Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen, és hogyan...

Mennyi idősen, és hogyan szoktattátok le a pelusról gyereketeket? Másik, hogy mennyi idős korig szopizott, tápszerezett babátok?

Figyelt kérdés
Ha kakilnia kell, akkor szól! Mondja, hogy kaki, vagy bili! (16 hónapos) Már hetek óta csak bilibe kakil! De a még pisinél nem szól! Másik: még a mai napig igényli a tápszert reggel, és este is! Tejet nem issza meg, nem tudok arra váltani! Viszont reggel is, és este is kéri a tápszert! Ismerősök azt mondják, miért adok még neki mindig tápszert! De este csak úgy hajlandó elaludni!
2012. febr. 29. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos fiam, régóta szól ha kakilnia kell, de ha bilire ültetjük visszatartja, így mi most eltesszük a bilit, úgy kb. nyárig, nem stresszeljük, hátha nyáron, kisgatyóban egyszerűbb lesz. Még mindig szopizik reggel és este is.
2012. febr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 13 hónapos, bili érdekli már, fürdés előtt oda szokott pisilni, de csak akkor szól, ha megyünk be a fürdőbe és meglátja a bilit. Ráültetem, és egyből pisil.

De csak akkor, ha mondta, hogy psssss..... ha nem mondta, akkor nem szokott pisilni. De ráülni magától akar akkor is, csak nem termel bele semmit.

Adhatsz neki tápszert nyugodtan, ha azt szereti. Baja nem lesz tőle. Esetleg junior tejital van még, ha váltani akarnál, de nem fontos.

2012. febr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2,5 illetve 2 év 9 hónaposan lettek szobatiszták a gyerekeim.

Tápszert soha nem ittak, 10-11 hónapos korukig szoptak.

2012. febr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magától lett szobatiszta 33 hónaposan 2 hét alatt. Nyáron 2,5 éves volt, hiába volt a nagy meleg itthon gatyóba, minden ment a gatyóba, nem érdekelte a bili/WC. Igérhettem akármit így ráhagytam, és takarítottam és mostam:-)Novemberbe szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re. 2 hét alatt biztonsággal szobatiszta lett, utána 2 héttel már a délutáni alváshoz sem kellett pelus( tehát a szólás és a délutáni pelus elhagyása közt 1 hónap volt). Rá 1 hónapra már éjjelre sem kellett. Tehát 2 hónap alatt szobatiszta és ágytiszta lett.

Szopizott 25 hónapos koráig. Persze akkor már csak este. Utána nem kellett neki semmi, csak hogy összebújjunk:-)

Még nyugodtan adj neki tápszert. Vagy adj neki kakaót, azt hátha szereti.

2012. febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sajnos a kakaót sem issza meg!!!
2012. febr. 29. 16:34
 6/8 anonim ***** válasza:

28 hónapos korában szoktattam le a pelusról.

Hogy meddig tápszerezett, arra nem emlékszek, de már 16 hónapos korában már nem kapott.

22F

2012. febr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 évesen lett a lányom szobatiszta,de 20 hós korától kint az udvaron nem adtam rá pelust.Nyár volt,jó idő..22 hósan már napközben nem volt pelus,csak éjjel,Néha bepisilt,de ritka volt..2. szülinapján már éjjelre sem kapott.Gumilepedő volt alatta,de nem pisilt be..


Én 15 hónaposan szoktattam át a kakaóra tápszerről..tejet ő sem itta meg 3 éves koráig..3 hónapos koráig szopizott,aztán lett tápszeres.

3,5 éves,de még mindig kéri a kakaót reggel is lefekvés előtt is..

2012. febr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj, ezek az ismerősök!

Miért ne adhatnál tápszert?

A mostani tehéntej mitől jobb?

Még esetleg lehet 1+ Junior italra váltani, mert az a kornak megfelelően van összeállítva.

Az Én fiam 3 és nem bírom rávenni a tejre, de a joghurtokra sem nagyon.

(Úgy néz ki nem is nagyon bírja)

Egyébként a tápszert vagy junior italt úgyis kinövik, mint ahogy a fiam sem issza már meg.

Még esetleg a tejjel való fokozatos keverést megpróbálhatod.

Nekem a védőnő mondta, de nálunk nem jött be, mert észrevette a gyerkőc és nem itta meg:(

A szobatisztaságban tök jól haladtok, mert sok gyerek ilyen korban még kalapnak nézi a bilit, de persze ez nem baj!:)

Sok sikert!:)

2012. márc. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!