Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes elvinnem egy kórházi...

Érdemes elvinnem egy kórházi vizsgálatra?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos, rengeteget "beszél", "énekel", sikongat, kacag, minden érdekli kivéve a mozgás. 2 alkalommal fordult a hasáról a hátára, teljesen véletlenül még 4 hónapos korában. Mostanában már egyszer egyszer erőlködik a hasra fordulással. Elég nehezen megy neki, oldalra fordul, majd, ha megtud kapaszkodni valamiben inkább áthúzza magát, ha nem inkább vissza fordul a hátára. Ha a hasán van nem akar átfordulni, inkább sír, hogy fordítsuk vissza.

Kézügyessége nagyon szépen, mindenben úgy fejlődik, ahogy a többi baba, csak a mozgása nem akar beindulni.

A kérdésem az, hogy én csak a kórházi vizsgálatra tudnám bevinni, mert most se pénzünk, se bizalmunk nincs egy magán gyógytornászhoz. De a kórházba érdemes-e elvinni? Mert mikor az ortopédián voltunk szinte semmit nem, mondtak. Mit gondoltok? Vagy várjak még? A házi orvos annyit mondott rám bízza, ha akarom ad beutalót, de ha várnék akkor úgy is jó.


2012. febr. 20. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges, még nincs elkésve semmivel. Mellesleg az ő agyuk még egyszerre csak egy dologra tud koncentrálni. Az a gyerek, amelyik értelmileg fejlettebb, a mozgása lassabb. Ugyanez igaz fordítva is. Az én fiam is ilyen, semmi baja.
2012. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ezzel elvinned.

Egyszer olvastam egy cikket, abban azt írták, hogy ha a baba már egyszer megcsinált valamit, akkor azt már tudja, maximum lusta, vagy nem kap elég inspirációt arra, hogy még egyszer megcsinálja. Tehát ha már egyszer megfordul, akkor tud fordulni, csak valamiért nem akarja csinálni. Az én fiam pl. hátról hasra állandóan forog, de hasról hátra egyszer megcsinálta, aztán legközelebb rá kb. 2 hétre. Tud hasról hátra fordulni, csak ritkán csinálja. Rendszerint mikor aludnia kellene, de ő inkább még játszani akar, és akkor megfordul. (mindíg a hasán alszik)


Szerintem várj még, nincs itt semmi gond. Nincs 2 egyforma baba, egyik előbb csinál valamit, a másik később.. Ettől még nincs semmi gond! ;)

2012. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. febr. 20. 10:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam teljesen ugyanilyen. Ma töltötte a 7 hónapot, és 1 hete kezdett forogni. 4 hónaposan ő is hasra fordult egyszer. Aztán egyszer 5,5 hónaposan. 6,5 hónaposan mégcsak hébe-hóba. Próbáltam ösztönözni mindenfélével, főleg játékokkal, pl. keljfeljancsi, de nem sikerült átfordulnia, pedig nagyon próbálkozott. Aztán 6 hónaposan állandóan oldalára fordult és úgy játszott. MOst pedig egy hete rájött hogy tud forogni és általában nem a játékokért fordul meg, hanem a mozgás öröméért. Amúgy a finommozgása neki is sokkal gyorsabban fejlődött.


Szerintem várj még, főleg ha azt veszed észre, hogy azért nem csinálja mert nem érdekli, lusta. Viszont ha erölködik de nem sikerül neki, sír miatta, amiért nem tud megfordulni, és 7 hónapos korára sincs javulás (az még kb 2 hét), akkor vidd el a kórházi gyógytornászhoz.

2012. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!