Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zoldseggel vagy gyumivel...

Zoldseggel vagy gyumivel kezdjem 17hetes babam hozzataplalasat es kell-e kifozni a sargarepat, almat, miert kell, hogy sterilizaljam vagy puhabb legyen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 12:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Almával szokás kezdeni a hozzátáplálást. Általában lé, vagy reszelék formájában. Utána lehet répa, krumpli, sütőtök vagy barack, szilva minden, ami 4 hótól való. A gyümiket nyersen add neki, a zöldségeket viszont főzd meg, majd turmixold főzelékké. Miért? mert a gyümölcsöt általában nyersen esszük, a zöldséget pedig főve.
2012. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

nem kifőzni hanem megfőzni és nem sterilizálni hanem párolni :)


alma, majd barack krumpli, répa.

első nap 2 kiskanál, második nap 4, 3.nap 8 kiskanál... és így 4-5 napig egy ízzel, ugye az almával először és mind a néggyel így eljátszotok délelőtt.

2012. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
koszi:)ma kezdem:)
2012. febr. 20. 12:23
 4/18 anonim ***** válasza:
Almával kezdd. Zöldségeknél viszont nagyon vigyázz a primőrökkel 1 éves kor alatt, mert a nitráttartalom nagyon veszélyes a babákra! És ezen a kifőzés sem segít.
2012. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
mit jelent a primor zoldseg
2012. febr. 20. 12:49
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Vegyél egy botmixert, azzal lehet mindent szuperül pürésíteni!

Elsőként alma(bár lányom utálta) 1 alma 1 burgonyával összefőzve, turmixolva.

Sárgarépa burgonya puhára főzve turmixolva. Sütőtö burgonya főve turmixolva.

Minsennek az alapja a burgonya, az sűeűsít. 1 burgonya főzve, + 1 nyers paradicsom meghámozva, kibelezve, csak a húsa összeturmixolva a burgonyával.

Vehetsz gyalúlt tököt, mirelit, burgonyával összefőzöd, turmixolod. Mindenhez egy mokkás kanál olajat is keverj.

2012. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy inkább délelőtt kóstoltass, megelőzve az esetleges esti hasfájást.

Először csak magában add a dolgokat, ne keverd semmivel. Majd, ha már elég sokfélét eszik, akkor keverheted. Vannak olyan gyümölcsök is, amiket érdemes megpárolni vagy főzni, mert mondjuk kemények. Én a körtét is pároltam és néha az almát megsütöm.

2012. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
mit jelent a primor zoldseg?
2012. febr. 20. 13:29
 9/18 anonim ***** válasza:
Aminek nincs szezonja, mégis kapható.
2012. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

az az első zöldség.


nem az amelyiknek nincs szezonja, az az üvegházi ;)


szóval az idén első zöldségek, új lesznek kiírva a zöldségesnél, hogy "új", és jó drága, na azt nem ajánlják mert tavasszal a sok permetezőszer még nem bomlik le, míg a 2. aratás már nem tartalmaz vegyszereket.

de ez majd ápr-május környékén lesz, most még nem kell ettől tartanod.


komolyan nem kötekedni akarok, egyik válaszoló írta, hogy mindennek az alapja a krumpli. én ezzel nem értek egyet :S

a krumpli felesleges szénhidrát, nincs szüksége a szervezetnek rá minden nap, főleg kisbabáknak. én csak sűrítésre használtam, a híg főzelékekhez.

én cukros vagyok, én pl. alig ehetek krumplit, ezért is gondolom, hogy nem kéne naponta krumplival etetni egy 4-5 hónapost

2012. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!