (pl. Milupa laktózmentes 400g), eleinte lehetőleg ne kapjon joghurtot, túrót, tejfölt, stb. de mondjuk sajtból olyat kaphat, ami tényleg sajt, tehát hosszú érlelésű.


Amúgy persze jöhet a foga is, de kétlem, hogy ennyi hónap eltelt és még semmi sem történt ezügyben. Persze azt nem írtad, hogy meg van-e duzzadva az ínye, vagy fehéredik-e már. Amúgy ha van pár nap, vagy 1-2 hét szünet, amikor jókedvű és nem sír, akkor tényleg csak a fogzás, mert az hullámokban jelentkezik általában, egy betegség viszont nem.


Szerintem a legjobb lenne ha az orvossal beszélnél, hogy szeretnél elmenni gastroenterológiára (ha még nem voltatok), mert aggódsz, hogy mégiscsak valami baja van és nem a fogzás. Vér és vizeletvizsgálata volt már? Vagy egyltaláln milyen vizsgálatokon voltatok?

2012. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi azt kihagytam, hogy refluxa is lehet, de az sem függ össze az ekcémával
2012. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves második! Épp e felfogás miatt jöttek rá későn. Az orvos is ezt mondta, hogy hasmenés jellemző és semmit nem tett. Majd én magam kezdtem el kísérletezni és utána elvittem magán gasztroshoz. azonnal tesztet csinált és kiderült tejfehérjeallergia. Minden gyerek más tünetet produkál! Neki refluxa is van, az pedig sok sírással járt, de szerencsére hamar csináltatott a doki ultrahangot és ott kiderült a reflux, olyan erős volt, hogy síma ultrahanggal (tejcsi előtt majd után) kimutatták.


Nagyobb fiam pedig tejcukor-érzékeny. 8 hónapig hordtam orvostól-orvosig , hogy miért fáj a feje!!!! És kiderült, tejcukor-érzékeny. A széklete teljesen normál! Viszont a kifúvásos teszt hatalmas értéket mutatott.


Szóval nekünk kijutott a jóból :( azt mondom, nem szabad arra adni, hogy mi az általános tünet, hanem neki kell indulni. Ha én nem vagyok kitartó a gyerekeim pár év múlva nagyon megsínylik egészségileg az orvosok félvállról vételét.

Megjegyzem mivel későn ismerték fel a tejfehérje allergiát, kicsit kikezdte az emésztőrendszerét az allergén, és most felszívódási zavara is van, ami miatt gyógyszer kell jó darabig.

2012. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves első! Nem azért írtam a hasmenést, mert az egy feltétlenül szükséges tünet, hanem azért, hogy nehogy azt higgye a kérdező, hogy feltétlenül székrekedésnek kell lennie. De akkor most az egyértelműség kedvéért: Tejfehérje allergia tünetei lehetnek: hasmenés, vagy normál széklet, székrekedés, ha a betegség miatt kevés folyadékot iszik, ill függ az egyéb elfogyasztott ételektől is, bár maga a tejtermék székrekedésre hajlamos embernél okoz székrekedést. Bukás, hányás (vagyis akár reflux tüneteket is produkálhat, sokszor ezért nem ismerik fel az allergiát, mert a refluxra meg legyintenek hogy majd elnövi, legalábbis az orvosok 90 százaléka). Étvágytalanság, nem megfelelő súlygyarapodás, főleg ha már az emésztőrendszer károsodott, de ettől függetlenül lehet normál, sőt túlzott súlygyarapodás is az erre hajlamos csecsemőknél. Rossz közérzet, nyűgösség. Bőrtünetek, akár ekcéma, akár csalánkiütés (ami jön megy), atópiás dermatitis (száraz bőr). Véres széklet. Légúti tünetek.


Amúgy 2-es,4-es és 5-ös voltam.


Pont azt javasoltam, hogy menjen el gastrora, ha pedig ott nem foglalkoznak vele, leírtam milyen diétát tud kipróbálni, hogy meggyőzödjön a dologról.


Attól függetlenül érdekelne, hogy volt-e vizelet vagy vérvizsgálat, hogy nincs-e fertőzés a háttérben, mert ezek a tünetek, amit leírt elég sok dologra ráillenek, az is lehet, hogy csak elfárad délutánra és azért sír. Pont amiatt fontos mindent kivizsgálni, mert sokszor nem egyérteműek a tünetetk, főleg egy csecsemőnél, aki még beszélni sem tud.

2012. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6. foga jön már 9 hónaposan. Nagyon gyorsan bújnak ki egymás után, 6 hónaposan jött ki az első, de már 3 hónaposan kezdődtek a tünetek.
2012. febr. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!