Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy jobb...

Hogy csináljam, hogy jobb legyen? (hozzátáplálás)

Figyelt kérdés

Másfél hónapja kezdtem el most fél éves anyatejes babámnál a hozzátáplálást (orvosi javaslatra). Kb. 5 hétig csak kóstoltattam délelőtt, utána megkínáltam mindig tejjel, de legtöbbször nem fogadta el. Most a napokban voltunk tanácsadáson, és a doktornő azt javasolta, hogy naponta többször adjak neki szilárd kaját, valamint 1 alkalommal rizspépet.

Ekkortól így nézett ki nagyjából a napirendünk:

5-6 között anyatej

10 körül gyümölcs

14 körül főzelék

18 körül rizspép

és ennyi, mert következett volna még 22kor egy szopi, amit már nem igényelt (valószínűleg jól eltelt a rizspéptől és csak éjjel 3 kor kelt enni).

Arra gondoltam, mi lenne, ha uzsonnára megszoptatnám és 21 körül adnám a rizspépet? Így enne naponta kétszer még anyatejet és remélhetőleg az esti rizspéppel kibírná hajnalig.

Szerintetek jó ötlet? Vagy csak rosszat tennék azzal, hogy megterhelem éjszakára a pocakját? Mindenképp azt szeretném, ahogy legjobban megfelel a babám igényeinek, de szerintem a napi két szopi is elég kevés egy félévesnek, nemhogy egy. Hiába kínálom napközben is, nem kéri a cicit, ha már evett mást.

Minden ötletet, javaslatot szívesen fogadok!


2012. febr. 25. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez nagyon gyors egy féléves babának. Mindegy mit evett elötte.


èn tápszeresem 6 hósan csak fözeléket evett ebédre, a többi tápszer volt. miért? mert nem szabad egyszerre leterhelni ennyi mindennel a gyerek gyomrát.


elviekben így müködne a hozzá táplálás. (ezt egy gyermek étkeztetéssel foglakozó orvos mondta, ö túlsúlyos és alultáplált gyerekkel is foglalkozik)

4-ik hónapot betöltve lehet elkezdeni kóstoltatni.

legjobb zöldségek, pl répa, paszternák, krumpli, mert ezek nem terhelik a gyomrot.

kb 5 hét mire kilehet váltani egy étkezést. ezek után 4 hétnek el kell telnie mire a következö étkezést elkezdi kóstoltatni az ember. vagy is már a 6-ik hot betölti mire elkezdödik a második kóstoltatás, pl délelötti gyümölcs. ennek is 5 hétnek kell lennie és ezek között is 4 hétnek el kell telnie mire az újabb pl tejpépet elkezditek. így lesz kb 8-9 hós mire azt eléri amit te adsz neki. ami szuper egy 8-9 hós babánál.


de ez csak jótanács és a te gyereked azt csinálsz vele amit akarsz.

2012. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hónapos és tápszeres,de szerintem ez az ételmennyiség sok a picidnek.Az enyém reggel és este eszik tápszert,ebéd főzelék,uzsonna gyümölcspüré és babapiskóta vagy keksz darálva,tehát 4x eszik és végigalussza az éjszakát még inni sem kell fel,napközben kap édeskömény+kamillateát.Nekem azt tanácsolták,hogy este csak tápszer,ne egyen tömény ennivalót.Hát azt nem tudom,hogy milyen ízű az anyatej a piciknek,az biztos,hogy az enyém szívesebben eszi a gyümölcsöt,mint a tápszert.4 hónapos koráig 5x evett tápszert,aztán jött a gyümölcs és ekkor jöttek a problémák a tápszerrel,már nem nagyon akarta.A neten elég sok recept van babáknak,olyan ételek amiket anyatejjel vagy tápszerrel dúsítanak,talán ezt meg lehetne próbálni.Én a tápszerhez keverek instant kakaót vagy gyümölcspürét és úgy etetem,nem tudom,hogy ezt anyatejjel is meg lehet e csinálni.
2012. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én még csak kóstoltatni szerettem volna a gyümölcspépet, ebédkor a főzeléket, és hiába adok pár kanállal utána már nem kér tejet. A tejpépet is meg a többit is doktornő javasolta. Én is sokalltam amit mond, sőt még azt is mondta, hogy két etetés között desszertnek még adjak gyümölcsöt. Azt már nem csinálom, de amúgy sem enné meg. Szóval én azt szeretném ami a legjobb a babámnak és valóban sokféle dolgot kap 1 nap, igazatok van, marad csak a gyümölcspép és és a rizspép.
2012. febr. 25. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez valami új járvány a gyerekorvosok és védőnők körében, hogy 6 hónaposan már csak reggel este kapjon tejet a gyerek?!

Kicsit csúszva 6,5 hónaposan voltunk státuszon, a védőnő félig kérdezve mondta a doktornőnek, hogy a gyerekem már csak este reggel szopizik, mire mondtam neki, hogy nem, a gyerek egyszer kap szilárdat naponta. Mire felháborodtak, hogy hogy lehet az, mikor neki már csak reggeli és a vacsi kellene tejnek lenni.

Ha anyatejes a babád, az enyém sajnos már tápszert is kap. Akkor felesleges a gyümölcs és a rizspép. Szerintem! Kapjon főzeléket, bőven elég lesz neki.

Nálunk így néz ki az etetés: 7 hós

5-6 anyatej

9 óra anyatej

12 óra főzelék

15 óra gyümölcs (ha elfogadja) + anyatej vagy rizspép

18 óra anyatej

21 óra tápszer

2-4 óra anyatej

2012. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is meglepődtem, hogy éppen a gyermekorvos és a védőnő mond ilyeneket. Csak anyatejes volt a babám, tápszert nem kapott még, mert még most is bőven van tejem. (Este is fejnem kellett). A lényeg, hogy megpróbálom úgy csinálni ahogy nekem jobbnak tűnik és nem úgy ahogy az orvos mondja.

Így képzeltem el a napirendet:

5-6 között anyatej

9-10 között gyümölcspép vagy főzelék

13-14 között anyatej

17-18 között rizspép

21-22 között anyatej

és előfordul, hogy éjszaka is eszik (2-4 között).


Ez így jó szerintetek?

2012. febr. 25. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a napirendetek túl sűrű(én vagyok a 4x etetős),de ha a babádnak így jó ezt kell csinálni.Az biztos,hogy a legjobb táplálék a babának az anyatej.Mindenkinél más vált be,ezt neked kell kitapasztalnod.
2012. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,


ez már jobb szerintem. még túl kicsi ennyi fajta ételhez egy nap. én mondjuk a föétkezést délre tennem, de maradhat így is és 1 hónap múlva elkezdheted az ebédet is neki. akkor már lehet tízoraira kevesebbet kell adnod.

2012. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!