Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen csőrös poharat vegyek...

Milyen csőrös poharat vegyek 7 hónaposomnak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi most 6 és fél hónaposak vagyunk. Egyenlőre csak próbálkozunk a poharazással. Én Tommee Tippee-t vettem. A kortyolós pohár fajtát. Úgy néz ki nekünk be fog válni. Van füle is. Ügyesen megfogja a kisfiam. És hiába dobja el, nem folyik ki semmi.
2012. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyet.

Én a gyerekeimet épp ebben a korban kezdtem itatni (előtte csak anyatej, de ha tápszerezni kellene akkor is így csinálnám), a hozzátáplálás kezdetétől tehát vízzel kínáltam őket kis üveg pohárból, aminek kifelé hajlik a pereme, és jó vastag falú (kávés pohár volt régen).

A gyerekek így szép fokozatosan beletanulnak, és kb. 13-14 hónapos korukra szépen egyedül isznak pohárból.


Épp tegnap kérdezte itt egy anyuka, hogy hogyan tudná a két éves gyerekét megtanítani pohárból inni. Hát nem válaszoltam neki, mert ötletem sincs. Két éves pont abban a korban van, hogy nem hagyja, hogy "segítsenek neki", és olyankor már nagyon nehéz.


A pici fél éves engedi, hogy itasd, így megtanulja az érzetet, majd kicsivel később együtt fogjátok a poharat, így megtanulja, hogy a dőlésszög szabályozásával jön "megfelelő mennyiség" a szájába. Kicsivel később meg már egyedül tartja.

Átlagos képességű gyerekeim vannak, és alig volt "ivó-baleset", mert nagyon ügyesek már kicsinek.


A csőröst meg ugye döntheti ahogy akarja, abból mindig egyformán jön.


Én egyedül útközben használtam a gyerekekkel bébivizes flakont, mert olyankor persze nem praktikus a poharazás.


Viszont ha most hét hónapos, akkor ez nem is téma, hiszen nincs kánikula, babakocsizás közben épp nem kell inni, nyárra meg szépen megtanul pohárból, és jöhet mellé a flakon, vagy ha jónak tartod, egy csőrös pohár az utazáshoz.

(Bár nekem ezzel rossz tapasztalatom van, mert eresztenek, és nehéz őket tisztán tartani, de lehet, hogy nem jó márkát vettem...)

2012. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első! Mi is mindenből tommee tippet használtunk eddig, mutatnál egy linket, hogy melyikre ggondolsz pontosan?


köszi!

2012. jan. 23. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, és annyi még a "titok", hogy a poharat sosem szabat tele tölteni, maximum félig, vagy inkább csak egy ujjnyit bele tenni, és többször tölteni, ha kell, mert a nagy mennyiség tényleg könnyebben a nyakukba csorog...

2

2012. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Másodiknak is ment azért a zöld kezecske!:)
2012. jan. 23. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt vettem. Nagyon jó. Egy dolog egy kicsit zavarónak tűnik. A csőrt lefedő műanyag kupak visszahajtható a tetőbe ivás közben. Az lehet, hogy később zavarni fogja a baba orrát. Most még nem.

2012. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi!:)
2012. jan. 23. 10:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Tudnál nekem segíteni. Én még itt soha nem kérdeztem csak válaszoltam. De most szeretnék kérdezni. És egyszerűen nem találom hol lehet feltenni a saját kérdésemet. El tudnád magyarázni hogyan kell? Nagyon kösz.
2012. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze. Itt baloldalt van a KATEGÓRIÁK oszlop. Ha végiggörgeted, alulról a 3. az "Új kérdés", arra katt, onnan már tudni fogod.
2012. jan. 23. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem vennék semmilyent! Teljesen felesleges, a mi gyerekkorunkba sem volt, vagy ha volt is akkor még a legtöbben nem használtak ilyet. Az én lányom 1,5 évig cumisüveg, aztán pohár. Ha mentünk valahova Jana baby vagy Kubus flakon. Szerintem ez a csőrös poharazás megint pénzkihúzás a szülőktől!
2012. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!