Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit foglalkozzak naponta...

Mennyit foglalkozzak naponta a 10 hónapos lányommal?

Figyelt kérdés
Egész nap vele vagyok, a járóka kint van a konyhában, így mindig lát és tudok hozzá beszélni, miközben főzök. A főzés mellet viszont kell takarítani is naponta (a 2 kutyánk miatt porszívózni és felmosni), meg van még egyéb munka is (teregetés, vasalás, téli / kerti örömök). Emellett nem tudok fél napokat vele játszani, mint néhány ismerősöm. Mennyi legyen naponta, amit játékkal töltünk és "tanulással"?
2012. febr. 19. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

10 hónaposan ammennyit fent volt én annyot foglalkoztam velke. Ekkor még 2 szer szunyókált /nap. A többi idő könyvecskékkel, ügyességi játékokkal, játszótéren, sétákkal, újságnézegetéssel,meséléssel, szótanulással telt..

Nagyon fárasztó ez az időszak., Később megtanbul egyedül játszani és könnyebb lesz.

2012. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
első író vagyok ismét. A házimunkát és akkorra időzítettem mikor a gyermekem aludt. ill. a maradékot az esti lefektetése utánra tettem.
2012. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt elég nehéz így megmondani.

Én azon a véleményen vagyok, hogy amennyit csak tudsz. Természetes, hogy vannak más feladataid is, de azért szerintem mégiscsak a gyermeknek kellene az elsődlegesnek lennie. Nálunk legalábbis így van. Sok más dolgot is meg kell oldanom, mégis a gyerek az első.

Idővel tényleg könnyebb lesz, egyre több időt fog igényelni, amikor maga fedezheti fel a kis dolgait. :)

2012. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy őt nem nagyon kötik le a játékok. Hiába veszek elő labdát, babát, könyvet...bármit, csak 1-2 percig érdekes, utána mászik mindenfelé és a fiókokban pakol.
2012. febr. 19. 23:43
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

én is annyit foglalkoztam vele amennyit fent volt. ekkor 2x aludt nappal és az éjszakát átaludta, olyan 8-9 órát volt ébren. hát ennyit a munkában is eltölt az ember és mégis megoldja a háztartást ;) mikor aludt nappal akkor főztem, teregettem, este meg vasaltam és a konyhát helyre raktam.

a porszívózás volt az amit akkor csináltam mikor ébren volt, de akkor sem rajtam járókába, jött utánam vagy tett-vett addig, 10 perc az egész.


most 2,5 éves, már nappal se nagyon alszik, most már nehéz, de most meg be lehet fogni, segít főzni, ő mos/söpör fel én meg irányítom :D

szerintem minél több időt szakítasz rá annál jobb, persze ha elvan egyedül is akkor azért nem muszáj mindig mellette ülni :)

2012. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
52%

nekünk a párom folyamatosan vele volt mikor én voltam othol akkor csinálta az elmaradt házi munkát. Mi alapbol nem akkartuk a jaro keretett 9 honaposan anékül is szaldgált már

A babocával is lehet dolgozni kicsit nehezebb kicsit fárasztobb: a Lényeg hogy folyamatosan beszélj hozzá mondjad mit miért csinálsz. A játék minket a mai napig se nem kött let de minden más ami tilos igen:D az ujság papirt képes milio darabra szét tépni az kb 10-15 perc mire sikerült neki és buszke is volt magára

2012. febr. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Kisfiam a héten lesz 10 hónapos.1 hónapja már csak egyszer alszik napközben ebéd után de akkor 2,5-3,5 órát.Ha esetleg kevesebbet sikerül aludni,akkor még egyszer leteszem aludni kb 1 órára.Kb reggel 6 fél 7kor kel,este fél 8-8 fele megy aludni.Kb 10-12órát van fent.Délelőtt általában együtt játszunk ha főznöm kell,elmosnom a reggeli szennyest,betenni a mosást ilyesmi vagy apával játszik ha itthon van vagy beteszem a karámba 30-50percre,közben hallgatom,mit csinál,nyafog-e, 10percenként ránézek de ügyesen elszokott játszani.Játszunk,könyvet nézünk ebédig,esetleg elmegyünk vásárolni,sétálni,vagy a védőnői tanácsadásra.Kb 12-13 között ebédel,attól is függ mennyit evett és mikor.majd amíg alszik,kicsi összepakolok,megcsinálok egy-két dolgot,tornázom,pihenek ebédelünk vagy ebédelek,ha van más dolgom azt is,ha 3-3,5 órát alszik bőven van időm. Majd olyan fél 4-4 fele kel,uzsonnázik majd játszunk,ha álmos lesz és nyűgös akkor még egyszer lefektetem 6tól-7ig,de általában csak akkor ha délután keveset aludt.Teregetni mellette szoktam,mert segít adogatja nekem a ruhát,van,hogy úgy főzök,hogy ül az etetőszékbe,ha olyan napja van,hogy nem hajlandó nappal aludni,vagy nagyon keveset akkor ott van mellettem,és úgy csinálom amit kell,de a férjem is sokat segít,és sokat van vele,naponta biztosan foglalkozunk(játszunk,könyvet nézünk) vele kb 6-8órát,a maradékban vagy alszik,vagy egyedül játszik vagy csak ott ülünk vele ő meg eljátszik.vasalni csak akkor tudok,ha a karámban,vagy az ágyába van,vagy alszik,de mikor mellette csinálok valamit,szoktam neki beszélni,vagy sokszor elég ha látja,hogy ott vagyok.Ha iskolába megyek akkor a férjem van vele.
2012. febr. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 honaposan annyit foglalkoztam a lányommal, amennyit ő igényelt. Volt olyan nap, amikor egész nap igényelte a játékot, de volt olyan is, hogy szinte nem is érdekeltem. Általában a délelőtt vásárlással, setalassal telt, délután elvolt, és este fele mar együtt játszottunk. Mondjuk ő akkor mar csak egyszer aludt naponta.
2012. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Amennyit a baba igényel.


Kövezzetek meg, de nem tudtam volna egész nap vele dödörögni, "szótanulni" meg ilyesmi. Délelőtt elmentünk sétálni, amíg aludt, én is pihentem, attól meg nem lett semmi baja,hogy mellette gyorsan felporszívóztam vagy kiteregettem. A kisfiam olyan volt, hogy elpakolászott magában.

De nem is éreztem fárasztónak ezt az időszakot.

2012. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Reggel fel kel 6-8 között (változó) amikor kialudta magát felöltöztetem, reggelizik és indul a játék, tízórai (néha kimarad) játék, séta, ebéd, ebéd után alszik fél-max egy órát, majd ismét játék uzsiig, ha jó idő van séta, vagy az udvaron játszunk, egészen lefekvésig, fürdés, tápszer, alvás. Miután letettem aludni vacsorázom, majd neki látok takarítani, felmosni, felseperni, mosni, mosogatni, főzni másnapra, vagy előkészíteni pl bepanírozom a húst hogy délben csak kisütni kelljen. Házimunka végkimerültségig, majd fürdés alvás amíg fel nem sír, hogy éhes, vagy rosszat álmodott. Nagyjából ilyen minden nap most 11 hónapos, egyedül egy percet nincs el, ha posta jön vagy bármi viszem magammal, van járóka de üvölt benne, én meg nem szívesen hagyom ott egyedül hogy hányásig sírjon. Nagyon anyás mert nincs nagymama, senki, így születésétől minden percben velem van, talán két évesen máshogy lesz, egyenlőre így alakul a napunk. Irtó fárasztó, de hiszem hogy a "befektetett munka megtérül", hiszen az ismerősök is mondják hogy milyen okos, ügyes, látszik rajta hogy sokat van vele foglalkozva, és nekem ez fontosabb a csillogó padlónál vagy edényeknél.
2012. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!