Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívás fekve, vagy ülve?

Orrszívás fekve, vagy ülve?

Figyelt kérdés
Nehezen viseli a babám az orrszívást másfél éves.Az ölembe nem nagyon tudom fogni mert kismama vagyok és félek megüti a pocakomat.Fekve könnyebb nem gond ha így szívjuk, illetve ugyan olyan hatékony?
2012. febr. 23. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
mi mindig fekve szívtuk, igaz másfél évesen már nem orrszívóztunk, mert fújja, de ha kéne akkor fekve szívnám szerintem.
2012. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is mindig fekve szívtuk/szívjuk, szerintem egyedül (ráadásul pocakkal) kivitelezhetetlen ülve. Nekem kijött fekve is, és a kórházban is úgy csinálták.
2012. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Persze, hatékony! Pont ezen az oldalon írta valaki: Lefektetjük a babát a hátára, a feje fölé ülünk, a lábaink mellette nyújtva vannak és a lábaink alá tesszük a karjukat, így lefogva őket. Nagyon nagyon jó módszer, hamar és fájdalommentesen lehet orrot szívni! Azóta is hálás vagyok annak aki ezt tanácsolta! :-)
2012. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az elején mi is fekve szívtuk az orrát,de a gyerekorvos azt mondta hogy ülve jobb lenne,mert jobban kijön a cucc az orrából.... nekünk se volt könnyű és sokszor csak fekve megy...

Egyébként biztosan hatékonyabb hogyha használsz mellé sóoldatos orrsprayt, hamarabb ki is tisztítja a járatot!

/én is kismama vagyok,a kisfiam pedig 13hónapos én is tartok a rúgásoktól.../

2012. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

23:07-es vagyok!

Én még úgy szoktam cselezni,hogy engedem hogy a porszívónak a csövét megfogja,vagy odaadok neki egy játékot vagy a telefonomat:)

2012. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fiam igazi tapétaragasztót termel, erre fújhatok én sajna bármit, és bármennyit, ráadásul picikék a járatok. Fekve "órákig" macerálom, mire kijön neki. Ülve szinte meg sem moccan a fika a fejében. Ő egész pici kora óta üvölt ha csak említem szívom az orrát...

stérimare- porszi fekve- orrcsepp, ha csak picit folyik az orra akkor már fújja, de a sűrűt szívni kell:(

2012. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem aztmondta a gyerekorvos és a védőnő is, hogy ülve hatékonyabb.Háttal az ölembe ültetem, egyik lábammal átkarolom így lefogva a kezeit is és pikk-pakk megvagyunk.

Mikor picike volt fekve szívtam neki, de úgy mindig szörcsögött utána is, mert nem jött ki elég cucc az orrából.Persze ez a baba korától is függ.Kb azóta ültetem, mióta magától is ülni tud.

14 hós kiscsaj anyuja

2012. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is csak úgy tudom csinálni, ahogy a 7-es válaszoló írta. Ha csak kicsit folyik az orra, elég a spray és kifújja, de nagy taknyosságnál muszáj szívni és ilyenkor annyira rángatja a fejét-kezét-lábát, hogy lehetetlen ülve.
2012. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 24. 15:14
 10/10 anonim válasza:
Én fekve még nem próbáltam, csak ülve. Én úgy szoktam hogy legugolok a térdemre ültetem vagy a két térdem között áll így oldalt van nekem. A hozzám érő kezét beteszem a vállam alá a másik kezét megfogom a bal kezemmel a jobb kezemmel pedig leszívom neki. Így nagyon hamar megvagyunk és nem szokott tiltakozni sem. Előtte mindig befújok physiomer baby tengervizes orr sparyval, várok egy pár percet és utána sokkal hatékonyabban lejön.
2012. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!