Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kamilla teát itatok 5 hetes...

Kamilla teát itatok 5 hetes babámmal, nagyon szorulásos! úgy vettem észre ettől erősen görcsöl a baba hasa! Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet ettől is. A kamilla hashajtó hatású, emellett lemossa a bél baktériumflóráját, ami épp most kezd csak kialakulni. Nem is tanácsolják hosszú időn keresztül adni a piciknek. Ha itatni szeretnéd valamivel a picit, akkor legjobb a víz (babavíz vagy forralt, lehűtött). Mit jelent, hogy szorulásos a pici? Mit eszik?
2010. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj neki édeskömény teát adni,mert az is jó,h ha a kakilással vannak gondjaitok,és az nem görcsöltet!
2010. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az édesköménytea is fokozhatja a gázképződést, 1-2 napig nyugodtan adhatsz neki kamilla teát, de csak akkor hajtja meg ha raksz bele egy kevés cukrot is.
2010. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5 hetes: ha csak anyatejes akkor akár egy hét-10 nap is eltelhet kaki nélkül, nem szorulást jelent. Fiam egy hónapos koráig napjában többször kakilt, után egy átmeneti ideig csak több naponta és aztán beállt a napi egy (hajnalban)
2010. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy attól, de attól is lehet, hogy bent van már x ideje a kaki. Nekünk már 20 ml kamillatea is meghozta a hatását. Én mondjuk édeskömény és ánizsteát adtam neki, és ha kellett, abba tettem a kamillát is.
2010. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos, ne itasd teával csak anyatejet adj neki, vagy forralt ásványvizet, vagy baba vizet. Ha teáztatod, akkor adhatsz neki mecsek baby teát, vagy babamosoly baba teát. Mindkettő gyógyszertárban is kapható. Vagy van még egy lehetőség, hogy te készíted neki. A "tutireceptek" oldalon én az alábbit találtam és azt adom neki 5 hetes korától:

1 tk. szárított alma (ha fáj a hasa elhagyható)

fél tk szárított citromfű

csipet ánizs

pár kisdarab édesgyökér

2 dl vízzel leforrázod, 10 perc után leszűröd és adhatod neki. Ha akarod ízesítheted, igaz én nagyon ritkán teszek bele neki egy pici nyírfacukrot.

Én mindent megvettem egy teaboltban, cirka 600 Ft az egész és pár hónapig elég. Hisz ezek a babák nem sokat isznak még.

2010. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs! Azt elfelejtettem írni, hogy ezek az összetevők már 1 hónapos kortól nyugodtan adhatók.
2010. máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!