Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nemrég óta van jogosítványom,...

Nemrég óta van jogosítványom, és vezettem is azóta elég sokat, de sosem egyedül.A párom mindig velem volt. Most eljött az az időszak, hogy egyedül kellene mennem, de eléggé tartok tőle. Hogy tudnék változtatni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor friss volt a jogosítványom, gyakran jártam el éjszaka vezetni - egyedül. Olyankor kisebb a forgalom, nyugodtabb a város, ugyanakkor vezetés közben szerzel annyi tapasztalatot, hogy majd napközben se félj, ha egyedül vezetsz.
2008. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Jobbat nem tudsz tenni mint hogy szabályos sebességgel és KISZÁMÍTHATÓAN vezetsz. A forgalom többi résztvevőjére maximálisan odafigyelsz mert az az általános hogy ők basznak figyelni. Előre jól gondold át h hova és hogyan akarsz menni semmi kapkodás, 50-nél mindent van időd alaposan észrevenni azért van ennyi előírva! A kocsit meg tanuld meg érzésből kezelni mert a legtöbben azért szarakodnak mert képtelenek a kocsira és a forgalomra egyszerre figyelni. A tolatásos parkolást meg forgalomtól elzárt helyen sokat gyakorold mert előbb utóbb valakit meghúzol! Balesetmentes közlekedést!
2008. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én is ilyen cipőben járok,bár már 3 éve van jogsim nem volt alkalmam vezetni,csak most.Szinte mindent előről kellett kezdeni,párom velem van és segít,sok-sok gyakorlás.Én is nemsokára egyedül fogok menni és picit félek de az autót ismerem ez a legfontosabb meg begyakorloni az elsőbbségadást.Úgy vagyok vele,hogy minden fejben dől el!Ha végigvezetsz egy útvonalat fejben és pontosan tudod hogy mit kell csinálni,akkor menni fog!
2008. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel egyet értek. Valóban fejben dől el, valóban jó ötlet a párhuzamos parkolást a kevésbé forgalmasabb helyen gyakorolni és valóban nagyon jó ötlet éjszaka vezetni, amikor sokkal kevesebben vannak az úton.

Ha nem a párodat ülteted be magad mellé, hanem valaki mást, az is segít, hiszen annak a másnak is "bizonyítani" kell.

Az majdnem olyan, mintha egyedül mennél, hiszen a megszokottól eltérő.

Javaslom, hogy tartsd be a KRESZ előírásait, a sebességkorlátokat mindenképp, járjon a fejed a tükrökben,mint a sublótfiók, figyeld az utat mindenfelé, bármi történik, maradj higgadt, és vedd figyelembe a gépjárműved adottságait. Méretei(széle, hossza), gyorsulása, fordulékonysága.

Balesetmentes közlekedést!

2008. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat,remélem nem lesz gond!
2008. szept. 7. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!