Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirendet te alakítottad,...

Napirendet te alakítottad, vagy a babádra hagytad?

Figyelt kérdés
Mikor kezd el kialakulni? Lehet befolyásolni egy 4-5 hetes babáét? Vagy segíteni neki valahogy igazodni vmihez? Egyelőre nincs 2 egyformán alakuló napunk. Én próbálnám, hogy pl a fürdés nagyjából ugyan akkor legyen,de ez sem jön össze. Minden nap másként jön ki az ébredés, szopi, alvás és minden. Hogy fog ez így beállni?
2012. febr. 21. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ő alakította. Viszont a fürdés az legyen mindig egy időben, azt szokja meg. Így ki fog alakulni mellé a többi is.
2012. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ő mutatta az irányt, én meg alakítottam.


voltak fix dolgok a napunkban, pl. a fürdés, meg ugye utána a sorrend. a levegőzés, majd a séta és ehhez a pár dologhoz 2 hetes korára szépen beállt egy +/- fél órás napirend.

persze ahogy nőtt úgy változott, de ezt szépen tudtuk alakítani, nem volt belőle probléma :)

2012. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez neked kell beállitani!!!én pár napig ébreszgettem szopi elött.és pik puk beált.sokkal könnyebb igy vele mert te is tudod mikor mi következik.és késöbb nagyon fontos minden (tanulás stb)erre alapul.a rendszerességre.sok sikert neked!:)
2012. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lényegében mindketten, a fürdés ideje sosem változott,max fél órát tolódott a hónapok alatt.Ha nagyon sokat aludt 3-4 óránként felkeltettem enni,mert besárgult a kórházba és a doki mondta,hogy mindenképpen keltsem fel enni,amúgy is 3 óránként evett,nem volt hamarabb éhes.Kisfiam az első 3-4 hétben nagyon sokat aludt.6-8 hetes korára egész jól beállt,akkor már csak éjjel is egyszer evett 11 körül,meg hajnalban 3-4 körül.Kb 3 hónaposan már nem kelt fel éjjel enni,hanem végig aludta.Szerintem próbáld meg magad tartani ahhoz,hogy a fürdés mindenképpen max 10 perc eltéréssel ugyanakkor legyen,fontos a rendszer az ilyen piciknek is,nálunk sokkal könnyebb volt ahogy beállt neki,persze a hónapok alatt sokat alakult,de ez természetes,kb 6 hónaposan pl abban tért el,hogy naponta még kétszer aludt,most 10 hónapos,most már csak 1szer alszik de akkor 3-3,5 órát ebéd után.Pl aludni is úgy tanult meg,hogy a cselekmények mindig ugyanazok este,fürdés,tápszer,alvás.Bár a te babád még elég pici,így bőven elég egyelőre a fürdés időpontját tartani,aztán idővel a többit is.
2012. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az első hetekben hagytam,hogy annyit aludjon,amennyi jól esik,persze ez max. 5 óra volt. Úgyis felébredt,ha éhes volt,de általában tartotta a 3-4 órát. Persze mindenki mást tanácsolt,és mivel első babás vagyok,csak tanácstalanabb lettem,ezért inkább a figyeltem a lánykámat. A fürdés fix volt,az egyéb evések +/- fél óra csúszással zajlottak. Hónapokig 6-kor kelt, és ahhoz igazodtunk,most 6 hós kora óta 7-kor kel,és fix napirendünk van,persze +/- 15 perc.

Az eleje még ilyen lesz nektek,nem várhatod el a babától,hogy 19:00-kor fürödjön minden nap, én is túlspiláztam, a 2. gyerekkel nem fogod ennyire görcsösen venni.

Egyébként a napirend mellett szólok én is,sokkal jobb így,h tudom mikor fáradt,éhes stb.,h mikor mit jelez a hangulata,eldöntöm,ha ránézek az órára. :)

2012. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!