Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El akarom hagyni a férjemet,...

El akarom hagyni a férjemet, de rettegek, hogy hogyan fogunk kijönni anyagilag?

Figyelt kérdés
Már hosszú hónapok óta kínlódunk,bár talán sosem illettünk össze.Most már érzem azt hogy nem bírom.Szeretem,de lehetetlenség vele együtt élni.Már nagyon régóta örlődök,volt egy olyan gondolatom,hogy megvárom míg óvodás lesz a gyerek (11 hónapos lesz),addig megpróbálok valamennyit félretenni,és akkor elhagyom,de nagyon rettegek :( volt valaki hasonló helyzetben???
2012. febr. 27. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged is van. Ha már nem bírod tovább, akkor elmehetsz aszüleidhez, ha van rá mód. Vagy elmehetsz anyaotthonba (ebben segít egy családsegítő). Vagy megvárod míg bölcsis lesz és visszamész dolgozni, és elköltözöl albérletbe (de azért ehhez kell egy kis kezdőtöke, esetleg addig apránként félretehetsz valamennyit). Szobatisztaságot próbáld minnél előbb (de nem eröltetve), mert már az nagy anyagi segítség, ha nem kell majd pelenkát venned.

Amúgy gyerektartást kapsz majd (ha jól rémlik akkor min. 15 százaléka a férj fizetésének), de ehhez meg kell várni a bírósági határozatot, ha a férj nem tud fizetni, mert munkanélküli (v. esetleg feketén dolgozik), akkor az államtól lehet kérni megelőlegezett gyerektartást, amit majd egyszer rajta hajtanak be, fontos hogy csak 6 hónapra visszamenőleg lehet gyerektartást követelni, ha esetleg nem fizet időben.


Saját tapasztalatom nincs, de anyám 4 éves koromban költözött el apámtól velem együtt egy barátnőjéhez albérletbe (egy szobába, nem külön lakásba), 6 éves voltam, amikor kapott önkormányzati bérlakást. Szűkösen igaz, de megéltünk, felnevelt és elmondhatatlanul szeretem és hálás vagyok neki mindenért, de legfőképpen, hogy nem maradtunk apámmal. A gyerektartást is mindig úgy kellett kikönyörgni tőle, pedig jómodú volt már akkor is. Amúgy édesanyám mindig is minimálbért keresett (akkoriban varrónő volt)


Dolgot legfeljebb az nehezíti, ha van hiteled, ami a te neveden van.

2012. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Örököltem egy házat ami az én nevemen van,szóval hitelem nincs,de egyedül nem fogom tudni fent tartani.Gondoltam rá,hogy eladnám,de azt úgy lehet csak ha már "Ő" nincs itt!Ráadásul ez elég nehéz lenne gondolom a mai hlyzetben
2012. febr. 27. 22:02
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Én elhagytam 8 évvel ezelőtt, de jó végiggondoltam az anyagi helyzetünket és mikor kiszámoltam, utána meg mertem lépni.

Vittem a két gyerekemet is magammal, de nem a semmibe mentünk. Volt egy örökölt lakótelepi 2+fél szobás lakásom, volt valamennyi félretett pénzem, mert a lakás ki volt adva és az abból jött pénzt, meg az örökségből maradt pénzt félreraktam.

Ebből a pénzből felújítottam a lakást mielőtt odaköltöztem volna a gyerekekkel. Jól fizető, kényelmes állásom volt, korlátlan céges autó és telefon használattal. Én 6 órában dolgoztam, hogy el tudjam vinni a gyerekeket iskolába és délután értük tudjak menni, de ez a pénz is elég volt a megélhetésünkhöz. Nem éltünk nagy lábon, de nem szűkölködtünk. Az apjuk rögtön el is kezdte fizetni a gyerektartást, ez is jó bevétel volt.

Soha senki segítségére nem szorultam, nem kellett kölcsönkérnem.


Neked kell végig gondolnod, hogy valóban meg tudtok e élni, úgy elmenni, hogy nem vagy biztos magadban, nagy merészség.


Én 3 évet gondolkodtam, mire meg mertem lépni a döntésemet még így a biztos anyagiak mellett is.

Végezetül, soha egy percig nem bántam meg, hogy ezt tettem.

2012. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem először ülj le beszélgetni vele. Bár lehet, hogy ez már megtörtént! Gondolom a házat amit örököltél, azt nem az ő nevére írták, vagyis ha el akarod adni, akkor nem kell az ő beleegyezése, ha amúgy is ilyen rossz a helyzet. nem tudom mekkora a ház, de próbáld eladni, és vegyél kisebbet rajta, ami neked és a gyereknek elég. Nem jó, ha a gyerek azt látja, hogy nincs rendben otthon minden, és édesanyja szomorú. Nem vezet jóhoz. Próbáld eladni, én amondó vagyok, és akkor már könnyebben lépsz!
2012. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az öröklésből szerzett vagyon nem oszlik meg a házastársak között. Legfeljebb az fontos, hogy ha eladod, akkor az egy külön számlára kerüljön, hogy bizonyítható legyen majd, hogy az a te vagyonod. (Nehogy később ebből gond legyen, ha nem közös megegyezéssel váltok, hanem bírósági vagyonmegosztás lesz).


Amúgy ha már van egy házad, akkor az már fél siker, mert nem kell lakbért fizetned. A rezsit meg minnél kisebbre kell csökkenteni (persze ha csak gázzal lehet fűteni, akkor ez nem egyszerű)


ÜLj le, és írd össze az összes kiadást forintról forintra. Mindent számolj bele, pelenka, popsitörlő, tusfürdő, sampon, fogkrém...stb., élelmiszer, ruha, gyógyszer. Össze kell azt is gondolni, hogy az elektronikai cikkek, bútorok, edények közül mi az amit elvihetsz (mert pl egy hütő elég nagy kiadás lenne az elején)


Nézd meg hogy ehhez képest mi az amin tudsz még sporolni és mennyit, és hogy mennyi most a GYEDED, ill. kb mennyi lesz a családi pótlék, gyerektartás.


Azt kalkuláld bele, hogy GYESEN már nem maradhatsz otthon, mert az már csak 25000 Ft, addigra kell lenni munkahelyednek, ill. bölcsödei férőhelynek. A bölcsödei költségeket is számold bele.


Ha nem minuszra jön ki a vége, akkor hajrá.

2012. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves második a te történeted kifejezetten tanulságos,és nagyon irigyellek.

Többieknek is köszönöm!

A ház és a legtöbb berendezés az enyém,tehát ezzel semmi gond.Amivel van az a kevés gyedem,illetve az,hogy a cég ahol dolgoztam időközben megszűnt,tehát nem lesz hova visszamennem dolgozni.Csúnya nem csúnya,a férjem fizetésére szükség van,tehát nagy felelőtlenség lenne most kilépni a kapcsolatból,még akkor is ha a szüleim biztosítottak arról,hogy mellettem állnak,és segítenek,de ők sem milliomosok sajnos.Úgy döntöttem várok még,igyekszem félrerakni annyit amennyit csak lehet.Bölcsibe adom,keresek állást,és utána meglépem.


Valaki kérdezte már:beszéltünk,beszéltem rengeteget,de azt hiszi nem merném elhagyni,nem is foglalkozik azzal mit mondok :(

2012. febr. 28. 08:53
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor ő az a férfitípus, aki azt gondolja, hogy nélküle megállna az élet! Szomorú!
2012. febr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen,pontosan,sajnos.Hiába mondtam szépen,csúnyám,fenyegetően,azt gondolja nem tenném meg,mert a pénz,meg gyáva vagyok,meg hogy kinek kellenék én egy gyerekkel...de most már az sem érdekel,ha nem kellenék senkinek,pedig annyira szeretnék szeretni!

Most már ott tartunk,hogy ha valamit meg szeretnék vele beszélni,és neki nem tetszik,egész egyszerűen elmegy,hogy őt nem érdekli.Azt várja,hogy soha ne háborodjak fel semmin,és mindent tűrjek el.Bocsánat,hogy panaszkodom,de nincs kinek,a szüleimnek meg nem merek mindent elmondani,mert a torkának is esnének.Már sírni sem tudok miatta,elapadtak a könnyeim!

2012. febr. 28. 09:27
 9/21 anonim ***** válasza:

(1-es és 5-ös vagyok) Kitartást kívánok és sok erőt. És nehogy azt hidd, hogy gyerekkel nem találsz már szerelmet. Ez nem így van, rengeteg ilyen kapcsolatot láttam már, amikor mással boldogok lettek, hiába volt már gyerek.


Azt viszont tudnod kell, hogy egy válás nem feltétlenül rossz egy gyereknek (mert majd biztos ilyet is hallassz majd), nekem kifejezetten jót tett és nem viselt meg különösen, pedig már 4 éves voltam.

2012. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de ettől is nagyon félek,mert a párom legyen akármilyen is,a gyereket nagyon szereti,és viszont.Jó a kapcsolatuk,hiába pici még,nem tudom 2-3 év múlva hogy fogja viselni.Jaj,nagyon nehéz ez :(
2012. febr. 28. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!