Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két vagy többgyermekes anyukák...

Két vagy többgyermekes anyukák, mikor állt helyre a rend a második baba születése után?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos, kisfiam 3 éves. Néha úgy érzem hogy megőrülök. Semmire nincs időm, magamra végképp. Utálom magam, nem az vagyok aki voltam. Zsíros hajú, megöregedett, ráncos.... Kislányom nehéz természet és innen indul ki minden probléma. Egész nap nyöszög, nem sír. Persze ha nem veszem fel, akkor egy idő után sírni kezd. Na ezt meg nem hagyom, mert a nagyobb így is megsínylette már, most kezd ő helyre rázódni és megszokni hogy van egy testvére. Próbálok vele annyit játszani amennyit tudok, ezért késő este főzök meg. Takarítani egyáltalán nem tudok, mert ha a kicsi alszik /ha egyáltalán alszik/ akkor inkább a naggyal játszok. De így is néha le kell csapnom szegényt a tv elé ha valamit akarok csinálni, legalább a tiszta ruhákat elpakolni. Ő nem alszik délután mert akármennyit aludna délután, akkor este 10 előtt nem alszik el. Nincs papa, mama közelben, nincs senki.
2012. febr. 20. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Náunk 5 hós a kicsi, most kezd rendeződni a helyzet....Szerintem az azonos napirend sokat segít.Egyszerre alaszanak, esznek, persze a kicsi délelőtt is.A nagyot mindig bevonom a házimunkába, imád kavargatni,porszívózni, teregetni és közben "beszélgetünk". 2,5 éves a nagy.
2012. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem áprilisban tölti a lányom a 2,5 a fiam akkor lesz 1 éves.Én most kezdem érezni, hogy könnyebb.Sajna hosszú időbe telt -talán még mindig őrlődöm rajta-még elfogadtam hogy minden háttérbe szorult.Háztartás,külön magamra fordítható idő,barátok.Nálunk az segített nagyon sokat,hogy amikor a kicsi már nem szopizott igen is össze hoztam a napirendjüket és ehhez tartom magam.így mindig együtt van a délutáni alvás és ilyenkor egy kicsit be tudom hozni a lemaradásomat.Nagyon meg tudlak érteni, mert nekem sincs segítségem és sokszor igazi logisztikai feladatot jelent megoldani az ügyek intézését.Most meg főleg nehéz mert itt a tél és annyira nem lehet inn csinálni semmit.Én megpróbálok minden nap valamivel előrukkolni a lányomnak de nem mindig jön be neki.Sokszor minden marad estére.Nálam még az jelentette a legnagyobb vívódást,hogy nem tudok egyikkel sem eleget foglalkozni és úgy ahogy én szeretnék.Mindent megteszek de nem érzem elégnek és ez nagyon bánt.Mindig azzal vigasztalom magam, hogy ahol 3-4-5 gyerek van ott is felnőnek és emberek lesznek talán nem is akár milyenek.Én mindent megteszek a cél érdekében : )Nagyon átérzem azt a problémádat is hogy nem érzed magad elég csinosnak.Én is nagyon szeretnék újra olyan lenni mint az első gyereknél és elhatároztam hogy így is lesz.

Remélem egy kicsit megnyugodtál, hogy nem vagy egyedül.Talán majd írsz.Kitartást és tudod náluk nagyobb kincsed sosem lesz.

Szép estét

2012. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiam ápr. lesz 5 kislányom most volt másfél éves. Jelenleg 33 hetes kismami vok. Átérzem a problémád, de szerintem időd csak akkor lesz magadra, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Legalábbis én ebben reménykedek. :)
2012. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!