Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 20 éves,29 hetes kismama...

20 éves,29 hetes kismama vagyok, teljesen egyedül, nagyon félek! Mi lesz velünk? (többi lent)

Figyelt kérdés
drága szüleim meghaltak régen, a baba apja pedig elhagyott, mikor megtudta, hogy állapotos vagyok! nagyon félek a szüléstől, és az egésztől, mert szinte egyedül alig élek meg egy albérletben. na nem ezért írok, hanem azért, hogy valaki esetleg leírná egy szülés 'forgatókönyvét', mert sehová sem járok, nincs időm, és pénzem se, dolgozok egésznap! attól is nagyon félek, hogy ha velem valami történik a szülésnél, ki fog vigyázni a picikémre? én árvaházban nőttem fel, nem szeretném neki is ezt a sorsot!!!
2010. nov. 4. 17:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szia! nyugi, nem fog veled semmi történni, te fogod felnevelni a babát:) Én ugyan még nem tudok neked szüléstörténetet írni, mert a 18. hétben vagyok még csak, de én is félek tőle. Ha beírod a google-ba, hogy szülés történet, több százat dob ki, én azokat szoktam olvasni, van amelyik halálra rémít, van, amelyik megnyugtat, tehát nagyon sokféle lehet. Mit dolgozol egyébként? 22/L
2010. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszi, be fogom írni! úristen eddig eszembe se jutott!:) egy bevásárló központban vagyok pénztárosnő... és néha angol órákat adok, mert az jól megy.. de hát nagyon nem vet fel a pénz, úgy sajnálom a picikémet (kislány egyébként) hogy ide kell majd születnie.. ő nem tehet semmiről:(
2010. nov. 4. 18:00
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia!Először is ne félj,nem lesz semmi baj Veled!Az én szülésemet tudom neked leírni,én borzasztóan féltem tőle.Május 8.án szültem.Előző nap elmenta nyákdugóm,másnap mentem nstre ahol bent tartott az orvosom.Megbeszéltük hogy meginditja a szülést,mert már nyitva voltam 2 ujjnyira.15 órakkor megkaptam az edát,17 órakkor az oxytocint.20 órára eltünt a méhszájam,nekem sajnos elakadt a baba(ami ritka),és igy csak 21.44re született mega kislányom.Nem votl vészes,főleg az eda miatt.Ha van lehetőséged kérjél!Ne aggódj minden rendben lesz Veletek!
2010. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én most várom a másodikat, az elsőnél sokat olvastam a szülésről, hogy hogyan zajlik, és sikerült lélekben eldönteni, hogy nem kell félnem. És így volt jó, három ujjnyira voltam nyitva amikor bementem a szülőszobára, ott burokrepesztést csinált a doki, mert elmúltak a fájásaim, két óra múlva a kezemben volt a kisfiam:-) Ne félj az a lényeg!!! Arra kell gondolni bármennyire fáj a kezedben lesz a gyermeked és hidd el azonnal elfelejtesz minden fájdalmat! Esetleg ha többre vagy kíváncsi írj nyugodtan privibe, szívesen válaszolok! Sok boldogságot a picihez és ne félj!
2010. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
első vagyok. Most jut eszembe, hogy egészen közeli családtagnál történt hasonló:) Anyukám 22 évesen szülte a bátyámat, szinte azonnal egyedül maradt, mert az akkori férje nem tudott kimászni az alkoholizmusból. Nem vetette fel őket a pénz, valami adminisztrációs munkát végzett (az érettségit is estin tette le). Ketten éldegéltek 4 évig a bátyámmal, de mindig úgy emlékszik, hogy nagyon jó volt, pedig sokat dolgozott, leginkább csak a bátyámnak tudott párizsit venni, neki már nem jutott. 4 év után megismerkedett apukámmal, összeházasodtak, eleinte nem ment nekik jól, megszülettem én és a hugim, aztán egyre jobb lett és ma már egy nagy kertes házban lakunk:) ki godnolta volna róla 22 éves képzetlen, egyedülálló anyaként hogy ilyen jó élete lesz?:) Amúgy ha jó vagy angolból, mindenképp próbálj a gyes alatt valami sulit végezni, pl. egy anglisztika alapképzés pont 3 év, és egyéni tanrenddel a babád se fogja megsínyleni, viszont utána jobb állást kaphatsz.
2010. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Én is sajnálom a picikédet.Miért döntöttél a gyerekvállalás mellett?
2010. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én sajnos történetet nem tudok Neked írni, még nem szültem.

Viszont minden jót kívánok Nektek! Szeressétek egymást és hamarosan találd meg azt a férfit, aki babáddal elfogad! Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen!

2010. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

szia!

ne felj, minden rendben lesz, az a draga picibaba azert szuletik meg hogy tobbe ne legy egyedul soha! O mindig a tied lesz, es mindig feltetel nelkul szeretni fog teged.

Nagyon nagyon sok boldogsagot kivanok neked a picikedhez, es drukkolok nektek teljes szivembol!

2010. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én 19 voltam,igaz engem csak a párom hagyott el amikor 12 hetes lettem,mert tudta,hogy a gyereket tényleg megszülöm.Addig kérte hogy vetessem el, de bezzeg amikor csinálni kellett ő volt oda jobban.

A helyzetünk annyiban más,hogy nekem ott voltak a szüleim.

Nyugi minden rendben lesz.

Szüléstörténetem inkább nem írom le,mert biztos hogy nálad minden ok lesz.....nálam nem így volt,de ezt nem részletezem.Boldog babavárást!

És ne aggódj.

2010. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia! A helyi családsegítőnél ha jelentkezel segít sok mindenben. Pl pelus, kisruhák. Hol laksz? Hátha tudok segíteni.
2010. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!