Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elég korán kezdtük a...

Ha elég korán kezdtük a Dévény-t van esély, hogy nem lesz lemaradása?

Figyelt kérdés

5 hetes korában kezdtük, mert feszes egy kicsit a babám!

Mivel még csak két és fél hónapos nem tudom mihez viszonyítani!


2012. febr. 29. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Mi a cél? kivel versenyzel? Miért baj, ha le van maradva? 8 hósan kell maratont futnia?
2012. febr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát szerintem egyáltalán nem is biztos hogy baj van....

nekem is azt mondta a doki, hogy feszes, elküldött neurológushoz, aki meg azt mondta, hogy semmi baja, ha látna valamit továbbküldene dévényre.

De mivel nem ismerem a körülményeket meg elég keveset írtál, inkább nem okoskodok:)

2012. febr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

igen nekem is ezek a kérdések mint az elsönél?


volt oxigénhiány, egyéb betegségek, genetikai elváltozás? mert akkor is szoktak várni 2-3 hós koráig minimum.


ha egészséges volt a baba nem is értem hogy vállalhatott el a dévényes.

2012. febr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon időben vagytok.

Mi sajnos csak 6 hónaposan kerültünk Dévényeshez, de még így is 5 hónap alatt rendbetette a leányzót. Szintén merevek voltak az izmai, és semmi sem maradt vissza nála.

2012. febr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lemaradás?

A torna arra van, hogy egészséges legyen, és mindent megtanuljon, amit kell, hogy mikor, az másodlagos.

Mint írod, "kicsit feszes", tehát nincs vele nagyobb gond.

Az idő szépen megoldja majd.

Türelem!

Amúgy meg inkább a tornásztól érdemes megkérdezni, hogy rendben látja-e a fejlődését.

2012. febr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Az előző válaszadóknak üzenem, hogy itt nem versenyről van szó. A Dévényes fel tudja mérni, hogy milyen állapotban vannak a baba izmai. Ha túlzottan kötöttek, akkor elkezdi ezt oldani, hogy ne legyen nehezített a mozgásformák fejlődése. Ezzel nem siettetik a mozgásfejlődést, csak előkészítik a terepet, mikorra ki kell alakulnia a forgásnak, kúszásnak, mászásnak. Ha ez elmarad, és csak akkor viszik a babát, amikor már féloldalasan kúszik, vagy forduláskor széttárja a karját, sokkal nehezebb a probléma orvoslása.

Amúgy a Dévényes nem tornáztat, hanem masszíroz, max. otthonra ad tornagyakorlatokat.

2012. febr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Volt egy enyhe oxigénhiány, bár a kórházban azt mondták,hogy nem, de mi már sejtettük.

A háziorvos vette észre,hogy egy kicsit feszes a nyaka!

Egyébként igazatok van, nem a lemaradás a lényeg.

Csak sok helyen olvastam,hogy a laza vagy feszes babák később csinálnak dolgokat, ezért kérdeztem!

2012. febr. 29. 15:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi 1,5 hós korától járunk Dévényre, személyesen Dévény Anna nézte meg a lányomat és állapította meg hogy picit hipotón, de azt is mondta hogy rendbe fog jönni. Most 10 hós és mindent vagy előbb vagy időben csinált. Szóval nyugi! Jó kezekben vagytok! (bár feszességre sokan inkább a Katona módszert ajánlják).
2012. febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
36 hetes terhes voltam, amikor a doki mondta, hogy az egyik vállára rátekeredett a köldökzsinór. Mikor betöltöttem a 40. hetet, be kellett feküdnöm, akkor már úgy belegabalyodott, hogy a vállain úgy volt a köldökzsinór, mint egy hátizsák. Mikor megszületett (császárral), 10/10-es volt az apgárja, azt mondták teljesen egészséges. Itthon alig bírtam megfürdetni, nagyon nehezen lehetett felemelni a karjait. A gyerekorvos azt mondta, hogy feszes, tornáztassam itthon, Mondanom se kell, hogy semmi nem javult, csak talán én megszoktam, hogy ő ilyen, és már nem tűnt fel annyira. 3 hónapos volt, amikor azt mondta a gyerekorvos, hogy kérjek időpontot a neurológiára, ő persze egyből Dévényeshez irányított, szerencsére. egy héten egyszer megyünk, nagyon sokat fejlődött, de nagyon lassan. 7 hónaposan kezdett el kúszni, és ez 5 hónapig tartott. 1 évesen kezdett el mászni (a többi korabeli baba már ment). Most 14 hónapos mászik, mindenhol feláll, kapaszkodva tesz már egy-két lépést. Szóval mi jóval lemaradtunk az átlagtól, de örülök, hogy megtanították mászni, mert hát az se jó, ha ez kimarad. Kitartást!
2012. febr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok...ez nagyon érdekes amit írtál kedves utolsó...először is, az én fiamnak 9/10-es lett az értéke,azt mondták 10/10-est nem adnak senkinek, mert tökéletes baba nincs...Kisfiam nyakára 2x rá volt tekeredve a köldökzsinór, de ennek ellenére nem küldött a neurológus Dévényre.

Kisfiam 7 hónaposan kezdett el kúszni...igaz 10 hónaposan mászott(nem stabilan) és fel is állt, ez sem volt túl stabil, de csak 14 hónaposan kezdett el menni magától.

Akkor most le van/volt maradva, nekem is kellett volna menni tornára????

2012. febr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!