Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek ha picitek hisztizik?

Mit tesztek ha picitek hisztizik?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit bővebben? Mit értesz hiszti alatt? Mert a "Babák" kategóriába írtad, és hát egy babáról nehéz elképzelni, hogy hisztizik...
2012. febr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A babák nem hisztiznek, sőt 3 éves korukig kb. a gyerekek "ösztönlények", tehát ha sír valamiért pl. amit nem kap meg, azt ösztönből csinálja, nem tudatosan. Az én kislányom másfél éves és ha sír, (ezt nevezheted Te hisztinek) mert valamit nem kap meg, gyorsan elterelem a figyelmét, fél perc múlva nem is emlékszik már, hogy akarta azt a vmit, amit nem kapott meg.:)
2012. febr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Igen, "öszötnlények", de azért egyre tudatosabbak :))

A kisfiam 8 hónapos, és bizony, ha nem ér el valamit, vagy nem szabad valamit (sajnos egy ideig nem tudjuk arrébb tenni a vezetékeket), és elveszem onnan, bizony "hisztizik".


Ilyenkor elterelem a figyelmét, ennyit szoktam csinálni.

2012. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát az én kislányom bizony hisztizik pedig még csak 3 hónapos. Bár ez még nem az a "földhöz csapom magam hiszti" amit a nagyobb gyerekek szoktak produkálni.... de én hisztinek hívom, ha nem az van amit Ő akar cékla színű fejjel elkezd ordítani és ez ahogy megoldódik abbahagyja mintha elvágták volna (természetesen egy szem könnye sincs). Ilyenekre gondolok pl. neki nem elég ha kézbe vesszük- ha már elunja magát- hanem állni vagy sétálni kell vele, utálja ha leülünk úgy hogy kézben van (ez csak egy pl. de sok hasonló szituáció van)... iylenkor addig ordít amíg fel nem állunk vele, ha felálltunk elkezd vigyorogni... Persze ezt lehet akaratosságnak is hívni hiszti helyett.

Hát én egyenlőre általában engedek neki, mert még nagyon pici így elmagyarázni még nyilván nem lehet neki semmit sem, sírni pedig nem tudom és nem is akarom hagyni... remélem nem fogom nagyon elrontani, és majd picit könnyebb lesz vele ha már meg lehet vele beszélni mit miért nem szabad csinálni...

2012. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Harmadik és Negyedik válaszoló!

Amit a ti babáitok csinálnak, az nem hiszti. Persze, lehet így hívni, de ez nem az. Ezt nem tudatosan, akaratból csinálja, hanem azért, mert ez az igénye (pl. jobban szereti, ha ringatva van, tud nézelődni, mint egy helyben ülni). Egy ekkora baba nem akaratos, hanem igényei vannak. Ha elveszed tőle a vezetéket, és ordítani kezd, az sem hiszti. Ő még nem tudja, hogy ez veszélyes, és ő ebből csak annyit fog fel, hogy éppen jót játszik valamivel, amit te elveszel tőle, és nem érti, hogy miért.

Az az "igazi" hiszti, amikor 2-3 évesen - amikor már tudja és érti, hogy a boltból nem hozunk el semmit úgy, hogy ne fizetnénk ki -, elkezd ordítani, hogy ez kell neki, haza akarja vinni. Akkor már megérti, hogy miért veszed el tőle, csak ezt éppen nem szeretné. Na az hiszti.

2012. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Kedves Kérdező, a te babád hogy "hisztizik"? Mi a célja a kérdésnek?

2012. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Értelek 5. válaszoló, de azért mert vettem a fáradságot és elmondtam az én szemszögemből, nálunk ez hogy néz ki, ez egy abszolúte haszontalan dolog??

Köszönöm szépen!

Lepontozni én is tudnék! Inkább válaszolok.

Ha haszontalan, sajnálom!

Igenis, akaratos a pici. Én nem azt mondtam, hogy szánt szándékkal és direkt "gonoszsággal" csinál ilyeneket, de ne hinném, hogy egy babának "igénye" a konnektorba nyúlni. Érdekli, igen. És ha elveszem onnan, feszít, visít és vissza AKAR menni.


BOCS, hogy válaszoltam!

2012. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Én nem pontoztalak le, úgyhogy megkérnélek, hogy ne vádaskodj, köszönöm.

Nem az az igénye, hogy konnektorba nyúljon, hanem az, hogy felfedezze a világot. És az, hogy összefogdosson mindent, bekapjon. Ez igény. De azt ő nem tudja, hogy az ilyen dolgok egy része veszélyes. És ha elviszed onnan, akkor az nem tetszik neki, nem érti miért csináltad. Gondolj csak bele, ha éppen olvasol egy újságot és valaki kikapja a kezedből, az neked se tetszik, felháborodsz, mert azt éppen te nézegetted. Ő is ugyanezt érzi. Ezért elkezd ordítani, sírni, hogy jelezze, "hé, az az enyém volt". Akaratosnak minden baba akaratos, hisz akarata mindegyik picinek van, csak éppen más mértékben (úgyhogy ezzel javítanám az előző hozzászólásomban azt a részt, hogy "nem... akaratból csinálja"). A tiéd akaratosabb, ezért nehezebben viseli, ha valami nem úgy történik, ahogy neki tetszene. De vannak olyan babák is, akik beletörődnek.

Szóval ez nem hiszti, csupán ösztön, igény.

2012. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom nagyon fontos neked, hogy bizonyíts, ezért nem is fárasztalak tovább.

Elhiszem, hogy nem te pontoztál, de felesleges többször leírni a véleményünket.

Elnézést, kérdező az off-okért.

2012. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!