Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom hozott egy kg zabpelyh...

Anyósom hozott egy kg zabpelyhet mit és hogyan készítsek a 10 hónaposomnak belőle?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
zabkása. Én mikróban csinálom, jénai tálban. 2dl víz, 2dl tej, 8dkg zabpehely. beteszed 2 percre, utána kavarsz rajta egyet, majd 3,5 perc. Lefedve állni kell hagyni, hogy a zabpehely jól megszívja magát. Fahéjjal, kakaóval finom. De csinálhatsz kekszet is.
2012. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én így szoktam:

lábosban leforrázok egy adagot (kb. 1 bögrényit), lefedem, 5 percet hagyom duzzadni, utána felforralom, aztán elzárom alatta a hőt, és hagyom tovább puhulni fedő alatt 5-10 percig. utána botmixerrel turmixolom, aztán ízesítem. gyümölcsökkel naygon finom, pl.fahéjas-almás! de lehet állítólag sósan is enni.


széklet lazító hatása van, tehát, ha nem az a célod, hogy hígabb legyen a k.ki, akkor pl. banánnal jó párosítás.

2012. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Első!

Biztos a 10 hónaposnak gondoltad a 2 dl tejet?

2012. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én úgy hogy kb 2dl vízben megfőzök 5-6 evőkanálnyit,majd ha felforrt,leveszem beleteszek egy kanálnyi vajat és valamilyen gyümölcsöt majd összeturmixolom kisfiam szereti.
2012. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekunk olyan van, ami ízesített és gyumolccsel van keverve. Azt is adhatom a lányomnak? 1 éves
2012. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. márc. 1. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Én leforráztam babavízzel, negyed órát hagytam állni, majd összemixeltem reszelt nyers almával és répával. (esetleg + banán)

7,5 hónapos babámnál nem arattam vele sikert :) Pedig finom volt, csak ő valahogy alma ellenes :0)

2012. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!