Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi rosszat teszek azzal, ha...

Mi rosszat teszek azzal, ha bolti lekvárt adok 10 hónaposomnak? Senki nem szokott olyat adni, csak kizárólag cukormentes házit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem a cukor a probléma, hanem a tartósítószerek. Vannak erre érzékeny babák.

Ha nem ez a "mindennapi tápláléka", akkor egyszer-egyszer nem gond, de először kis mennyiséggel próbálkozz.


Nekem sajnos a házi is kiüti egyik gyerekemet,amit egy bizonyos dzsemmporral készítettem. A szája körül rögtön piros lesz, pedig már 2 éves, szóval biztos nem a cukorral van baja...

2012. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igazából egy rizikója van (felnőttnél is aki hajlamos rá), hogy mivel van benne tartósítószer, ami a baktériumos rothadást stb megakadályozza, ez a tartósító leöli a bacikat..de ha megeszed nem csak a lekvárban végez pusztítást, hanem így a bélflórát is tönkreteszi mert a lekvár tartósítója nem válogat, hogy ja ez jó baci ezt meghagyom... (babadietetikus mondta rádióban)
2012. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
:D Milyen az a cukormentes házi(!) lekvár?
2012. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Nem tudok házit szerezni, és szeretném változatosabbá tenni a vajas kenyeret. Jó minőségű sonkával vagy simán szokta kapni, de gondoltam, kaphatna barack lekvárt rá.
2012. jan. 11. 13:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, itt olvastam egy kérdésnél, hogy szinte mindenki házit adni nekik, cukor nélkül. Nekem is furcsa, de biztos van olyan. :)
2012. jan. 11. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a vaj legalább annyira egészségtelen...De én mondjuk mindkettőt adom.
2012. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A jó házi lekvár lényege a cukor,rengeteg kell bele.Az olyan lekvár,amiben nincs cukor,az diabetikus lekvár,édesítőszerrel készül,és még annyira sem egészséges a babának,mint a sima cukros.Bolti és bolti lekvár között is van különbség,nézd meg mi van a dobozára/üvegére írva,vettem már olyat is,ami sose látott még gyümölcsöt,meg olyat is,ami olyan volt,mint a dzsem,hatalmas isteni barack/eper darabokkal,ki mit szeret.Lidlben pl. kifejezetten finom lekvárokat kapni,többfélét is,minőségit is,picit drágábban.
2012. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én adtam ilyet is, olyat is a védőnő pedig áldását adta rá, a gyerek meg imádta.
2012. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A vaj miért lenne egészségtelen? Vagy margarin?

Igazából elmondhatjuk az egész életünkre, hogy egészségtelen. (Egyébként tejallergiás, laktózmentes minőségi margarint kap.)

2012. jan. 11. 13:52
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem félreértetted ezt a házi dolgot.

cukor nélkül nincs lekvár (na jó, édesítővel, de azt ugye babák nem kaphatnak)


a boltiban van tartósítószer. leírták miért rossz az.

a cukor önmagában is tartósít ezért a háziba nem mindig tesznek, ha mondjuk tudják, hogy télen el fog fogyni.


10 hónapos adhatsz néha lekvárt. én fiam 2 éves, nemrég kapott először lekvárt :)

én minden évben vagy 30-40 üveg lekvárt teszek el, tehát nagy a kínálat a kamrámban de nem szeretek neki ennyi cukrot adni :(

2012. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!