Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapost nem szabad...

Egy hónapost nem szabad kivinni nagy szélben akkor sem ha eyébként süt a nap és nincs hideg?

Figyelt kérdés
Sajnos a mélykocsink nem annyira mély,nem tudnám teljes mértékben szélmentesen tartani,és amúgy is össze vissza fúj.
2012. febr. 29. 11:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nagyon sok vita van ebben a témában.

Sőt.

Még pocakosan olvasgattam,hogy felkészüljek,és észrevettem,hogy kategorizálni is lehet az anyukákat:


1. Nagyon féltő, lassan levegőzéshez szoktató, bármilyen apró avaró körülményben (pl szél, pl minuszok) babát nem kivivő anyuka


2. "Mindenáron kiviszem a babát" típusú anyuka, szélben hóban fagyban,sőt, naponta többször is.


3. Két szélsőség között lavírozó, sokszor tanácstalan anyukák.


Azt hiszem ez utóbbi csoportba kerültem én is. Azt hittem,én majd mindig tudni fogom,mikor mit tegyek, mikor mi a jó a babának, de néha nem tudom.


Az tény,hogy pl olyan hidegben,amikor nekem sem esett jól kint levegőt venni, nem vittem ki.


Most azért dilemmázok,mert azt olvasom mindenhol,és a védőnő is azt mondta,hogy a széltől huzatot kaphat a szeme, az arcocskája a homloka.


Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 29. 12:15
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

12:02


Hallottad már a mondást, hogy nincs rossz idő, csak nem megfelelő öltözék ? :)

Ez a babakocsira is értelmezhető ám... A mienkbe nem tudott befújni a szél, a gyereket is fel lehet öltöztetni rendesen, bundazsák, takarók, stb... De egy ilyen korlátolt elmének minek is magyarázom, nem tudom :)

11:58 voltam.

2012. febr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól felöltöztetve próbáld meg kivinni. Azt úgyis jelezni fogja, ha nem tetszik neki.

Mint az én fiam. Őt kb 1 éves koráig nem lehetett szélben kivinni, mert egész egyszerűen üvöltött a babakocsiban. Én meg nem erőltettem. Ha nagyon nagy szél volt, nem vittem ki.

Most már 2 éves elmúlt, nem zavarja a szél, ha nem túl erős. De ha az, akkor az meg már engem is zavar.

Mániákus levegőztetőnek nem tartom magam, de kimentünk -10 fokban is (még ha csak fél órára is), hóesésben, és enyhe szélben is kimegyünk.

De ha nagyon fúj a szél, akkor inkább nem megyünk le, mert azt én se szeretem.


Ja, és eszembe jutott, hogy mivel védheted még a széltől: tedd rá az esővédőt a babakocsira (már ha van). Én mindig feltettem, ha erősebben fújt a szél, és muszáj volt kimennünk. Nem csak az esőtől véd, hanem a széltől is!

2012. febr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Felénk 8 fok van.(Debrecen) Fúj a szél rendesen.A kisfiam most gyógyult meg, őt nem viszem ki (2 éves).Jót tesz a levegő,de itt nagyon hideg van,hogy fúj a szél.
2012. febr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Itt 15 fokot mutat a hőmérő,de nagyon-nagyon fúj a szél...
2012. febr. 29. 12:51
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is kiviheted! A fiamat is sokszor vittem, nem vagyok se a krónikus levegőztető, se a nagyon óvatos. Ha nagyon fújt a szél akkor nem vittem, mert nem kap levegőt, neki teljesen mindegy elölről vagy hátulról fúj, szenved, így amikor tudom, hogy nagyon hatalmas szél van nem viszem, de amúgy igen. Mentünk már esőben, hóban, szélben. Igazából mindegyiket élvezte, főleg amikor már nem kocsiztunk, ha nem volt még kocsi akkor általában az esővédőt raktam rá szélben is. Így nem érte.
2012. febr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
21%
tudósok, mártírok na azok vannak itt rendesen!!!
2012. febr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kiviheted egy kicsit.

Csípj fel a babakocsi kupolájára egy textil pelenkát, hogy ne vágjon be a szél, és már indulhattok is!

Szerencsére nem hóvihar van, csak a szél fúj. De az sem hideg.

2012. febr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A babának jól fog esni a levegő, de neked nem olyan biztos,főleg ha felétek nagy a szél...
2012. febr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
Én nem viszem ki nagy szélben kisfiam sétálni. Ugyan igaz, hogy lábzsákkal meg esővédővel nem (vagy nem igazán) megy be a huzat a babakocsiba, de Ő végigüvöltötte az a pár percet is, dobálta magát a kocsiban, így abszolút nem volt élvezhető egyikünk számára sem a séta. Nem beszélve arról, hogy a süvítő szélben a hátam közepére kívántam az egészet, mert hiába van napsütés, a szél igencsak hideg. Egyébként a süvítő szél akkora hanggal van a babakocsi belsejében, hogy sok babát valószínűleg ez "idegesít". Próbáld ki, hogy teljesen behajolsz a babakocsiba ilyenkor, hát nem semmi hangok vannak ott, hiszen ezek a kocsik azért nem több centis szigeteléssel készülnek, mint teszem azt a házak. És van amelyik babát ezek a hangok borzasztóan zavarják.
2012. febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!