Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki mást mond a hozzátápl...

Mindenki mást mond a hozzátáplálásról, mindenhol mást írnak. Kire hallgassak, mikor ilyen ételt vezessek be babám étrendjébe?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok?
2010. máj. 12. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
én ezt vallom: szoptatott babát 6 hóstól, tápszerest 4 hóstól. Érdemes reszelt almával kezdeni. Nyáron mehet az őszibarack. Utána ezt lehet főtt krumplival vagy tápszerrel, vagy Sinlaccal vegyíteni. Ha sűrű, akkor anyatejjel vagy tápszerrel lehet higítani a pépeket.
2010. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam anyatejes volt, de 4 hósan elkezdtem alva levével egy-két kanállal kóstoltatni, minden nap a tízórai szopi előtt, tényleg csak pár kanál volt. Aztán 5 hónaposan már elmát evett tízóraira. Akkor már vettem neki való üveges babkajákat is. De őt érdekelte a kanalas evés, nagyon tetszett neki. Ki kell próbálni hogyan áll hozzá.
2010. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, de mikor milyen ételt? Csak az alma, a barack, a sárgarépa és a krumpli, ami fix 4-6 hónaposan. Utána a többit milyen sorrendben és milyen idős korban?
2010. máj. 12. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. A sorrend: alma, őszibarack, répa, sütőtök, banán, krumpli, cukkini, meggy, cékla, brokkoli, zöldbab, csirkemell, paradicsom, saláta, zöldborsó, rizs, hal, gesztenye volt. Most itt tartunk. Ezeket 2 hónap alatt kóstolta végig. Általában 3 napig kóstolt egy fajtát, de mostanában ha ízlik neki betol egyből egy teljes adagot az új ízből.
2010. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 12. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fejem is zsongott, hogy most akkor mikor??? Mit??? De végül meglett a szuper módszer, a Felicitas-os babacsomagban található Nestlé babatáplálási kisfüzet jóvoltából. Bár Nestlés termékeket ajánlanak, nem muszáj azt követni, én magam készítem el. Most lett 6 hónapos a fiam és így eszünk egy nap: reggeli: szopi. tízórai: szopi+gyümölcs (egyféle, többféle, babakeksszel dúsított, szóval változatos). ebéd: főzelék hússal (a paletta végtelen - de csak a megengedett dolgokból)+szopi ha igényli, de a lényeg, hogy az ebéd az már szilárd legyen. uzsonna: szopi+zöldségpüré. vacsora:szopi. Jövő hónapban már a tízórai is kiváltódik, emellett a vacsorai szopik előtt közvetlenül saját készítésű riszpépet vagy bolti tejpépet kap, utána álomba szopizhatja magát. Ezt követő hónapban már az uzsonna is szilárd lesz. Így szinte csak a reggeli első étkezés a tiszta tejci. Nekem ez így nagyon jó, pont megfelel, változatos, vitamindús, egészséges. Nem változtatnék, a nagyétkű fiamnak ez tökéletes napirend, szereti nagyon.
2010. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :)
2010. máj. 12. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!