Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek szoptatás előtt,...

Szerintetek szoptatás előtt, után, vagy tápszer után kezdjen kóstolgatni a babám?

Figyelt kérdés
A babám szoptatás után tápszert is kap, mert nincs elég tejem. (Minden szoptatás után kap!) Szerintetek mikor kóstolgasson? Szoptatás előtt vagy után? Esetleg tápszer után? Almával fogunk kezdeni. Elméletileg evés előtt lenne logikus, de én nem szeretném leszoktatni a ciciről és még nem akarok egy szoptatást sem teljesen kiváltani. Szerintetek hogy csináljam?
2012. febr. 3. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kóstoltatni tápszer után, majd a későbbiekben ha szeretnéd elhagyni a tápszert, akkor cici aztán püré, majd víz.
2012. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló a problémám, csak a babám kicsi még:)

A szoptatási tanácsadó nekem azt javasolta, hogy a szopi után, tápszer helyett kóstoltassak, így majd a hozzátáplálással a tápot el tudom hagyni.

Remélem kitart addig a tejem...

2012. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Kóstoltatni 2szopi között kell, hisz még nem váltod ki az étkezéseket.

Amikor el kezded kiváltani, akkor szopi előtt add majd neki a kaját. Először egy picivel kezd, aztán haladj az ő ütemében (amennyit elfogad,annyit adj majd neki) és akkor így el fog "tűnni" a szopi/tápszer, mert már megtelik a hasa a rendes kajával :)

2012. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mivel 2 falat almát fog kapni, ezért bármikor kóstoltathatsz.

én 2 étkezés között adtam neki, akkor is mikor már rendes adagot megevett. a gyümi gyorsan bomló szénhidrát, gyakorlatilag egy alma után 1 órával pont olyan éhes a baba mint előtte.

2012. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem meg mindenki azt mondta hogy szopi/ tápszer elött.


Mivel utánna már nem éhes nem kell neki.


én elöször a kóstoltatást két evés között adtam, majd amikor mér kisebb mennyiséget evett akkor szopi/tápszer elött adtam majd még egy kis tápszer és így lassan kiváltottuk a kaját.


de ha utánna adod akkor már nem éhes nem kell, csak küzdelem lesz a kaja.

2012. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Kóstoltatni 2szopi között kell, hisz még nem váltod ki az étkezéseket."


Azért ez nem egészen így van...több verzió létezik a kóstoltatásra, nincs "kell".

Lehet a szopi/táp előtt, lehet utána, és lehet két evés között.

2012. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor először 2 kajálás között adom, utána pedig, ha nő az elfogyasztott mennyiség, cici után fogja kapni. Amúgy attól nem félek, hogy evés után nem fog kelleni neki. Kis bélpoklos a drágám... :))
2012. febr. 3. 14:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy Te mit szeretnél. Hogy mi a cél: minél hamarabb elválasztani, vagy hogy az ő ütemében haladjon a dolog.

Ha el szeretnéd választani, akkor szopi/tápi előtt add, amikor "éhes", mert így hamarabb megy a "kiváltás", ha meg a kóstoltatás a cél, akkor utána add, úgy is enni fog előbb utóbb, csak lassabb ütemben.

2012. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A tápszert szeretném csökkenteni :)
2012. febr. 3. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor viszont szopi után add, tápszer előtt. Aztán kínáld meg még tápszerrel is, ha bejön, abból egyre kevesebbet fog kérni.

Hajrá!

:o)

2012. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!