Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincsen ilyenkor hiányérzetete...

Nincsen ilyenkor hiányérzetetek, vagy lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 11 hónapos.

Őszintén szólva, néha úgy érzem, hogy kijárna nekem egy kis pihenés 11 hónap után. Mióta megszületett nem nagyon járunk el sehová, eddig a legnagyobb esemény ahova elmentünk, az apósom születésnapja volt. Szeretnék egy kicsit kikapcsolódni, egy kicsit lazítani kettesben a férjemmel. Ő ezt száz százalékosan támogatja.

Tegnap este meg is beszéltük, hogy mikor megyünk és hova, de ma reggel mikor néztem, hogy mit csinálhatnánk, elkapott a lelkiismeret furdalás. A kisfiamra gondoltam, aki anyósoméknál lenne, nélkülünk. Távol tőlem, életében először.

Fogalmam sincs, hogy hogyan viselné és nincsen szívem "magára hagyni", de ha most nem kapcsolódok ki, akkor egy ideig megint nem lesz rá lehetőségem.

Kezdek ebben megőrülni tegnap este óta, mert az anyai ösztöneim nem engedik, hogy a kisfiamat lepasszoljam anyósoméknak és vígan szórakozzak.

Nagyon aggasztó és rossz érzés, ilyenben még nem volt részem, mert első baba.


Mit tehetnék ez ellen? Ti mit tudtatok tenni?


Egy 25 éves anyuka.


2012. febr. 28. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

Hát lehet, hogy most engem itt jól le fognak pontozni, és lehet, nem erre a válaszra vársz, de én nem hagynék otthon egy ilyen pici babát, bár nem tudom, hány éjszakáról van szó, de nálam egy éjszaka se jöhetne szóba.

Kikapcsolódásként el tudok képzelni egy vacsorát, egy egy napos kirándulást, de semmiképpen nem valami több éjszakás különlétet a gyerekeimtől.

2012. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Menj. 25 voltam, amikor a fiam megszületett. Én is ugyanezt csináltam. Egy a lényeg, hogy olyanra bízd a fiad, akire nyugodtan rábízhatod. Írjál listákat, kösd a lelkére stb. stb. Összekovácsolja őket az együtt eltöltött idő. Tudom, ezerszer eszedbe jut, még talán bőgni is fogsz a pihenés helyett, pedig nem tragédia, csak mi anyák ilyenkor olyan marha fontosnak és nélkülözhetetlennek tudjuk érezni magunkat.

Sőt, néha menjetek színházba is. Mire hazaértek, addigra alszik. Ha meg nem, akkor végre odabújhatsz hozzá és nem kell várni reggelig. :) Ki kell mozdulni, mert a párod elhanyagolva érzi majd magát, te pedig egy depis, begyöpösödött anyuka leszel. Jobb, ha már most nem szoksz hozzá az otthonüléshez.

2012. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ne aggódj!Az érzéseid nagyon is a helyén vannak! De lépj túl rajta, és menjetek el.Jót fog tenni,igaz az első alkalom mindig nagyon nehéz,de gondolom csak pár órára hagyod ott. És telefon van,ha baj van úgyis hívnak.
2012. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Lepasszoltuk anyunak a két fiút ( 3 és 4 évesek voltak) egy szombat estére, hogy kettesben legyünk, életünkben először (tudod, vacsi, fürdés, nyugis szex :D ). Délután vittük őket 6 óra körül. Este 10kor idegbetegen kerülgettük egymást, aztán felhívtuk anyut, hogy megyünk a gyerekekért. Anyám azt mondta, ha mi most odaállítunk és felébresztjük az órák óta békésen alvó gyerekeket, felpofoz mindkettőnket.... :D Neked nehezebb, mint neki, hidd el, állj le, nyomás kikapcsolódni!!!! :)
2012. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Hát nézd, sok okosságot nem tudok mondani. Három gyerekem van, a legidősebb 3,5 éves. Őt is csak fél éve "merem" elengedni max. 1 éjszakára és csak az anyukámékhoz. De! Tudom, hogy ez az én hülyeségem, mert a gyerek többet is simán el lenne, jól érezné magát még lehet az anyósomnál is (ő benne sajnos nincs bizodalmunk). Az egyszerű ok, az én hülyeségem. Mert nem tudom jól érezni magam nélkülük. Még nem. Én remélem eljön az az idő, mikor jó szívvel hagyom, hogy elvigyék őket.

Ha megbízol az anyósodban, úgy érzed, hogy a gyerek szereti őket, akkor pedig nem hiszem, hogy lenne más akadály rajtad kívül. És lehet a házasságod is megkívánná azt a kis pihenést. Érleld magadban a dolgot. Amúgy ha nem jó szívvel engeded a gyereket, nem is fogod jól érezni magad nélküle, akkor teljesen felesleges az egész.

2012. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, ha olyan emberekkel lesz a kicsid, akivel kölcsönösen imádják és ismerik egymást, akkor ez a gyereknek is jó :) Anyósomékra nem tudnám nyugodt szívvel otthagyni, mert kéthetente találkoznak, nem ismerik a gyerek jelzéseit, apósomtól konkrétan fél. De anyukámék imádják, minden egyes nap találkoznak (5 percre lakunk tőlük és minden nap átsétálunk :)), ezért tudom, a fiamnak is szórakoztató velük lenni. Ő másfél éves éves, kb. 8 hónaposan voltak együtt nélkülem először egész napra, de anyukám már 3 hónapos korában is vigyázott a fiamra, amikor nekem vizsgám volt a suliban (akkor diplomáztam levelezőn).


Tehát ha szeretik és ismerik, akkor nagyon jól fogja magát érezni :) Mi egyébként úgy csináltuk, hogy fokozatosan hagytuk ott. Első alkalommal csak egy órácskára, amíg bevásároltunk. Utána két órára (a vizsgám ideje), és ma már elvan velük egész napot, ugyanis anyukámék gyakran "elkérik" és elviszik játszóházba vagy sétálni, szánkózni, stb.


Ha a kicsi jól szórakozik, és a szülők is, az nagyon jó :) Ez pedig megvalósul, ha olyanra hagyod, akikkel kölcsönösen szeretik egymást és ismerik is egymást, ha anyósodék ilyenek, nincs miért aggódnod.


És persze ne feledd a mondást: egy anya, ha a gyerekével van mindig kikapcsolódásra vágyik, ám ha kikapcsolódik, állandóan a gyereken jár az agya :))))) - milyen igaz :)

2012. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Magasságos ég ne hari,de nagyon túlaggódod.A kisfiadnak is szüksége van "kikapcsolódásra"!

Ez egy teljesen normális emberi érzés (az aggódásod is),de hidd el jól ellesz.

A lányomnak a hónapban volt a sulis farsang.A kisfiamat(14 hós) 6 óra hosszára az anyósra bíztam.Észre sem vette,hogy eltüntem.Örült az új környezetnek és a más játékoknak.

Csak lazíts biztos rátok fér:)

2012. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
Na, látom, megelőzött egy nemleges válasz. Nyilván nem egyhetes Thaiföldi utat terveztek (ugye? :) ), de 1-2 éjszakára szerintem egész nyugodtan. Egyáltalán nem baj, ha ezt megelőzi egy-egy olyan alkalom, amikor otthon vagytok, de nagyszülőnél hagyjátok vagy egy-egy színházi kiruccanás. Ez minden felet megnyugtat, hogy boldogulni is lehet nélkületek.
2012. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Én nem mennék, de ez én vagyok. Ami nálatok kicsit megnehezíti a dolgot, hogy ha nincs átmenet? Szóval ha életében először van távol tőled, akkor nemigen lehet megjósolni, hogy hogy fogja viselni. Az is fontos, hogy mennyi időre mennétek? Milyen a kapcsolata azzal, akire hagynád? Az is lényeges, hogy milyen a babád természete. Vannak babák, akik nagyon hamar és könnyen alkalmazkodnak az új helyzethez, másokat meg megvisel, hogy nincs ott anya/apa.
2012. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős!

Én is ugyan így voltam/vagyok,kisfiam 14 hónapos,a legtöbb idő amikor az anyósommal hagytuk az 3 óra volt,sírtam amikor mentünk el,és alig vártam,hogy hazaérjünk,DE! muszáj egy kicsit lepasszolni,mert egy idő után rá megy a kapcsolatra,kell hogy csak kettesben legyetek a pároddal,ha tehetitek vidd át anyóshoz,2-3 órára,és minden ott töltött idő hosszabb legyen,kis idő múlva fél napra is ott hagyhatod! Sok sikert!

2012. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!