Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesnek a rosszízű kanalas...

2 évesnek a rosszízű kanalas gyógyszereket (pl. Elixírium thimi compositum) hogy adjátok be úgy, hogy ne kelljen birkózni, erőszakoskodni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Válts köptetőt.

Az ACC 100 a két évesem kedvence. Alig lehet vele megértetni, hogy már meggyógyult és nem kell beszednie. :o)


De sok féle köptetőből választhatsz, ha az sem szimpatikus. Az egyiket csak elfogadja.

A "birkózást" arra tartogatom, amiből nincs választás... (Pl. antibiotikum)

2012. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor a stodal szirup is jó helyette? Mert azt szívesen megissza.
2012. febr. 27. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát. Ez hozzáállás kérdése. A homeopátiás gyógyszerek (mint a stodal is) nem tartalmaznak hatóanyagot, így én azt mondom, hogy az nem egyenértékű egy köptteővel, de majd biztos lesz, aki megcáfol. :o)
2012. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"köptető" bocs
2012. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nurofen fecskendőjével be lehet adni? én azzal adnám, de még nem kellett szerencsére.
2012. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet beadni. Ő már nagy, akarattal és erővel rendelkezik. Nem akarok erőszakoskodni, mert a vége az lenne, hogy a jó ízű gyógyszereket sem akarja majd megenni. Inkább valami alternatív megoldást keresek. Pl. az acc 100, stodal szirup. ami jó ízű, és ugyan az az eredmény.
2012. febr. 27. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:
az ambroxol es a rhinatiol is jo izu, mi az antibiotikumnal trukkoztunk, vettem egy barkacskeszletet, es minden gyogyszerszedesnel kapott belole egy valamit, mashogy egyszeruen nem ment, mert ha le is fogtuk es betoltottem aszajaba, akkor kikopte, igy meg szepen bevette
2012. febr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy még akutális-e a kérdés, de ha egy kis pohár aljába málnaszörpöt (v. bármilyen másik szörpöt, amit szeret), rá a köptetőt, majd a tetejére megint kevés szörpöt rétegzel, és gyorsan megitatod a gyerekkel, akkor nem érzi a gyógyszer ízét. Az Elyx. thymi esetében közvetlenül keverheted is hígítatlan szörppel, de a többiek által javasolt gyógyszerek is jók (pl. ACC, Fluimucil, Robitussin, Susp. terpini).
2012. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tóth Nikolett Alexa válasza:
1 dl frissen facsart narancslébe kavard bele! nálunk ez mindig bejött!
2012. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!