Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babádnak minden nap...

8 hónapos babádnak minden nap főzöl? Az enyém csak bébiételeket eszik, nem baj ez? Hogyan álljunk át a rendes főtt ételekre? És mikortól?

Figyelt kérdés
A hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtem, akkor pürésítettem neki főtt répát, sütőtököt.....mindent, amit lehetett. Amióta húst is eszik, azóta csak bébiételezünk. Nem tudom, másnál ez hogy van, ezért tettem fel a kérdést.
2012. febr. 24. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi még ugyan csak a gyümölcsöknél tartunk, de szerintem azért jobb, ha főzöl is neki, mert akkor többféle ízt ismer meg, míg a bébikajáknak ugyanolyan az íze.Én ezt hallottam, meg az állaga is különböző az általad készítettnek. Jobb ha minél több ízt ismer meg. Én fogok neki főzni. SŐt, egy idő után abból is kivehetsz egy kicsit, amit magatoknak főzöl, csak azt nem fűszerezed, nem rántod be még egy ideig.
2012. febr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem főzök mindennap, így az én 1 évesem is nagyrészt üveges kaját eszik. Természetesen, ha olyan kaja van amit Ő is ehet (főzelék, tészta,stb.) akkor abból adok neki. Szerencsére mindent megeszik és még semmitől nem lett baja (hasmenésre, pöttyökre gondolok). Kap persze tejtermékeket, kenyeret, felvágottat, gyümölcsöket,stb.
2012. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálunk is így van. Én hétvégén főzök csak, olyankor kap egy-két falatot, amiből lehet. És amúg mindent megeszik, ezzel nincs gond.
2012. febr. 24. 09:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs a csalàdban liszt érzékeny enyhe rántással ennyi idősen már eheti a főzelékeket. Husit jól át főve hozzá. Ha nincs fogacskája turmixolva. Három tizen éves gyerkőcöm van, makk egészségesek. 6 hónapos kortól kezdtem adni nekik a főzeléket, és most a kicsi is fél éves. Nála is a héten kezdtem.
2012. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én főzök neki 2 naponta, üvegest ritkán eszik, de a húst üvegesből eszi csak, ált heti 2x kap húst. 7 hós
2012. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja bocsi még annyit, hogy nem minden nap főzők. Szerintem hűtőben tárolva még 1-2 napig el áll. Esetleg, hogy ne ugyan olyan ízű legyen egyik nap hússal, másnap magában, ha olyan étel, akkor kis gyümölcsöt keverek bele ízesíteni. De szerintem bár mit adhatsz már neki, amit ti esztek.
2012. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kb két naponta főzök a babának. Húst ledarálva, adagonként a fagyasztóban tárolom, mert nem minden nap eszünk olyan húst amit a babának is szívesen adok, de például reggelire (második étkezés) mindig frissen turmixolt, vagy villával összenyomkodott gyümölcsöt kap. Én nem szeretem a bébi ételeket, nagyon drága és szerintem furi ízük van, pedig én sem ízesítem még az ételt, max. egy kis Himalája sót szoktam beletenni, azt is csak azért mert tele van mindenféle hasznos ásványi anyagokkal.
2012. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én is Himalája sót használok :)

Én meg a most kapható gyümölcsökben nem bízok..

2012. febr. 24. 10:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem egyszerű. Banánból megpróbálok mindig biot venni, almát meghámozom. Meggy kertből van, nem permetezünk és le van fagyasztva, alma is van a kertből. Mindent jól meg kell mosni.
2012. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én minden másnap főzök neki, egyszeri adag,amit megcsinálok főzelékből,az 2 napra elég neki. Gyümölcsöt anyukám és nagymamám sokat lefagyasztott a nyáron, így azokat veszem neki elő, és minden tízórai frissen készül. A főzelékeket magam gyártom, próbálom eléggé változatosan. A megszokott ízekhez keverek egy új ízt, így nem annyira feltűnő neki. Igazából jobban szereti az én főztömet,mint az üvegest. Üveges kajából csak olyat kap,amit én magam mondjuk nem eszek meg. Például én utálom a sütőtököt, nem kapcsolom be egy darabért a villanysütőt, úgyhogy azt üvegesből kapja. Akkor útálom a brokkolit és társait,és a férjem sem eszi meg,ezért az ilyet üvegesben kapja. Bevallom már alig várom,h ne kelljen neki külön főzőcskézni,hanem csak kikapjak a mi ételünkből neki pár kanállal és hajrá....:),de azt hiszem,az még nem most lesz!

8hós baba anyukája

2012. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!