Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire hallgassak a védőnőre?

Mennyire hallgassak a védőnőre?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hét múlva lesz 9 hónapos de sajnos már kezd fogytán lenni a tejcsim és a védőnő az mondta hogy ha már nem lesz akkor adjak neki tápszert 3ÉVES KORÁIG.Most ez komoly?Nem túlzás ez egy kicsit???Már csak reggel és este kap anyatejet a többi étkezést már kiváltottuk főzikkel és gyümikkel.Tudom hogy nem lehet tehén tejet adni legalább 1 éves korig na de hogy 3 éves korig tápszerezzem!

Előre is köszi a válaszokat


2009. jún. 5. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom tápszert is csak 1 éves korig kell adni, nem igazán értem a védőnődet!
2009. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szokás ezt ajánlani, ha a családban előfordul valamilyen allergia. Egyébként nem szükséges a 3 évet kivárni. Kérdezd meg az orvosotok véleményét is.
2009. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez túlzás. akkor szükséges esetleg tovább is tápszert adni, ha a családban van tejallergiás vagy esetleg maga a bab az vagy esetleg ekcémás. Máskülönben 1 éves kor után fokozatosan át lehet térni a tej adására. Most szerintem ez a tápszergyártók lobbija miatt egyre jobban terjedő nézet. Egyre több helyen látni, hogy tele vannak az üzletek különféle tápszerekkel, az orvosi várók tápszerreklámokkal, plakátokkal. Nem tudom, hogy majd a bölcsiben is tápszert adnak a 2 éveseknek (nálunk nem, a barátnőm gondozónő és ő mondta, hogy bizony sima tejet adnak). Az meg, hogy 3 éves korig.. aztán az óvodában fogják bevezetni a tejet? Ki? Hogyan? Mikor? Ennyire azért ne essünk túlzásokba! Lehet lepontozni, de nekem ez a véleményem...
2009. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Az én védőnőm is ezzel jön, de nem normális szerintem. Én 1 éves kora után 1-2 hónappal bevezetem neki a tejet fokozatosan. Minel nálunk senki nem allergiás, nem látom értelmét.
2009. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem alergiás senki a családban semmire a baba sem az ezért nem értettem hogy miért kellene olyan sokáig.Azt is mondta hogy teát se adjak neki csak vizet de azt meg nem hajlandó meginni.Mert hogy teát csak akkor adjak neki ha beteg és ha a vizet nem issza meg akkor nem szomjas.Na most kérdem én hogy amikor voltak azok a nagy melegek akkor ne adjak neki inni???Akkor mire vannak a csecsemőteák?
2009. jún. 5. 15:20
 6/14 anonim ***** válasza:
AZ én fiam 11,5 hónaposan már nem itta meg a tápszert. nem hogy 3 éves koráig.
2009. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez marhaság! Ne hallgass rá. Az én védőnőm inkább azt mondja, hogy ha valaki tud már ha 4 hónapig is szoptatni, már akkor se tápszerezzünk, hanem főzelék. 1 éves korig kell vagy anyatej, vagy tápszer, de tovább semmiképp.
2009. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
elég extrém a védőnőd, nem mondom! Nekem is van egy olyan barátnőm, aki mindent csak a legmodernebb könyvekből hajlandó csinálni a gyerekével kapcsolatban. Én úgy vagyok vele, hogy az ésszerűség határain belül mindent betartok, de hogy még egy bögre kakaót se adhassak az egyébként nem allergiás fiamnak 3 éves koráig, az azért túlzás!
2009. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ugyanaz a védőnőnk?:) A miénk is ezzel jön. Mellesleg a Milupa elhalmoz minket az ajánlataival (pedig a Felicitas csomaghoz még nem ezt a címünket adtuk meg), a gyerekorvos csak a nagyon drága HA-tápszert írja fel (minden családi allergia nélkül 11 hónapos gyereknek) - meggyőződésem, hogy van valamilyen "gazdasági" kapcsolatuk a Milupával:(

Én mindenesetre szépen, fokozatosan, amikor már a kiskönyv hozzátáplálási táblázata szerint lehet, vagyis 1 hónap múlva elkezdek neki tejet adni.

2009. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos és már tejet iszik táp helyett. Tudom sokak szerint korai. A 3 év viszont nagyon sok.
2009. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!