Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjátok aludni...

Meddig hagyjátok aludni nappal a babátokat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos. Nappal általában 2x30 percet, és egy hosszút alszik. Ez az alvás van, hogy 3,5-4 óra. Kicsit félek, hogy ez kihat az éjszakai alvására. Tegnap is óránként felkelt éjszaka. Nem tudom e miatt vagy valami más baja volt. Kíváncsi vagyok nektek mennyit alszik nappal ilyen idős babátok. Szerintetek keltsem fel hamarabb? Azt olvastam, hogy nappal ne hagyjuk 3 óránál tovább aludni a babát, mert felcserélheti a nappalt és az éjszakát?
2012. febr. 20. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A kislányom mikor 3 hónapos volt sokkal többet aludt nappal,és mégis átaludta ez éjszakát.Van amelyik baba keveset ígényli,hogy aludjon van amelyik többet,nem egyformák.
2012. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én nem ébreszteném fel akkor sem.

inkább próbálnék több fényben alatatni nappal, meg zenét bekapcsolni, meg a közelében tenni a dolgom, hogy ne aludjon akkorát.

2012. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség hogyha 3 óránál tovább alszik, felcseréli az éjjelt nappalra. Esetleg pici újszülöttként ez áll, de 3 hónaposan már kb. beállt a nappal és az éjszaka.

Az én fiam ugyanígy volt 3 hónaposan, délelőtt 30-40 perc, délben 3,5-4 óra, és általában este még sunyókált 1/2 órát.

Az éjszakai kelést biztosan nem a nappali alvása magyarázza. Nem lehet hogy fázik/melege van, vagy szelek gyötrik? Én inkább ezekre gondolnék.

2012. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az én fiam is ugyanígy alszik, és ugyanakkor mint a tied. Én az időre gondoltam, mert most jóval enyhébb az idő és az én fejem is fáj egész nap. Illetve a szelek is bánthatják, mert elég sokat pukizott este. Mindenesetre akkor hagyom aludni nappal. Köszinim a válaszokat:)
2012. febr. 20. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos a lányom, nem ébresztettem.

Anyósom b.sztatása miatt (napirend KELL a gyereknek) egyik hétvégén párom bevezette a napirendet: hatalmas hiszti lett belőle, cicivel sem tudtam megnyugtatni :-(

Most kétszer alszik keveset és 1x nagyot. A nagy alvása van délelőtt, kb 9-11 között (6kor kel), utána 3-4 és 6-7 körül olyan 30-45 perc. 7kor fürdés, evés, 9-10 között alszik el. Este már nem ébred.

2012. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3hónapos a kislányom este elalszik 21:30 és 22:00 között hajnal 4-kor kell eszik és 8-ig alszik megint evés után ébren van egy másfél 2órát és alszik kb egy órácskát utána délben megint hami és akkor alszik egy nagyot úgy 2,5 órát majd este 6körül megint fél órát 8-kor pancsi aztán hami és megint alvás.
2012. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még annyit kérdeznék, hogy altatjátok el nappal. Az esti elalvással nincs gond, mert büfiztetés közben bealszik, de nappal rázni kell a popóját.
2012. febr. 21. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:

6.-ik vagyok az én kislányom magától alszik el nem kell altatnom hála Istennek de van amikor este annyira nyűgös hogy finoman paskolnom kell a popóját :) hogy elaludjon.

Én rengeteget játszom vele ezért eléggé le is fárasztom látom rajta amikor elég akkor betakargatom és cumit adok neki meg a vízilovát amit imád és magától elalszik.

2012. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!