Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit lehet ilyenkor felhívni?

Kit lehet ilyenkor felhívni?

Figyelt kérdés

11 hós lányomnak hörgőgyulladása van enyhe nehézlégzéssel, kaptunk rá antibiotikumot (és kórházi beutalót, ha rosszabbodna), most már nem lázas, jókedvű és már nem köhög olyan brutálisan. Viszont kihányta a reggelit, az ebédet és hasmenése is van. Igyekszem megszoptatni olyan sűrűn, ahogy csak lehet (engedi). A dokinénink szabin van, a helyettesítő orvos legközelebb holnap rendel. Eléggé aggódom. Ti mit tennétek?

Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 29. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Felhívnám a védőnőt vagy a gyermekorvosi ügyeletet. Ők elmondják, mit lehet tenni.
2012. febr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Vagy is eszik és iszik is, jó a kedve és kap gyógyszert akkor szerintem senkit sem. ha úgy érzed hogy rosszabodott akkor egyenest a korházba vagy mentöt hívni.

hányás lehet a köhögéstöl. azért nézd meg az antibiotikumnak lehet-e hányás a mellékhatása, ha igen akkor holnap doki.


folyadékot igyon nagyon sokat, akár cukros löttyöket is. ha kicsit is rosszabb a helyzet menjél ügyeletre, korházba.

2012. febr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A gyermekorvosi ügyelet nem csak este 8-tól működik?

Védőnő jó ötlet, köszönöm (eszembe se jutott, nem sűrűn láttam őt eddig)!

2012. febr. 29. 15:00
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem rosszabbodott az állapota, csak ez a hányás/hasmenés aggaszt! Holnap amúgy is vissza kell mennünk a dokihoz! Köszi a választ!
2012. febr. 29. 15:03
 5/18 A kérdező kommentje:
Bingó: az antibiotikum mellékhatása. "Leggyakrabban gyomor-bélrendszeri panaszok, hányinger, hányás, hasmenés, hasi fájdalom fordul elő."
2012. febr. 29. 15:05
 6/18 anonim ***** válasza:
Nincs otthon ilyen hányás elleni kúpotok??,nekünk írt ki a dokinő hogy mindig legyen itthon...
2012. febr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:na az fasza:((Normaflort is addj neki,hasmenésre meg Smectát holnap meg irány a doki de addig is sok-sok folyadék még ha nem is nagyon akar enni az ivászat az elmaradhatatlan!!!!!!!!!!
2012. febr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ilyen is van? :) Máris veszek! Rutintalan vagyok ebben a témában, eddig még nem volt beteg a kicsi!
2012. febr. 29. 15:09
 9/18 anonim ***** válasza:
Az anyatej megmarad benne? Mert ha az igen, akkor nem lesz nagy baj. Szerintem összeszedtetek egy hasmenéses hányós vírust az orvosnál, még a meglévő betegség mellé. Normaflore, smecta. Ha tovább hány, akkor ügyelet (délután négytől van) ott írnak majd Daedalonetta kúpot a hányásra. Egyébként sok-sok szopi, nekem legalább is a gyerekorvos mindig ezt javasolta.
2012. febr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ne normaflore-t adj, hanem inkább lacto protect baby-t, mert abban nem csak probiotikum van, hanem prebiotikum is - így hatásosabb.

Sajna antibiotikum esetén ez gyakori.

2012. febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!