Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok a Dominik névhez?

Mit szóltok a Dominik névhez?

Figyelt kérdés
Párom keresztneve D betűvel kezdődik, nem hosszú, 5 betűs. Kislányunk Dalma. Májusban születik a kisöccse. Marcell lett volna, de lemondtunk róla, mert a családban (mint utólag megtudtuk) lett volna egy Marcell csak sajnos 6 hónapos magzatként meghalt :( Az anyukáját szeretnénk keresztanyának, de így nem lehet Marcell. A Dominik tetszik most, de a Párom nincs annyira oda érte. Nem akarom őt meggyőzni, csak kíváncsi lennék a véleményetekre.

2012. febr. 29. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint nem tetszik,bocsi!!

Az én kisfiam egyébként Marcell....

2012. febr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mostanában nagyon divatos név.


Itt egy jó link, tudtok csemegézni:


[link]


Egyébként én finoman rákérdeznék a leendő keresztszülőnél, hogy zavarná-e, ha a babánkat úgy hívnánk, ahogy az ő kisbabáját hívták volna. Elképzelhető, hogy nem lenne ellenvetése, elvégre a vetélésről senki sem tehet.

2012. febr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de iszonyatosan felkapott és elcsépelt név. A mi ovinkban van olyan csoport, ahol 3 Dominik van, borzasztó. A férjemmel már nevetünk, ha meghalljuk, hogy valakit Dominiknek hívnak, annyira gyakori. Szerintem gondold át, mert 6-7 éve amennyire különleges volt, most annyira gyakori és unalmas.
2012. febr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor még keresgélünk...

Nem vetélés volt, hanem az anyuka iker-fiúkkal volt terhes, autóbalesetük volt, és sajnos mindkét magzat meghalt :( Marcell és Márk lett volna a 2 név náluk. Ő mondta, hogy nem zavarná, mert évekkel ezelőtt történt a tragédia, de mivel ő a Párom testvére és keresztanyának szeretnénk, inkább másik néven gondolkodunk.

Nem is tudtam hogy annyira tucatnév, úgyhogy köszönöm! Nézegetünk másikat :) Van még 3 hónap.

2012. febr. 29. 13:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint nem tetszik.

De mivel a ti babátok nektek kell dönteni,véleményt természetesen kérhetsz, én is kértem még anno 4-5 hónapja,de mivel nekem és páromnak is tetszett a név, nem hagytuk,hogy bármilyen érv befolyásoljon.

Egyébként szerintem ne foglalkozz azzal,hogy tucatnév vagy sem,lényeg,hogy tetsszen.

2012. febr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tetszik.

Húgom fia Dominik, másiké meg Bence. mindkettő tucatnév lett.

2012. febr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem tetszik különösebben, Domokos esetleg? Őt is Dominak becézik.
2012. febr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a kakukktojás: nekem tetszik ez a név! :) Egyébként mi is más nevet választottunk a fiunknak, mint amit először elterveztünk, mert ebből is tucatnév lett addigra, és az ismeretségi körünkben 3 baba is született ezzel a névvel. De valahogy a mai napig sajnálom egy picit, hogy lemondtunk az eredeti tervről, szóval szerintem ne legyen az szempont, hogy mennyire gyakori: ha nektek ez tetszik, akkor legyen ez. :)
2012. febr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nekem sem tetszik. Nagyon nem. Pedig irtó népszerű név felénk is!

A bölcsis csoportban a 4 fiúból 1 Dominik, a többi csoportban is szinte mindben van min. 1 Dominik, van, ahol 2 is.

2012. febr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, keresünk másikat :)
2012. márc. 1. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!