Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az nagy baj ha 7hós lányom...

Az nagy baj ha 7hós lányom nem nagyon forgolódik?

Figyelt kérdés
Koraszülött baba,ezért csípője fejletlensége miatt 4hónapos koráig egész nap kengyel volt rajta.1hónapja hogy átfordult először,de nem sűrűn gyakorolja azóta,csak ha olyan kedve van.Inkább másik játékot vesz a kezébe ami közelebb van minthogy átforduljon a másikért.
2012. márc. 3. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mennyivel előbb született? Mert ha egy hónappal akkor azt szokták mondani, hogy ő igaziból még 6 hónaposnak felel meg. Szerintem mivel megfordult nincs nagy baj, de ha idegesít a dolog inkább a gyerekorvostól kérj tanácsot vagy keress fel egy gyógytornászt és vele konzultálj.

2012. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt próbáld ki, mert 7 hónaposan mi sem akartunk átfordulni, de ez segített sokat. Gyakoroltam vele 2 napig, utánna reggeltől estig csinálta, majd 2 hétre rá már mászott is.

[link]

2012. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiam is ilyen volt. Azt mondta a gyerekorvosunk, hogy ha egyszer megcsinálta, akkor semmi gond, máskor is meg tudja csinálni csak nincs rá szüksége. Aztán egyszer csak elkezdte csinálni, és azóta is csinálja állandóan. Mondjuk mi járunk vele gyógytornára, mivel ő is koraszülött volt. Nekünk a gyógytornász azt a tehnikát mutatta, hogy csak egyszerűen keresztezni kell a lábát. Gyakorolgattuk vele, és utána gyakrabban kezdte csinálni.
2012. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató hozzászólásokat!!:-)

35-36.hét között született a lányom,4hós koráig hordtuk ortopédiára,arra jött rendbe,mert akkora fejlődött ki rendesen a csont a csípőjében.Tehát addig a kengyelben volt,csak feküdt egész nap.Akkor az ortopédus azt mondta nem lesz vele gond,nem kell gyógytorna.,majd be fog indulni a mozgása.Remélem is,hogy így lesz...Tudom nem kell hasonlítgatni mert minden gyerek más és más,de van olyan gyerek aki ilyen idősen már feláll...ezért kicsit zavar a dolog és persze félek is,hogy minden rendben lesz-e.

2012. márc. 3. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy van olyan gyerek, de a Te babád a kengyel miatt nem tudott mozogni rendesen. NE zavarjon, hogy még nem csinál olyan dolgokat, amit "szerinted" már kellene. Később, de Ő is fogja! Sok kisgyerek 18 hónaposan indul el. Na és elindul az a lényeg!
2012. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kengyel hátráltatta a mozgásfejlődését. Ráadásul koraszülött is. Szerintem nincsen semmi baja. De gondolom alapból jártok neurohabilitációra a koraszülöttsége miatt, esetleg ott paráztattak be ennyire?


Az én fiam túlhordott baba, normál súlyú. Nincs semmilyen izomtónusproblémája. Mégis csak 6,5 hónaposan kezdett el forogni. Most 7 hónapos múlt és már kúszik, most nagyon beindult, pedig nem gondoltam volna, mert eddig elég lusta volt.


Szerintem egyébként az a nem normális, ha már 7 hónaposan jár egy baba. Átlagosan 12-13 hónaposan indulnak el, de 18 hónapos korig "kell" nekik.


A legjobb, amit tehetsz, hogy legyen elég mozgástere, rakd körbe néhány játékkal, és lehetőleg a földön legyen (ne vastag szivacson és ne ágyon, mert az túl puha a mozgáshoz)

2012. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!