Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül enni, van esély rá?

Egyedül enni, van esély rá?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos lesz, kb 1 hónapja kap kanalat a kezébe az etetések során. Nagyrészt csak játszik vele, néha-néha óvatosan beleteszi az ételbe, és felbuzdulva a bátorságán csapkod vele. Mostanában eljutottunk odáig, hogy a tiszta kanalat a számba próbálja tenni, és úgy csinál mintha etetne. Jó úton haladunk? Eljutunk oda, hogy egyszer a saját szájába is vegye a kanalat? Egyébként minden a szájában köt ki, csak evésnél a kanál nem akar bekerülni :-)
2012. jan. 19. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az még nagyon korai. Minden gyerek így kezdi, de általában 2 éves koruk körül szokták nem csak játszásra, hanem étkezésre is használni a kanalat. Az én fiam is 16 hós, ő be is teszi a szájába a kanalat, de csak 1x-1x. Erre is meg kell érniük, rá kell jönniük.
2012. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért ne jutnátok el oda?

Biztos, hogy egyszer ügyesebb lesz, és megtalálja kanállal is a száját, ne aggódj. Még nem olyan nagy, hogy máris tudnia kelljen.

2012. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

haladtok :-))

pár hónap és egyedül eszik a kicsid:-)

nem olyan egyszerű azért az evés neki még játék is közben

2012. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Korábban nem érdeklődött? Engem nagyon meglepett, mikor kb 8 hónaposan a kislányom állandóan elkapta a kanalat, amivel etettem. Ezért már akkor adtam neki egyet. Eleinte ugyanazt művelte vele, amit írsz te is. Most 14 hónapos, és fel tud szedni falatkákat, amit szépen be is pakol a szájába. Sőt, néha fel is háborodik és sztrájkol, ha nem ehet egyedül. Ezek alapján jó úton haladtok, persze, de légy türelmes. Neki már biztos gyorsabban fog menni, hiszen nagyobb és ügyesebb, de szerintem ezeket a lépcsőket be kell járni.
2012. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még mielőtt "szét leszek szedve". Tényleg nem én erőltettem neki a kanalat 8 hónaposan, ő akarta mindenáron.

Lehet, ez az egyedül evés neki nagyon hamar megy, viszont egyedül elindulni meg nem hajlandó még mindig...

2012. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam ma 17 hónapos és egyedül eszik, majdnem "csont nélkül". Ez azt jelenti, hogy a leves egy jó része még kicsorog az előkére, de pl. a rizses húst szépen megeszi kanállal, egyedül. Azért kell csak figyelnem nagyon, mert kb. 5-6 kanál után csapkod, rötyög, meg direkt kitúrja a kajűt a tényér mellé, szóval azért még nem az igazi. Lehet, hogy ügyes, de talán még agyilag nem tökéletesen érett rá, ezért játszik a kajával közben. :)


Szerintem Ti is nagyon jó úton haladtok, egy hónapja kisfiam is itt tartott, elvette mindig a kanalat, hogy majd ő eszik vele, de sosem sikerült. :)

2012. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jol haladtok. En akkor szoktam adni a baba kezebe kanalat, amikor elkezdem a kanallal etetest, 5-6 honapos korban. MInd a negy egyedul eszik 1-1,5 eves koruk ota. Mivel a te babad most ismerkedik a kanallal, ezert kicsit kesobbre saccolom, az egyedul evest, de egeszen biztos, hogy 2 evesen mar egyedul fog enni :-), ha hagyod, hogy probalkozzon, hiszen csak igy tanul.
2012. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyan egészséges felnőttet, akit etettek volna! :)

De viccen kívül, az én fiam februárban lesz 2éves, de még mindig hevesen tiltakozik ha az kérem ő fogja a kanalat. Nem-nem-nem, anya! és hisztizik hozzá. A napokban viszont mintha kezdene hajlandóságot mutatni felé. Pl. 2szálból virslikarikákat villával simán benyomott egyedül, csak kicsit kellett segíteni. Azóta se volt ennyire lelkes. Azzal próbálom rávezetni, h fogni kellene a kanalat, h amikor beteszem a szájába, akkor elengedem, és ő veszi ki és teszi vissza a tányérba.

De a kenyérkatonákat se hajlandó egyedül enni, mert vajas/kolbászos/nyálas... lesz tőle a keze, és azt egyből törölni kell, mert addig nyávog és tartja a kezét elém. Ja, és ha kicseppen a kanálból az étel a tálcára.... na onnan egy centit se mozdul míg fel nem takarítom, és közben addig nyafog.

Szóval nehéz ez, de előbb utóbb majdcsak ráéreznek. :)

2012. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet hamarabb kellett volna a kezébe kanalat adnom, nem tudom, igazából nem akart ezen a téren önállósodni, jól "tűri", hogy etetem :-) Mindenesetre a válaszaitok szerint jól állunk, és ezen a téren is a türelem a fontos!
2012. jan. 19. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:
14 hónapos kislányom ki akarta próbálni, és bele is meríti a szájához is emelei, de amire odaér, mindig kajával lefelé fordítja a kanalat, és az összes rajta landol, ez nem tudom milyen önkéntelen mozdulat nála, de nekünk ennyi. :)
2012. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!